Повернутися до звичайного режиму

Архів новин за 2020 рік


30 травня 2020 року

100-річчя від Дня народження Піаніди Бориса Микитовича

"Моє життя - у картинах"

Піаніда

«Він прожив прекрасне, насичене творчістю, невтомне життя, постійно перебував у праці, залишив по собі величезну мистецьку спадщину. Найголовніша його ознака – закоханість у мистецтво, щирість, бажання навчити інших», - так сказав член Національної спілки художників України В.Ю.Могилевський про художника-монументаліста, пейзажиста, педагога і вченого, свого викладача Бориса Микитовича Піаніду, автора різнопланових за жанром творів.

Народився художник 30 травня 1920 року у селі Дячкове на Полтавщині. Основами художньої грамоти почав оволодівати у полтавській школі під керівництвом досвідченого художника, викладача Матвія Донцова. Саме він допоміг знайти свій шлях у мистецтво Б.Піаніді. Теплі відносини з учителем з часом переросли у велику дружбу, що тривала все життя.
В 1938 році юний Борис став студентом Харківського художнього інституту. Однак, з початком Другої світової війни, перервавши навчання, він пішов добровольцем на фронт. У своєму фронтовому щоденнику занотовував події, а поряд робив замальовки. В 1942 році поранення і тяжка контузія вивела стрільця-десантника Б.Піаніду з лав бійців.

Після одужання продовжував навчання в Самарканді, де працював в евакуації художній інститут. Серед студентів його називали «українським Левітаном».
В 1947 році Б.Піаніда з відзнакою закінчив Київський художній інститут, де навчався в учбово-творчій майстерні професора О.Шовкуненка, був найкращим студентом курсу, єдиним Репінським стипендіатом. Потім закінчив аспірантуру, викладав образотворче мистецтво, живопис та композицію в Київському художньому інституті. Одночасно на громадських засадах був керівником декількох художніх студій в Києві та Ірпені. І де б він не викладав, скрізь панувала атмосфера захоплюючої праці. Скромний, безпосередній, відповідальний – так згадують всі, хто знав Б.Піаніду. Художник-монументаліст не мав своєї майстерні і проживав у крихітній кімнатці в Києві.

Як талановитий педагог за сорокарічну практику виховав понад дві тисячі учнів, багато з яких стали відомими художниками та педагогами, серед них М.І.Яковлев, Л.І.Шевченко, В.О.Чевпило та багато інших.

Борис Микитович був одним із організаторів в інституті творчих зустрічей з видатними митцями, громадськими діячами, доглядав могили художників-ветеранів, зокрема упорядкував могилу Федора Кричевського, зробив власноруч мозаїчний рельєф.

Борис Піаніда автор монографій про Федора Кричевського та про творчість свого вчителя Матвія Донцова.

Родина Донцових проживала в Ірпені по вул.Тургенівській, 18 з 1948 року. Борис Піаніда часто навідувався сюди до свого старшого друга і вчителя, написав ряд картин з пейзажами Ірпеня.
Після смерті М.Донцова Борис Піаніда отримав у спадщину цей будинок, де жив з 1974 до 1993 року. В 1975 році разом з дружиною Любов’ю Іванівною Борис Микитович створив тут музей-садибу М. Донцова, де працювала дитяча художня студія, яку він вів на громадських засадах. Це був перший музей у нашому місті, який став справжнім осередком культури. Експозиція музею складалася з картин М.Донцова, Ф.Кричевського, К.Білокур, Б.Піаніди та інших художників, які відвідували музей і дарували свої картини. Гідом у музеї на громадських засадах працювала Любов Іванівна Піаніда.

Останні роки життя Борис Піаніда тяжко хворів, давали знати про себе фронтові поранення. Помер художник 8 березня 1993 року в Ірпені на 73 році життя. Перед смертю заповів поховати його в українській вишитій сорочці біля могили свого вчителя і друга М.Донцова у м.Ірпені. Після смерті Б.Піаніди будинок-музей М.Донцова перестав існувати.

Борис Микитович був частим гостем Ірпінської центральної міської бібліотеки, залишив на згадку «Каталог персональної виставки 1981 року» з дарчим написом. Він надавав значну допомогу у відтворенні історії культури Приірпіння міській краєзнавчій комісії, яка працювала при бібліотеці, і передав рукопис своєї роботи «Українські художники, які жили, працювали, вчились та бували в Ірпені» (1992).
У краєзнавчому фонді бібліотеки знаходиться прес-досьє «Піаніда Борис Микитович – український художник», де зберігаються публікації про нього в періодичній пресі за 1985-2015 роки та матеріали з веб-сайтів.

До 100-річчя художника в серії «Наші славетні земляки», започаткованій Ірпінською центральною міською бібліотекою, вийшла друком краєзнавча брошура «Піаніда Борис Микитович – художник і педагог».

Вдова художника Любов Піаніда була ініціатором створення у 2012 році документального фільму «Борис Піаніда – науковець, митець, педагог», автором якого стала режисер Ліна Агаркова. Фільм переданий у краєзнавчий фонд нашої бібліотеки.

Піаніда Б. Піаніда Б. Піаніда Б. Піаніда Б.


28 травня 2020 року

Всеукраїнський день краєзнавства

Ірпінська центральна міська бібліотека є інформаційним краєзнавчим центром міста. Тут ви можете ознайомитися з минулим і сучасним Приірпіння. Початок краєзнавчої діяльності в бібліотеці поклала ще в 1955 році її колишня завідувачка Синиціна Н.О., яка створила краєзнавчий актив з викладачів історії, творчої інтелігенції, ветеранів Другої світової війни, які збирали матеріали в архівах та випускали "Літопис м.Ірпеня''.

Сьогодні ми виносимо подяку за великий внесок у цю благородну справу Синиціній Н.О., Хвилі Н.І., Передерію О.М., Потєха Н.П., Веремеєнку О.П, Ізугенєву О.П, Іванову Д.М., Брикс Є.Т та ін. Розпочата ними справа продовжується і далі нашою бібліотекою ,зібрано і систематизовано великий краєзнавчий матеріал. Всі бажаючі можуть долучитися до збору цікавих документів з історії краю та поділитися ними з бібліотекою. А зараз пропонуємо вашій увазі віртуальну подорож до краєзнавчої кімнати в центральній міській бібліотеці.

Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки

Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки Краєзнавчий фонд Ірпінської бібліотеки


15 травня 2020 року

День сім'ї

День Сім\'ї

Міжнародний День сім’ї був запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми родини.Пропонуємо вам віртуальну книжкову виставку нових видань «Психологія родини: книги для сім’ї і про сім’ю», які висвітлюють цілий ряд таких проблем та можливі шляхи їх вирішення.

Анделин. Очарование женственности

Анделин Хелен. Очарование женственности : классический бестселлер, который поможет укрепить ваш брак и обрести счастье в семье / Х. Анделин; пер. с англ. — Київ : Форс Україна, 2019. — 272 с.

Мудрість століть, вікові людські цінності, практичні поради - все це ви зустрінете на сторінках цієї книги, яка вже принесла славу автору і стала бестселером. Це своєрідне керівництво до дій сучасної привабливої жінки. Адже дає відповіді на питання – як зробити шлюб щасливим, як поєднати карєру і сімейний побут, як реалізувати свій потенціал і не зруйнувати сімю та багато іншого.
Жінкам, які прагнуть заново відкрити магію своєї чарівної природи, присвячується це видання.

Бикова. Як подружити дітей з емоціями

Бикова Анна. Як подружити дітей з емоціями. Поради "Лінивої мами" / А. Бикова . — Київ : Форс Україна, 2018. — 128 с.

Цього разу "лінива мама" Анна Бикова прагне потішити не лише молодих мам порадами щодо виховання й розвитку дитини, а й залучити дітей до читання її нової книги й познайомити їх із людськими реакціями на різні ситуації, що трапляються в житті. З цієї книги-тренінгу з розпізнання емоцій батьки й діти довідаються про основні почуття та настрої, які в них виникають, навчаться розпізнавати їх у рідних і друзів, і загалом спробують намалювати свої відчуття різними барвами й навіть позбутися тих емоцій, які завдають прикрощів.

Вестре. 280 днів до вашого народження

Вестре Катарина. 280 дней до вашого рождения. Репортаж о том, что вы забыли, находясь в эпицентре событий / К. Вестре; пер. с англ. – К.: Форс Україна, 2019. – 280 с.

Це своєрідний репортаж, історія про вас від зачаття до народження. Від першої клітини до дев’ятого місяця, коли ви народилися. Книга містить незвичайні факти про живих істот і історії їх появи на світ. Виявляється, розвиток у лоні матері – це цілий космос і там теж відбуваються чудеса.

Зубарєва. Вальс гормонів 2

Зубарєва Наталія. Вальс гормонів 2. Дівчинка, дівчина, жінка + "чоловіча партія". Танцюють усі! / Н. Зубарєва; перекл. з рос. І. Хомчук; іл. А. Тарусова та ін. — Київ : Форс Україна, 2019. — 368 с.

Тато, мама, донька, син або двоє зразу – приблизно така модель звичайної сім’ї. Всі різні, але всі рідні. Як уживаються вони під одним дахом? Як ростуть і розвиваються діти, і як старіють батьки? Ця книга детально і цікаво розповість про зміни в жіночому і чоловічому організмі, про гормони, які впливають на настрій, здоров’я, молодість, красу і спокій. Завдяки інформації, яка міститься в цій книзі, ви зможете зрозуміти своє тіло, себе і в разі потреби вжити заходів щодо налагодження діяльності гормонів у вашому тілі. Настав час подбати про своє здоров'я.

Ільїна. Здоров\'я на вашому столі

Ільїна Світлана. Здоров’я на вашому столі / С.І. Ільїна. – К.: ВСВ «Медицина», 2018. – 336 с.

Книга відомого лікаря-дієтолога Світлани Ільїної «Здоров’я на вашому столі» адресована всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу. Наші далекі предки набагато краще за нас знали навколишній рослинний світ, добре розумілися на лікарських властивостях рослин, уміли їх збирати, заготовляти, лікуватися ними. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо щодня споживатиме те, що дарує їй Природа.
Книга буде цікавою і корисною широкому колу читачів.

Шивельбуш. Речі і люди

Шивельбуш Вольфганг. Речі і люди: Есей про споживання / В.Шивельбуш; пер. з нім. – К.: Ніка-Центр, 2018. – 192 с.

Чи є зв'язок між людьми та їхніми речами, які вони збирають і купують все життя? Так, і вельми серйозний. Автор книги виводить цей зв'язок за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні корені. Але основною темою даного дослідження є поняття споживання, яке останніми роками переросло в надспоживання.
Чим це загрожує кожному з нас і людству загалом і чому надспоживання набуває в наш час нового сенсу – читайте в книзі.


День матері
10 травня 2020 року

День матері

Учасники літературної студії «Дебют», що працює при Ірпінській центральній міській бібліотеці – Олександр Борщенко, Ніла Висоцька, Вікторія Козак, Лариса Михайленко, Володимир Симоненко та Лариса Юхименко - шлють вітання найріднішим, наймилішим і найдорожчим людям – матерям, які подарували кожному з нас життя, оберігають нас і піклуються навіть тоді, коли їх немає поруч.

З святом вас, рідні!

День матері День матері

День матері День матері

День матері День матері


8-9 травня 2020 року

День Пам'яті та Примирення. День Перемоги

Перемога2020

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. Цього року виповнюється вже 75 років з дня Перемоги над нацизмом.

Життя багатьох мільйонів людей усіх рас і націй, чоловіків і жінок, військових і цивільних, малих і старих було обірвано насиллям світового масштабу. Величезні втрати понесла і Україна. Пам’ятаємо ми також і наших земляків, жителів Приірпіння, які поклали своє життя за визволення. Ми віддаємо шану усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

Перемога2020 Перемога2020

Перемога2020 Перемога2020

Перемога2020 Перемога2020

Перемога2020

Сьогодні інтерес до подій Другої світової війни дуже великий. Багато істориків та дослідників відкривають для нас невідомі, таємні і, часом, несподівані факти. Пропонуємо вам відеоогляд видань останніх років, присвячених цій тематиці.

Видання про ІІ світову. До Дня пам'яті і примирення. Бібліотека міста Ірпінь


Альманах "Первоцвіт"

Первоцвіт вип.4

Поетичне повітря Приірпіння щедре на таланти, які з кожним роком поповнюють багату й різноманітну спадщину рідного краю.

Літературна творчість сприяє культурному різноманіттю, є життєво-важливим джерелом натхнення. Адже в кожного з нас бувають хвилини, коли хочеться відволіктися від усього і поринути в інший вимір – світ поезії, висловити своє світовідчуття у неповторній, ритмічній мелодії вірша, звертаючись до майбутнього читача.

Нещодавно, у видавництві Ліра-К вийшов друком четвертий випуск альманаху«Первоцвіт»– творчий доробок і результат кропіткої праці членів літературної студії «Дебют», яка ось уже 30 років працює при Ірпінській центральній міській бібліотеці.

Члени літературної спільноти – самобутні й талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, у кожного є щось своє, неповторне.

До збірки включено ліричні та прозові твори 20-ти авторів. Читач має чудову нагоду познайомитися з творчістю вже відомих поетів та зустріти нові імена. Як завжди, ми намагалися зібрати для вас під однією обкладинкою найкращі твори.

За останні роки з-під пера студійців вийшло чимало авторських книг, публікацій у колективних збірках, періодичних виданнях та в інтернет-просторі. Їхні твори широко відомі у колі шанувальників українського слова, вони зігріті душевним теплом, сердечною пристрастю, позначені індивідуальністю почерку, свідчать про небайдужість авторів до життя нашого суспільства та його проблем. Члени студії беруть активну участь у міських літературно-мистецьких заходах та різноманітних творчих конкурсах.

Якщо у вас є талант і бажання писати не лише для себе – приходьте до нас. Ви знайдете нових друзів, щирих прихильників і доброзичливих критиків власної творчості.

Якщо ви бажаєте ознайомитись з творчістю наших земляків, фонд нашої бібліотеки до ваших послуг, але після закінчення карантину. А поки пропонуємо вам короткий огляд творчості студійців на сторінках нашого сайту. Перейдіть за посиланням Краєзнавство - Творче Приірпіння - Студія "Дебют".


Творчий доробок ірпінчанина

О.Борщенко

Нещодавно вийшли в світ три поетичні збірки Олександра Борщенка. Він – уроженець міста Рокитне, але майже 60 років проживає в Ірпені. Багато років він є учасником міської літературної студії «Дебют», що працює при Ірпінській центральній міській бібліотеці. Його філософська і лірична поезія знайде шлях до ваших сердець.

Якби прийшлось

Якби прийшлось, клянусь тобі, Ісусе,
Щоб сам собі я вибирати мусив,
Яка земля і де мене родила,
Родився б тут, де прадідів могила.

Якби прийшлось, не дай, Господь, такого,
Прийти мені до берега чужого,
Як чиста, тепла і прозора крапля,
На рідну землю я дощем потраплю.

Якби прийшлось, не дай Бог, вибирати,
Життя чи Батьківщину захищати,
без зайвого вагання і без страху
Я б голову поклав свою на плаху.

Як час прийде, то, Боже, дай сконати
Отут, де народила мене мати
І вчила мене в пісні колисковій
Цей край любить – величний і казковий.

Борщенко О. З відкритою душею: Поезії із різних літ . – К.: ПП Видавництво «Слово», 2019. – 176 с.

У книжці зібрані щирі поезії минулих років про синовню любов до батьківщини, до життя, тонка лірика світосприйняття поета, його бажання творити тільки добро. Деяким віршам притаманний легкий гумор, а іноді й сарказм.

Борщенко О. Будити ранки я люблю: Поезії. – К.: Видавництво «Сталь», 2019. – 131 с.

До поетичної збірки увійшли поезії, в яких змальований стан душі і помисли автора під знаком бурхливого століття, що став історією. Поет відвертий з читачем своїми почуттями, філософським роздумами над життям-буттям.
Афористичність і незвичний погляд на людину і суспільство загострює сприйняття його літературного доробку. Поетичні рядки сповнені світлих почуттів до жінки й до рідної землі. Його поезія – це «цвіт, що закипів і задухмянів».

Борщенко О. Поезії: ні сліз, ні клятв, ні обіцянок. – К.: ПП Видавництво «Слово», 2019. – 128 с.

У збірці віршів філософського змісту Олександра Борщенка звучать щирі рядки любові до рідної землі, а ніжна лірика кохання пробуджує кришталеві почуття, бажання радуватися життю, творити навколо себе тільки добро.
В окремих своїх творах не уникає автор і легкого гумору, іронії, коли мова йде про якісь житейські негаразди.

Збірка Борщенко О.


19 березня 2020 року

125 років з дня народження Максима Рильського

Рильський М.Т.

В Ірпені з 1938 до весни 1951 року по вул. Центральній, 15 проживав видатний український поет, перекладач, вчений Максим Тадейович Рильський.
Символічно, що першим твором, написаним поетом у власному будинку, було віршоване оповідання під назвою «Любов»:

У грубці затопив Ірпінь,
Узув повстяники й кожуха,
Як памороззю вкритий кінь,
Пробігла полем завірюха –
І стишилась. І серце слуха
Тріщання ідилічних дров
І щось бурмоче про любов.
М.Рильський

М.Рильський

Наше місто було для М.Рильського особливим джерелом натхнення. У довоєнні роки на ірпінській дачі поет мав можливість для спокійної творчої праці у будь-яку пору року. Ірпінь сповна обдарував його всім тим, що було стихією його існування - любов’ю і дружбою, поезією і музикою, природою і фауною. До кінця свого життя Максим Тадейович згадував Ірпінь, який назавжди залишив відбиток у житті і творчому доробку поета.
Максим Рильський до кінця життя вважав Ірпінь – «славетним селищем» та «письменницькою оазою», як назвав він наше місто у вірші «Андрію Малишку в полудень його віку».

Лягали смуги голубі
На пагорби рожеві,
У тихій радості-журбі
Вклонявся вечір дневі –
І огортала ніжна тінь
Поволі, а не зразу
Славетне селище ІРПІНЬ –
Письменницьку оазу.
М.Рильський

В Ірпені з метою увічнення пам'яті видатного поета в 1982 році вулиця Гутенберга та провулок Гутенберга були перейменовані на вулицю Рильського та провулок Рильського.
Співробітники нашої бібліотеки підготували віртуальну книжкову виставку славетного митця слова.

Книжкова виставка до 125-річчя М.Рильського Книжкова виставка до 125-річчя М.Рильського Книжкова виставка до 125-річчя М.Рильського Книжкова виставка до 125-річчя М.Рильського


19 березня 2020

До 90-річчя з Дня народження Ліни Костенко

Ліна Костенко

Які щасливі очі у казок!
Я прокидаюсь, серце калатає.
Зима стоїть персидська, як бузок,
і жоден птах її не хилитає.
Мої палаци, вежі крижані,
Я в першу мить не знаю навіть,
де я, -
чи там, в дитинстві, чи іще у сні,
чи в Ірпені, чи в царстві Берендея.
Я в першу мить не знаю, що це я.
Сосоновий світ здивовано вивчаю.
Я прокидаюсь. І твоє ім'я
наповнить душу сонцем і печаллю.
Ліна Костенко

Так, з осені 1971 до літа 1972 року в Ірпені винаймала квартиру по вулиці Комсомольській, по сусідству з помешканням Паламарчуків, Ліна Костенко. Поетеса написала у нашому місті низку прекрасних поезій інтимної лірики.

З нагоди свята співробітники нашої бібліотеки підготували книжкову виставку ювілярки. Долучіться до перегляду світлин онлайн!

Ліна Костенко Ніла Висоцька. Ірпінь невичерпний Ніла Висоцька. Ірпінь невичерпний Ніла Висоцька. Ірпінь невичерпний

Ніла Висоцька. Ірпінь невичерпний Ліна Костенко Ліна Костенко Ліна Костенко


/Files/images/ogoloshennya/карантин.jpg

Згідно рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкомі Ірпінської міськради від 16.03.2020

БІБЛІОТЕКА НЕ ПРАЦЮЄ

К А Р А Н Т И Н

3 16.03.2020 по 03.04.2020.

Дякуємо за розуміння та бажаємо Вам міцного здоров'я!

Пропонуємо вам інфографіку з приводу поведінки під час епідемії вірусу COVID-19

коронавірус коронавірус


10 березня 2020 року

Літературно-мистецьке свято

"Вінок шани Кобзарю"

Вже 206-ті роковини від дня народження Великого Кобзаря відзначає Україна.

Святково і ошатно було в читальному залі Ірпінської центральної міської бібліотеки в цей день. Разом з мешканцями міста Ірпеня ми вшановували нашого мудрого Пророка, Поета Тараса Шевченка. Велика кількість гостей мали змогу переглянути цікаву презентацію, дізнатися про невідомі факти з життя, послухати поезію та пісні у виконанні учнів навчальних закладів міста.

Свої творчі роботи люб’язно надали нам наші давні друзі, майстри декоративно-прикладного мистецтва І.Рябчук, Т.Федорова, Г.Корженівська. Дякуємо всім, хто долучився до Шевченкового слова, хто пам’ятає настанови Українського Пророка і увіковічує його в своїй творчості.

Наприкінці святкування всі разом виконали «Заповіт», що давно став народним гімном нескореного українського духу.

вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020 вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020 вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020 вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020

вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020 вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020 вінок шани Кобзарю. Шевченко 2020


Шевченко об\'ява 2020


29 лютого 2020 року

Творча зустріч з Оленою Євтєєвою

Сьогодні у Центральній міській бібліотеці відбулась творча зустріч з Оленою Євтєєвою. Вона представила збірку поезії «Дух дощової симфонії», «Вітер з Літер» танову поезію. Створити ще більш поетичну атмосферу допомогли їй учні Ірпінської школи мистецтв ім. М. Вериківського.

Під час революції гідності пані Олена була у складі штабу медичної служби. Не стоїть осторонь вона і зараз. Збірку «Вітер з Літер» було створено для допомоги бійцям. Наразі 12 тис. гривень вже переказано в шпиталі для лікування бійців.

творча зустріч з О.Євтєєвою. Євтєєва Олена творча зустріч з О.Євтєєвою. Євтєєва Олена творча зустріч з О.Євтєєвою. Євтєєва Олена творча зустріч з О.Євтєєвою. Євтєєва Олена

творча зустріч з О.Євтєєвою. Євтєєва Олена творча зустріч з О.Євтєєвою. Євтєєва Олена


Колектив Ірпінської центральної міської бібліотеки та творча громадськість міста щиро вітає

Корженівську Ганну Степанівну з ювілеєм!

Ювілей Коржанівської Роботи Корженівської Г.С.

Ганна Степанівна – майстриня з золотими руками і великим серцем. У її вишивках – наша національна краса, наша духовність. ЇЇ сорочки і рушники, ікони і серветки чарують своєю красою і неповторністю.

Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до перегляду робіт нашої землячки, які розміщенні на абонементі нашої бібліотеки.


20 лютого 2020 року.

Літературний портрет сучасної України

20 лютого в читальному залі Ірпінської центральної міської бібліотеки відбувся масовий захід «Літературний портрет сучасної України» . Студенти ВП НУБіП України "Ірпінський економічний коледж" познайомилися з новими тенденціями літературного процесу, молодими сучасними письменниками України та їх новими книгами.

Студенти на мас. заході Літ портрет Студенти на мас. заході Літ портрет Студенти на мас. заході Літ портрет Студенти на мас. заході Літ портрет


дія. цифрова освіта


Бій за майбутнє України:

29 січня - день пам"яті полеглих у бою під Крутами

В Ірпінській центральній міській центральній бібліотеці відбувся захід, присвячений дню пам’яті героїв Крут. Школярі та студенти Ірпеня переглянули фільми, присвячені подіям 29 січня 1918 року. Після кіноперегляду організатори та учасники заходу поклали квіти до пам’ятного хреста. Захід організували відділ культури та управління освіти ІМР.

Також наша бібліотека пропонує всім охочим ознайомитися з підбіркою матеріалів, присвячених даній темі.

З відеозвітом щодо даного заходу пропонуємо ознайомитися за посиланням.

/Files/images/1_veresnya/1_ogoloshennya/SAM_9810.JPG


27 січня - Міжнародний день вшанування жертв Голокосту

/Files/images/1_veresnya/1_ogoloshennya/SAM_9807.JPG


Життєві жнива Миколи Шудрі

23 січня в Ірпінській центральній міській бібліотеці для дорослих відбувся вечір-спогад "Життєві жнива Миколи Шудрі" з нагоди 85-річчя з дня народження письменника, кіносценариста, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка і нашого земляка. Про життєвий шлях Миколи Архиповича розповіла бібліотекар Яніна Липська. Директор Ірпінської ЦБС Олена Циганенко прочитала вірші Миколи Шудрі. Спогадами про письменника поділились його вдова Євгенія Шудря та літературознавець Алла Диба. Виступив поет і прозаїк Леонід Закордонець. Було продемонстровано фільм, присвячений письменникові. Експонувалася виставка творів Миколи Шудрі та про Миколу Шудрю.

З відеорепортажем на дану тему можна ознайомитися за посиланням

/Files/images/shudrya_2020/SAM_9785.JPG /Files/images/shudrya_2020/1.jpg /Files/images/shudrya_2020/2.jpg /Files/images/shudrya_2020/SAM_9788.JPG

/Files/images/shudrya_2020/SAM_9793.JPG /Files/images/shudrya_2020/3.jpg /Files/images/shudrya_2020/SAM_9800.JPG


Василь Симоненко: життя, мов спалах блискавки

23 січня у Ірпінській центральній міській бібліотеці було проведено поетичну годину «Василь Симоненко: життя, мов спалах блискавки», присвячену 85-тій річниці з дня народження видатного українського поета і журналіста, шістдесятника, що відзначалась 08 січня цього року.

Ведуча заходу бібліотекар Павленко Н.С. підготувала відеопрезентацію, в якій навела низку цікавих фактів про життєвий та творчий шлях письменника, його літературну та громадську діяльність. Було продемонстровано тематичні відео про музей В.Симоненка в Тарандинській школі; про його діяльність у виявленні масових поховань, жертв Сталінізму. Прозвучала поетова пісня «Лебеді материнства» та його поезії.

На заході було зроблено акцент на тому, що Василь Андрійович у1962 році гостював у Ірпені в свого старшого товариша Григорія Порфировича Кочура, який залучив молодого поета до роботи над перекладами.

Нелегка доля випала на долю молодого шістдесятника, та його літературний доробок є неоціненною перлиною для української та світової літератури.

Слухачі, серед яких, зокрема, були учні 8 класу Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст № 17 з великим інтересом слухали розповідь про нашого видатного співвітчизника.

/Files/images/simonenko/SAM_9766.JPG /Files/images/simonenko/SAM_9770.JPG /Files/images/simonenko/SAM_9774.JPG /Files/images/simonenko/SAM_9779.JPG


22 січня - День Соборності України

Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз"єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

У читальній залі нашої бібліотеки всі охочі мають змогу ознайомитися з тематичною виставкою, присвячену даній події.

/Files/images/1_veresnya/1_ogoloshennya/SAM_9753.JPG


Презентація книги Володимира Короті

«Пригоди фантома»

17 січня в Ірпінській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги давнього читача бібліотеки, учасника захисту України на ДонбасіВолодимира Короті "Пригоди Фантома", видана у ТОВ "Видавництво Перун"2018 року. Автора привітав перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин. А головний спеціаліст відділу культури Яна Хоменко – подарувала квіти. Пан Володимир розповів про життя ветеранів, проблеми, з якими вони стикаються, зокрема – посттравматичний стресовий розлад психіки. Кожний справляється цими моментами по-своєму, от він – написав книгу. Автор розповів про роботу над виданням, як покидав працю 11 разів та щоразу знову повертався до неї. Воїн-письменник відповів на запитання слухачів, запевнив, що 90 відсотків добровольців, яких він знає, за потреби знову стануть на захист Батьківщини. Але ветеран дивиться в майбутнє з оптимізмом: "Україна буде!" Завершилася презентація автограф-сесією.

Відеопрезентацію даної зустрічі пропонуємо переглянути за посиланням.

/Files/images/korotya_2020/1.jpg /Files/images/korotya_2020/4.jpg /Files/images/korotya_2020/6.jpg /Files/images/korotya_2020/2.jpg

/Files/images/korotya_2020/3.jpg /Files/images/korotya_2020/8.jpg /Files/images/korotya_2020/5.jpg /Files/images/korotya_2020/7.jpg


Бібліотеки стануть першими хабами проекту "Дія. Цифрова освіта" - Українська бібліотечна асоціація

11 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України та ВГО Українська бібліотечна асоціація оголосили про початок співпраці. Меморандум про співпрацю підписали заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан і президентка Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй.

/Files/images/1_veresnya/1_ogoloshennya/211.jpg

Міністерство цифрової трансформації та Українська бібліотечна асоціація спільно сприятимуть розвитку цифрової грамотності. Зокрема, близько 6 000 бібліотек по всій країні долучаться до національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!»та популяризуватимуть інформацію про проєкт «Дія. Цифрова освіта», мета якого навчити цифровій грамотності 6 мільйонів українців за три роки. Інформаційно-рекламні матеріали вже надіслані ОУНБ для розповсюдження серед бібліотек області, що мають доступ до Інтернету.

Також ці бібліотеки стануть першими хабами проєкту «Дія. Цифрова освіта» і нададуть всім охочим доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності. Платформа запуститься 21 січня 2020 року і буде доступною запосиланням.

Проєкт втілюється за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

Наша бібліотека також долучилась до запропонованого проєкту "Дія. Цифрова освіта". На базі нашого інтернет-центру усі бажаючі мають можливість підвищити свій рівень цифрової освіти. Долучайтесь і Ви!


/Files/images/1_veresnya/1_ogoloshennya/SAM_9697.JPG Життя - мов спалах блискавки!

8 січня виповнилося 85 років
з дня народження

Василя Симоненка,

українського поета і журналіста, шестидесятника

Василь Симоненко – один з найяскравіших представників покоління «шістдесятників», який увійшов в історію вітчизняної літератури як визначальна постать боротьби за державний і культурний суверенітет України другої половини ХХ ст.

«Я — українець. Оце і вся моя автобіографія» (В. Симоненко).

«У його простоті ви відчуваєте людину високої інтелектуальної культури — масштабний розум, який уміє відсівати дрібниці й оголювати суть…» (Є. Сверстюк).

«Витязь молодої української поезії» (Олесь Гончар).

«З глибин народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. З мужності народу, з горя його і його звитяжної боротьби виспівалась вона. Звідси той дух непоборний, яким вона пройнята, звідси та розпашіла пристрасть, яка буяє в ній. Вітер часу не остудив Симонен- кових поезій, вогнем душі жаріють вони й сьогодні, як і тоді, коли вперше так жагучо й неповторно вибурхнулись в нашому красному письменстві…» (Олесь Гончар).


/Files/images/1_veresnya/1_ogoloshennya/kak-vstretit-novyij-2020-god.jpg

З Новим Роком та Різдвом Хрестовим!

Йде від Мишки вiдлiк часу,Й не мінявся він ні разу.

Отже, Мишка знов при владі,

І ми всі їй дуже Раді!

Хай надходить рік новенький,

Юний, свіжий, молоденький!

Подарує радість, втіху,

Більше гумору та сміху!

Серце щоб не знало втоми,

Щоб достаток був удома

Всім нам — днів лише щасливих,

Друзів вірних, незрадливих!

І краси, як маків цвіт,

І, звичайно, довгих літ!

З повагою, колектив Ірпінської МЦБС

Кiлькiсть переглядiв: 138