Повернутися до звичайного режиму

Архів новин за січень 2020 року


29 січня 2020 року

Бій за майбутнє України: 29 січня - день пам'яті полеглих у бою під Крутами

В Ірпінській центральній міській центральній бібліотеці відбувся захід, присвячений дню пам’яті героїв Крут. Школярі та студенти Ірпеня переглянули фільми, присвячені подіям 29 січня 1918 року. Після кіноперегляду організатори та учасники заходу поклали квіти до пам’ятного хреста. Захід організували відділ культури та управління освіти ІМР.

Також наша бібліотека пропонує всім охочим ознайомитися з підбіркою матеріалів, присвячених даній темі.

З відеозвітом щодо даного заходу пропонуємо ознайомитися за посиланням.

/Files/images/kruti/SAM_4693.JPG


23 січня 2020 року

Шудря

Життєві жнива Миколи Шудрі

23 січня в Ірпінській центральній міській бібліотеці для дорослих відбувся вечір-спогад "Життєві жнива Миколи Шудрі" з нагоди 85-річчя з дня народження письменника, кіносценариста, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка і нашого земляка. Про життєвий шлях Миколи Архиповича розповіла бібліотекар Яніна Липська. Директор Ірпінської ЦБС Олена Циганенко прочитала вірші Миколи Шудрі. Спогадами про письменника поділились його вдова Євгенія Шудря та літературознавець Алла Диба. Виступив поет і прозаїк Леонід Закордонець. Було продемонстровано фільм, присвячений письменникові. Експонувалася виставка творів Миколи Шудрі та про Миколу Шудрю.

З відеорепортажем на дану тему можна ознайомитися за посиланням

/Files/images/shudrya_2020/1.jpg /Files/images/shudrya_2020/2.jpg

/Files/images/shudrya_2020/SAM_9788.JPG /Files/images/shudrya_2020/SAM_9793.JPG


23 січня 2020 року

Василь Симоненко: життя, мов спалах блискавки

23 січня у Ірпінській центральній міській бібліотеці було проведено поетичну годину «Василь Симоненко: життя, мов спалах блискавки», присвячену 85-тій річниці з дня народження видатного українського поета і журналіста, шістдесятника, що відзначалась 08 січня цього року.

Ведуча заходу бібліотекар Павленко Н.С. підготувала відеопрезентацію, в якій навела низку цікавих фактів про життєвий та творчий шлях письменника, його літературну та громадську діяльність. Було продемонстровано тематичні відео про музей В.Симоненка в Тарандинській школі; про його діяльність у виявленні масових поховань, жертв Сталінізму. Прозвучала поетова пісня «Лебеді материнства» та його поезії.

На заході було зроблено акцент на тому, що Василь Андрійович у1962 році гостював у Ірпені в свого старшого товариша Григорія Порфировича Кочура, який залучив молодого поета до роботи над перекладами.

Нелегка доля випала на долю молодого шістдесятника, та його літературний доробок є неоціненною перлиною для української та світової літератури.

Слухачі, серед яких, зокрема, були учні 8 класу Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст № 17 з великим інтересом слухали розповідь про нашого видатного співвітчизника.

/Files/images/simonenko/SAM_9766.JPG /Files/images/simonenko/SAM_9770.JPG


22 січня 2020 року

22 січня - День Соборності України

Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз"єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

У читальній залі нашої бібліотеки всі охочі мають змогу ознайомитися з тематичною виставкою, присвячену даній події.

/Files/images/sobornst/SAM_2196.JPG


17 січня 2020 року

Презентація книги Володимира Короті «Пригоди фантома»

17 січня в Ірпінській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги давнього читача бібліотеки, учасника захисту України на ДонбасіВолодимира Короті "Пригоди Фантома", видана у ТОВ "Видавництво Перун"2018 року. Автора привітав перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин. А головний спеціаліст відділу культури Яна Хоменко – подарувала квіти. Пан Володимир розповів про життя ветеранів, проблеми, з якими вони стикаються, зокрема – посттравматичний стресовий розлад психіки. Кожний справляється цими моментами по-своєму, от він – написав книгу. Автор розповів про роботу над виданням, як покидав працю 11 разів та щоразу знову повертався до неї. Воїн-письменник відповів на запитання слухачів, запевнив, що 90 відсотків добровольців, яких він знає, за потреби знову стануть на захист Батьківщини. Але ветеран дивиться в майбутнє з оптимізмом: "Україна буде!" Завершилася презентація автограф-сесією.

Відеопрезентацію даної зустрічі пропонуємо переглянути за посиланням.

/Files/images/korotya_2020/1.jpg /Files/images/korotya_2020/2.jpg /Files/images/korotya_2020/4.jpg /Files/images/korotya_2020/5.jpg

/Files/images/korotya_2020/6.jpg /Files/images/korotya_2020/7.jpg /Files/images/korotya_2020/8.jpg /Files/images/korotya_2020/3.jpg


11 січня 2020 року

Бібліотеки стануть першими хабами проекту "Дія. Цифрова освіта" - Українська бібліотечна асоціація

11 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України та ВГО Українська бібліотечна асоціація оголосили про початок співпраці. Меморандум про співпрацю підписали заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан і президентка Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй.

Дія. Цифрова освіта

Міністерство цифрової трансформації та Українська бібліотечна асоціація спільно сприятимуть розвитку цифрової грамотності. Зокрема, близько 6 000 бібліотек по всій країні долучаться до національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!»та популяризуватимуть інформацію про проєкт «Дія. Цифрова освіта», мета якого навчити цифровій грамотності 6 мільйонів українців за три роки. Інформаційно-рекламні матеріали вже надіслані ОУНБ для розповсюдження серед бібліотек області, що мають доступ до Інтернету.

Також ці бібліотеки стануть першими хабами проєкту «Дія. Цифрова освіта» і нададуть всім охочим доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності. Платформа запуститься 21 січня 2020 року і буде доступною запосиланням.

Проєкт втілюється за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

Наша бібліотека також долучилась до запропонованого проєкту "Дія. Цифрова освіта". На базі нашого інтернет-центру усі бажаючі мають можливість підвищити свій рівень цифрової освіти. Долучайтесь і Ви!


8 січня 2020 року

Життя - мов спалах блискавки!

85 років з дня народження Василя Симоненка, українського поета і журналіста, шестидесятника

Василь Симоненко – один з найяскравіших представників покоління «шістдесятників», який увійшов в історію вітчизняної літератури як визначальна постать боротьби за державний і культурний суверенітет України другої половини ХХ ст.

«Я — українець. Оце і вся моя автобіографія» (В. Симоненко).

«У його простоті ви відчуваєте людину високої інтелектуальної культури — масштабний розум, який уміє відсівати дрібниці й оголювати суть…» (Є. Сверстюк).

«Витязь молодої української поезії» (Олесь Гончар).

«З глибин народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. З мужності народу, з горя його і його звитяжної боротьби виспівалась вона. Звідси той дух непоборний, яким вона пройнята, звідси та розпашіла пристрасть, яка буяє в ній. Вітер часу не остудив Симонен- кових поезій, вогнем душі жаріють вони й сьогодні, як і тоді, коли вперше так жагучо й неповторно вибурхнулись в нашому красному письменстві…» (Олесь Гончар).

Кiлькiсть переглядiв: 297