24 серпня 2021 року

Святкова мистецька панорама ,,Таланти твої, Україно!'' до Дня Незалежності держави!

Оформлена в центрі міста перед Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського


23 серпня 2021 року

23 серпня- День Державного Прапора України!

Пишаймося нашим Національним символом!

Сьогодні перед Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського з нагоди свята була влаштована національно- патріотична панорама.


19 серпня 2021 року

Україна- свята і єдина!

Наше свято Незалежності виболене століттями, пройдено різні етапи державотворення в одвічній боротьбі за неї багатьох попередніх і нинішніх поколінь українців.

В святково прикрашеній залі в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбулось сьогодні літературно- мистецьке свято з нагоди 30-ти літнього ювілею Незалежності України.

До уваги присутніх були представлені інформаційна відеопрезентація , книжкові виставки - панорами ,,Україна незалежна : від витоків до сьогодення'',

,,Золоті імена України'', ,, Слава захисникам України!'', ,,Українська душа'' а також ,,Приірпіння в боротьбі за Незалежність України''.

Вишиванка- генетичний код нації. Виставки українських рушників і вишиванок з історико- краєзнавчого музею та приватного музею українознавства Світлани Кушнір, виставка дивовижних рушників Ганни Корженівської, колекція ,,Вишитий Кобзар'' Івана Рябчука яскраво прикрасили зал бібліотеки.

Особливо вразив глядачів ,,Парад історичних постатей, літературних героїв і мистецьких персонажів ''

заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Федорової та презентація нової її роботи- героїв п'єси Тараса Шевченка ,, Назар Стодоля''- хорунжого Назара і сотниківни Галі.

На початку заходу учасників свята привітала Євгенія Антонюк - начальник відділу культури, національностей і релігій, депутат міської ради, і подякувала їм за особистий внесок у розвиток духовної культури нашого народу.

Повернулися у спогадах до подій 30- річної давності з душевним хвилюванням депутат міської ради Максим Плешко, письменники Леонід Закордонець і Сергій Мартинюк, директор історико- краєзнавчого музею Анатолій Зборовський, майстриня Тетяна Федорова.

Українська пісня- це душа нашого народу. Створили святковий настрій на святі чудові мистецькі колективи міста- народний хор ветеранів ,, Пам'ять'', жіночий ансамбль української пісні ,,Ірпінчанка'', ансамбль старовинної пісні ,, Джерело''.

Урочистий Гімн України співали всі разом на завершення свята разом з Олександром Пономарьовим на відео.

Свято вийшло надзвичайно тепле і родинне .

Україну будує кожен з нас, у всіх нас одна доля і одна Україна! Слава Україні! Героям Слава!


11 серпня 2021 року

,,Струна на арфі України''

Олександра Бурбело(1998-2013) - юна українська письменниця, вінничанка, своїми щирими поетичними рядками і короткою, але такою багатою творчою біографією зачарувала і вразила присутніх в залі глядачів, які зібралися сьогодні в Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського.

Її життя обірвалося в 15 років через спадкову хворобу, та ще за життя побачили світ чотири книги авторки, та численні публікації в періодичних виданнях.Вона була лауреатом і дипломантом понад півсотні літературних конкурсів і фестивалів. Її творчість високо оцінена відомим українським письменником В. Нестайком та іншими майстрами слова.

Як виняток, у 2015 році Олександра Бурбело була прийнята до Національної Спілки письменників України у неповних 16 років ( посмертно).

На сьогодні видано 12 її книг та 3 збірники пісень на її слова. Журнал ,,Вінницький край'' спільно з Вінницькою облдержадміністрацією у грудні 2016 року започаткували літературно- мистецьку премію імені Олександри Бурбело та щорічний конкурс у номінаціях ,,Проза'' і ,,Поезія'' для дітей віком до 16 років.

Міністерство освіти і науки України включило в програму української літератури для учнів 5-9 класів вивчення її творчості у школах .

Дідусь Олександри- Володимир Бевз та його донька Вікторія Войтко проводять велику роботу по популяризації творчості юної письменниці , організації вечорів її пам'яті. Вже пройшло 300 зустрічей у 18 областях України.

Сьогодні вони завітали і до нашої бібліотеки, провели відео презентацію та подарували ряд книг Олександри, які вивчаються в школах.

Зупинився Володимир Бевз і на поетичній творчості своєї дружини Тамари Корсунської, яка померла через 2 роки після онучки.

Батьки Олександри відстоювали добровільно незалежність України в АТО, учасники бойових дій, ветерани батальйону ,,Айдар'', нині волонтери.

,,Саша мала що сказати світові, й навіть тепер, коли її немає серед живих, її слова вчать юних українців любити свою країну, цінувати кожну мить життя, бачити прекрасне.''.

,,. ..І я свою молитву долучаю

За Україну, що в світах одна,

Така квітуча й пишна, наче з раю,

Для нас усіх дарована вона!''- писала дівчина у вірші ,,Молитва за Україну''.

Дитя України молиться за нас з небес!


5 серпня 2021 року

Яка вона, талановита сучасна молодь?

Вони набагато доросліші своїх однолітків-попередників, відчувають стрімкий ритм життя, приймають його виклики і вимоги, вірять у зміни в Україні, прагнуть творити прекрасне і мають жагу до знань.

16-ти літня Ольга Камінська презентувала сьогодні свою дебютну книжку прози для підлітків ,,Театр тіней'' в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

До неї входять повісті, оповідання, п'єси, більшість яких мають фентензійну основу. Передмову до книги написав письменник Любко Дереш. ,,Пошук у собі справжніх, не примарних основ для життя звучить навдивовижу реалістично і зріло-'' відзначив письменник.

У своїх творах дівчина дає поради одноліткам як відчути своє покликання, зробити правильний вибір у житті, самореалізуватися.

Модератором презентації була юна Анна Берегова - співачка, музикант і поетеса , яка навчається в Ірпінському гуманітарному ліцеї. В залі зібралися педагоги, працівники культури, журналісти, друзі Ольги Камінської , а також шанувальники таланту її мами- відомої поетеси Юлії Бережко-Камінської.

Приємно відзначити, що Оля і Аня- активні читачі нашої міської бібліотеки.

Вітаємо юну письменницю з дебютом, а також із вступом до Інституту журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка.

Хай буде щасливою твоя життєва дорога!

З книгою ,,Театр тіней'' Ольги Камінської можна познайомитися в нашій міській бібліотеці.


15 липня 2021 року

Фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Fest» І ШеФест в ІРПЕНІ!!!

В Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського о 15:30 в відбудеться перша читка п’єси "Шевченко. Остання любов", у якій режисерка і драматургиня Ольга Анненко відтворила історію стосунків Тараса Шевченка і Марка Вовчка. Мешканці Ірпеня стануть свідками дуже цікавого дійства — відкритої робочої майстерні, коли вистава народжується просто на сцені. Постановка, яка сформується під час заходу, буде показана на Ше.Fest`i 21-22 серпня.

17 липня в Ірпені відбудеться захід у рамках проекту "Ше.Fest мандрує країною".

Жителі Ірпеня зможуть познайомитися з творчістю постійних та нових учасників фестивалю, а також побачити та почути творчість земляків.

Основна музична сцена працюватиме в парку "Незнайко" з 17:00. На ній виступлять відомий український казкар Сашко Лірник, який вміє тримати глядача в напрузі до останнього слова. Свою пісенну творчість подарують мультиінструменталіст та автор власних пісень Віталій Кобзар, ірпінський гурт "Деінде", гурт "Прелеста", а на завершення глядачі побачать виступ гурту "Шпилясті кобзарі".

Неподалік розташуються традиційні для Ше.Fest'у Галявина художників та Галявина майстрів, де будуть демонструвати свою творчість ірпінські живописці та народні майстри.

А в Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського можна буде познайомитися з театральною та дитячою локаціями.

О 15:30 в бібліотеці розпочнуть свою роботу театрали. Мешканці Ірпеня зможуть стати свідками дуже цікавого дійства — відкритої робочої майстерні, коли вистава народжується просто на сцені. Режисерка і драматургиня Ольга Анненко написала п'єсу "Шевченко. Остання любов" про історію стосунків Тараса Шевченка і Марко Вовчок. Вистава, яка народиться під час заходу, буде показана на Ше.Fest`i.

О 17:00, коли театральна локація завершить свою роботу, в бібліотеці розпочнеться цікаве літературне спілкування найменших глядачів, які зможуть взяти участь у вікторинах, конкурсі малюнків та інших цікавих активностях.

Проект "Ше.Fest мандрує країною" відбувається напередодні всеукраїнського фестивалю Ше.Fest, який відбудеться на батьківщині Тараса Шевченка, у Моринцях, 21-22 серпня.

Вхід для всіх вільний та безкоштовний, фестиваль — безалкогольний.

Запрошуємо всіх відвідати події, які очікують вас в Ірпені, а в серпні — гайда на Черкащину, де на вас чекатиме дводенний фестиваль з багатьма унікальними локаціями.

Заходи в Ірпені відбуваються за підтримки Українського культурного фонду та Відділу культури Ірпінської міської ради.


5 липня 2021 року

Презентація нової книги Наталії Фурси

,, Як по чашах і чарах-

По віршах себе розіллю...

Розлетиться кульбабкою в небі спустошене тіло...''

Дивовижно теплий і щирий авторський вечір поетеси з Полтавщини, автора шести поетичних збірок, Наталії Фурси відбувся сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Її поезія-це сповідь душі, одкровення, оголений нерв, поетична філософія власного світогляду на оточуючий нас світ. Вона близька і нам, бо кожен міг ,,приміряти'' поетичні рядки на себе.

Нова книга поетеси ,,...ані вирію, ані скиту...'' довго йшла до читача, але це справжня ,, криниця з чистою водою для спраглих''.

Поетеса подарувала нашій бібліотеці дві власних поетичних збірки, була вражена повним залом шанувальників, які завітали на її творчий вечір.

Дякую поетесі Юлії Бережко- Камінській, яка була ініціатором і модератором поетичного вечора.

Це був справжній вечір ,,елітної поезії'', а враження слухачів, які піднялися над землею на крилах поезії - на світлинах !

Щиро дякуємо Вам, пані Наталіє, до нових зустрічей в нашій бібліотеці!


Кiлькiсть переглядiв: 35