Архів новин за квітень 2020 року


Альманах "Первоцвіт"

річка Ірпінь

Поетичне повітря Приірпіння щедре на таланти, які з кожним роком поповнюють багату й різноманітну спадщину рідного краю.

Літературна творчість сприяє культурному різноманіттю, є життєво-важливим джерелом натхнення. Адже в кожного з нас бувають хвилини, коли хочеться відволіктися від усього і поринути в інший вимір – світ поезії, висловити своє світовідчуття у неповторній, ритмічній мелодії вірша, звертаючись до майбутнього читача.

Нещодавно, у видавництві Ліра-К вийшов друком четвертий випуск альманаху«Первоцвіт»– творчий доробок і результат кропіткої праці членів літературної студії «Дебют», яка ось уже 30 років працює при Ірпінській центральній міській бібліотеці.

Члени літературної спільноти – самобутні й талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, у кожного є щось своє, неповторне.

До збірки включено ліричні та прозові твори 20-ти авторів. Читач має чудову нагоду познайомитися з творчістю вже відомих поетів та зустріти нові імена. Як завжди, ми намагалися зібрати для вас під однією обкладинкою найкращі твори.

За останні роки з-під пера студійців вийшло чимало авторських книг, публікацій у колективних збірках, періодичних виданнях та в інтернет-просторі. Їхні твори широко відомі у колі шанувальників українського слова, вони зігріті душевним теплом, сердечною пристрастю, позначені індивідуальністю почерку, свідчать про небайдужість авторів до життя нашого суспільства та його проблем. Члени студії беруть активну участь у міських літературно-мистецьких заходах та різноманітних творчих конкурсах.

Якщо у вас є талант і бажання писати не лише для себе – приходьте до нас. Ви знайдете нових друзів, щирих прихильників і доброзичливих критиків власної творчості.

Якщо ви бажаєте ознайомитись з творчістю наших земляків, фонд нашої бібліотеки до ваших послуг, але після закінчення карантину. А поки пропонуємо вам короткий огляд творчості студійців на сторінках нашого сайту. Перейдіть за посиланнямКраєзнавство - Творче Приірпіння - Студія "Дебют".


Творчий доробок ірпінчанина

О.Борщенко

Нещодавно вийшли в світ три поетичні збірки Олександра Борщенка. Він – уроженець міста Рокитне, але майже 60 років проживає в Ірпені. Багато років він є учасником міської літературної студії «Дебют», що працює при Ірпінській центральній міській бібліотеці. Його філософська і лірична поезія знайде шлях до ваших сердець.

Якби прийшлось

Якби прийшлось, клянусь тобі, Ісусе,
Щоб сам собі я вибирати мусив,
Яка земля і де мене родила,
Родився б тут, де прадідів могила.

Якби прийшлось, не дай, Господь, такого,
Прийти мені до берега чужого,
Як чиста, тепла і прозора крапля,
На рідну землю я дощем потраплю.

Якби прийшлось, не дай Бог, вибирати,
Життя чи Батьківщину захищати,
без зайвого вагання і без страху
Я б голову поклав свою на плаху.

Як час прийде, то, Боже, дай сконати
Отут, де народила мене мати
І вчила мене в пісні колисковій
Цей край любить – величний і казковий.

Борщенко О. З відкритою душею: Поезії із різних літ . – Київ: ПП Видавництво «Слово», 2019. – 176 с.

У книжці зібрані щирі поезії минулих років про синовню любов до батьківщини, до життя, тонка лірика світосприйняття поета, його бажання творити тільки добро. Деяким віршам притаманний легкий гумор, а іноді й сарказм.

Борщенко О. Будити ранки я люблю: Поезії. – Київ: Видавництво «Сталь», 2019. – 131 с.

До поетичної збірки увійшли поезії, в яких змальований стан душі і помисли автора під знаком бурхливого століття, що став історією. Поет відвертий з читачем своїми почуттями, філософським роздумами над життям-буттям.Афористичність і незвичний погляд на людину і суспільство загострює сприйняття його літературного доробку. Поетичні рядки сповнені світлих почуттів до жінки й до рідної землі. Його поезія – це «цвіт, що закипів і задухмянів».

Борщенко О. Поезії: ні сліз, ні клятв, ні обіцянок. – Київ: ПП Видавництво «Слово», 2019. – 128 с.

У збірці віршів філософського змісту Олександра Борщенка звучать щирі рядки любові до рідної землі, а ніжна лірика кохання пробуджує кришталеві почуття, бажання радуватися життю, творити навколо себе тільки добро.В окремих своїх творах не уникає автор і легкого гумору, іронії, коли мова йде про якісь житейські негаразди.

Збірка Борщенко О.

Кiлькiсть переглядiв: 90