Архів новин за грудень 2020 року


29 грудня 2020 року

М. Гладкий

Античність належить нам

,,Благодатна українська земля-берегиня тисячоліттями зберігала у своїх глибинах скіфські скарби. І ось тепер віддає нам ці унікальні реліквії планетарного значення. Загартовані часом, вони дійшли до нас і належать нам, нащадкам могутніх Аріїв та Антів, які завжди володіли цією сакральною частиною Всесвіту'' - написав Микола Гладкий, який є Збирачем і Хранителем Скіфії.

Презентація двох ілюстрованих енциклопедичних видань "Золотий епос скіфів" та "Спадщина царя Аріанта", автором і упорядником яких є М.Гладкий, відбулася сьогодні в бібліотеці. В багато ілюстрованих книгах подані описи і зображення раніше невідомих раритетів, карти областей України з місцями знахідок.

Присутні в залі депутати міської ради Євгенія Антонюк, Андрій Ополінський, Роман Погорілий, Анатолій Черниш - голова Київської обласної організації Української республіканської партії, письменники Володимир Коскін, Валентин Собчук, творча інтелігенція міста, учні мали можливість ознайомитися з книгами, отримати їх в подарунок, а також потримати в руках деякі трьохтисячолітні енергетичні артефакти. Тепер ці рідкісні видання є і в нашій бібліотеці.

Дякуємо модератору і ініціатору заходу Олесю Вахнію - члену національної спілки журналістів.

До вашої уваги невеликий фоторепортаж з місця події

Зустріч з М.Гладким Зустріч з М.Гладким

Зустріч з М.Гладким Зустріч з М.Гладким

Скіфія Книги про Скіфію

Зустріч з М.Гладким Зустріч з М.Гладким


29 грудня 2020 року

книжковий фонд

Нові надходження

Пропонуємо Вашій увазі інформаційний список літератури, яка надійшла до фондів Ірпінської ЦБС за 2020 рік. Для ознайомлення перейдіть за посиланням Бібліоресурси - Книжковий фонд - Бібліографічний покажчик нових надходжень


28 грудня 2020 року

Якого ми кореня?

29 грудня о 14.00 в читальній залі бібліотеки відбудеться зустріч із збирачем і хранителем скіфської культури, автором серії книг, присвячених скіфському періоду в історії України Миколою Гладким.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією своєї держави!

М.Гладкий Мапа


22 грудня 2020 року

Літературні зустрічі в Ірпінській бібліотеці

Ірпінь літературний


18 грудня 2020 року

Зимова фантазія. Виставка картин


11 грудня 2020 року

Захід присвячений протидиї торгівлі людьми

Бібліотека - відкритий публічний простір зустрічей громади

Тисячі українців щороку стають жертвами торгівлі людьми. Державні, міжнародні та громадські організації об'єдналися, щоб кожен з постраждалих міг абсолютно безкоштовно й конфіденційно отримати допомогу.

11 грудня на базі міської бібліотеки відбулася робоча зустріч з Катериною Яковенко- представником Громадської спілки ,,А21 Україна''. З листопада 2020 року Громадська спілка (ГС) стала Координатором проекту Міжнародної організації з міграцій "Впровадження Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Київській області в умовах децентралізації'', що виконується на замовлення Міністерства соціальної політики України.

На зустрічі були присутні представники служби у справах дітей та сім'ї ІМР Наталія Хижняк і Наталія Дисківська, представники ювенальної превенції Ірпінського відділу поліції Віталіна Прядко і Анастасія Ліхицька, старший дільничний офіцер поліції Віктор Рейда , головний спеціаліст управління освіти і науки ІМР Тетяна Білецька, начальник муніципальної варти ІМР Микола Ковальчук.

Учасники зустрічі обговорили актуальні проблеми торгівлі людьми, питання налагодження співпраці органів місцевого самоврядування з даного питання.

Для інформування жителів громади бібліотеці було передано інформаційні буклети і методичний посібник з протидії торгівлі людьми для учнів старших класів ,,Живи вільно''.

Захід присвячений протидиї торгівлі людьми Захід присвячений протидиї торгівлі людьми Захід присвячений протидиї торгівлі людьми Захід присвячений протидиї торгівлі людьми


Книжкові новинки грудня

Бабкіна К. Мій дід танцював краще за всіх

1. Бабкіна К. Мій дід танцював краще за всіх : [оповідання] / К. Бабкіна.- Київ : Видавничий дім "КОМОРА", 2019. — 144 с.

«Мій дід танцював краще за всіх» — серія оповідань, що складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Від двадцятих років в Харкові і знищення театру Леся Курбаса через Голодомор, Другу світову, дев’яності й кілька хвиль еміграції до війни на Донбасі. Ця книжка в першу чергу про прийняття минулого. Про те, як події та обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них. Про тяглість і зв'язок поколінь, бажання любові та прийняття, самотність як наслідок або як причину. Про втрати – осмислені чи неосмислені, виправдані чи безглузді. Та, головне, про те, що навіть самотнім, відкинутим, поламаним теж можна вижити і жити, бо, попри все, завжди залишається можливість врешті стати щасливим.


Браун Д. Втрачений символ

2. Браун, Д. Втрачений символ : роман / Ден Браун; пер. з англ. В.Горбатька. — 2-е вид. — Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. — 608 с.

Пригоди Роберта Ленгдона тривають. На цей раз йому доведеться розгадати найбільшу таємницю масонів, яка здатна змінити світ. Столітні секрети, загадкові знаки та символи - і смертельно небезпечна подорож лабіринтами минулого...


Буковскі Ч. Жінки

3. Буковскі Ч. Жінки: Роман / Чарльз Буковскі / Пер. з англ. – К.: КМ-Букс, 2018. – 384 с.

Невиправний пияк Генрі Чинаскі народився не для життя, а для виживання. Десятки років змарнувавши на безперспективній і низькооплачуваній роботі, всі заробітки з якої він спускав на випивку й жінок, п’ятдесятирічний Чинаскі нарешті відчуває, що прийшов його зоряний час. Його життя зненацька перетворюється на життя справжньої рок-зірки — похмілля через день, а жінок стільки, що й Казанова не впорався б. З традиційними для Чарльза Буковскі чорним гумором і відвертістю роман «Жінки» змальовує життя на межі, стаючи своєрідним продовженням попереднього роману «Поштамт».


Кідрук М. Заради майбутнього

4. Кідрук, М. Заради майбутнього : оповідання / Макс Кідрук; передмова автора. — Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. — 304с.

«Ця книга не про ядерну зиму, тотальне винищення людства чи який-небудь інший апокаліпсис. «Заради майбутнього» — це збірка різних історій. Ну, тобто реально різних. Більшість написано задовго до виходу книги, найдавніші — ще 2011-го, і лише три з десяти — «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» — опубліковано вперше. Решта були надруковані у різноманітних колективних збірках і журналах (і щось мені підказує, що мало хто з вас читав їх усі). У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді. Але зрештою хороша збірка оповідань, на мою думку, якраз і має вражати своєю неоднаковістю, інакше це вже не Макс Кідрук.


Лем С. Розповіді про пілота Піркса

5. Лем, С. Розповіді про пілота Піркса / Станіслав Лем ; перекл. з польск. Л. Адрієвської та ін. ; іл. А. Антоніва. — Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2018. — 480 с.

Заголовний герой цього циклу науково-фантастичних оповідань С. Лема хоч і є космічним пілотом, але, здається, міг би бути одним із нас. У Піркса немає жодного героїзму, він, як і ми, часто переживає через дрібниці, сумнівається, панікує. Однак у критичні моменти завдяки інтелекту чи звичайному везінню йому вдається знаходити виходи із проблем. Ще й більш од того – пілот у кожній оповіді наче доводить, що людина завжди має шанс у протистоянні з безмежним і холодним космосом.


Мак\' юен І. Спокута

6. Мак' юен І. Спокута: Роман / Ієн Мак’юен / Пер. з англ. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 416 с.

Спекотного літнього дня 1935 року тринадцятирічна Брайоні Толліс стає свідком мимолітного флірту своєї старшої сестри й одного з її давніх друзів. Не до кінця розуміючи дорослу поведінку, Брайоні, схильна до літературних фантазій, звинувачує хлопця у злочині. Отак несвідомо зламавши одразу три життя, Брайоні шукає шляхів для спокути, а в цей час світ вибухає Другою світовою війною. Блискучий роман Ієна Мак’юена — це симфонія, в якій поєднані кохання і війна, провина і прощення, багатий стиль і провокація — все, чого й варто очікувати від цього англійського майстра слова.


Пагутяк Г. Зачаровані музиканти

7. Пагутяк Галина. Зачаровані музиканти; Слуга з Добромиля : романи. Книга містична / Г. Пагутяк. — Львів : ЛА "Піраміда", 2019. — 292 с.

Новий роман Галини Пагутяк ставить перед читачем одвічні питання про сенс життя та справжні цінності в ньому. Його головний герой, Матвій Домницький, вирушає в містичну подорож у пошуках Прекрасної Пані, його шлях до неї - це й дорога до розуміння самого себе. Поєднання прозорого відшліфованого стилю з розглядом неперехідних філософських проблем створює враження глибокої води, в якій прагнеш роздивитися дно.


02 грудня 2020 року

"Пам'ять вічна, як слово''

2 грудня відбулася віртуальна зустріч-спомин пам'яті відомого українського письменника Миколи Мачківського, який помер 22 листопада 2020 року від Соvid.

Захід організувала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека, яка запросила до участі і нашого земляка,поета Леоніда Закордонця, уродженця Хмельниччини, щирого друга Миколи Мачківського. Леонід Олексійович поділився теплими спогадами про багаторічну дружбу, дав високу оцінку творчості письменника. До речі, Микола Антонович у 2011 році був гостем нашої бібліотеки на літературному вечорі, присвяченому 70-ти літньому ювілею Леоніда Закордонця, подарував свої книги.

Незадовго до смерті вийшла нова книга Миколи Мачківського "Древо триєдине'', яку автор з дарчим надписом встиг передати нашій бібліотеці.

Світла пам'ять талановитому письменнику!

Л. Закордонець в Ірпінській бібліотеці Книга М.Мачківського

Вечір пам\'яті М.Мачківського

Кiлькiсть переглядiв: 275