Повернутися до звичайного режиму

Архів новин за січень та лютий 2021 року


01 січня 2021 року

/Files/images/rzne/Новорічна листівка.jpg

Щиро бажаємо Вам, щоб прийдешній рік був наповнений тільки радісними подіями, цікавими пригодами і щасливими зустрічами! Нехай у 2021 році кохання тільки посилиться, достаток примножиться, а здоров'я додасться! Усіх благ і блискучих успіхів!


15 січня 2021 року

Що читають українці ?

Наприкінці 2020 року Український інститут книги оголосив результати дослідження "Читання в контексті медіа споживання та життєконструювання''.

Найпопулярнішими жанрами для дорослих є класика (20%), детективи (18%), любовні романи (16%), книги з психології та саморозвитку (16%), сучасні романи (15%), фантастика і фентезі (15%).

Вважають книгу джерелом відпочинку, задоволення і відновлення- 52%, джерелом знань та корисного досвіду -21%, духовного розвитку-16%,читають для роботи і навчання-11%.

Вперше за часи незалежності України читачі почали надавати перевагу саме україномовним книжкам.

У 2020 році 34% українців хоч раз купили друковану книжку, а 18% опитаних сказали, що вони стали більше читати під час карантину.

Що ж, приємного нам читання і саморозвитку!

У нашій бібліотеці є широкий вибір літератури на любі вподобання і любий вік від 0 до 100 років!

Пропонуємо Вам невеликий фоторепортаж "Наші читачі та книги". Приємного перегляду.

Антонюк Є.П. Читачі та книги

Читачі та книги Байрак В.В.

Читачі та книги Читачі та книги

Читачі та книги Федорова Т.

Зборовський А.І. Плешко М.

Читачі та книги Діти читають


21 січня 2021 року

Пісний В.І.

Ювілей Пісного Валерія Івановича

Сьогодні відзначає свій ювілей наш земляк, поет-гуморист, учасник міської літературної студії "Дебют", волонтер і просто чудова людина ПІСНИЙ Валерій Іванович.

Колектив Ірпінської міської центральної бібліотеки щиро вітає Валерія Івановича з 80-літнім ювілеєм і бажає міцного здоровя, радості і задоволення від творчості та спілкування з творчими людьми. Нехай Ваше життя і надалі буде таким же бурхливим і багатим на приємні події!
Многая і благая Вам літа!

 Дебют Пісний В.І.

Пісний В.І. Пісний В.І. разом з працівниками бібліотеки


22 січня 2021 року

Соборність України

День Соборності України

Соборність — це єдність наших земель.

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України», — ці слова Акта Злуки двох українських республік (УНР і ЗУНР) в одну самостійну соборну Українську державу прозвучали 102 роки тому. Ця подія стала історично-визначальною і знаковою для нас.

Соборність України — це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього. Це неподільність наших земель: від Києва до Севастополя, від Донецька до Львова. Російська окупація недовговічна. Це агонія імперії, яка не має ні історичної, ні політичної перспективи. Водночас ті трагічні події переконали: нас не зламати, ми сильні і здатні рухатися вперед, очищуючись від брехні, корупції та невігластва. Зараз ми як ніколи відчуваємо єдину державу, бо самі творимо її.

Віртуальна книжкова виставка «Україна єдина! Україна – це ми!» знайомить вас з історичними документами та дослідженнями, присвяченими тим далеким подіям, які вкотре підтвердили стремління нашої держави до незалежності і самостійності. Приємного перегляду!

книжкова виставка до Дня Соборності України


Акт Злуки Фото з хроніки

книжкова виставка до Дня Соборності України книжкова виставка до Дня Соборності України

книжкова виставка до Дня Соборності України книжкова виставка до Дня Соборності України

книжкова виставка до Дня Соборності України бібліографічний список літератури до Дня Соборності Україн


28 січня 2021 року

Свято книги!

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Як ми обіцяли, в бібліотеці був організований перегляд книг, отриманих від Українського інституту книги два дні тому.

Ця подія викликала велику зацікавленість у книголюбів, читачів, і звичайно працівників бібліотеки! Всі в захопленні від широкого вибору літератури на різноманітні теми і будь-який смак! Всього надійшло 317 книг на суму 45216 грн.

На Свято книги до бібліотеки завітали депутати міської ради Євгенія Антонюк, Оксана Нечитайло, Андрій Ополінський, журналісти Олесь Вахній і Олександр Наказненко, директор історико- краєзнавчого музею Анатолій Зборовський, Анатолій Калинка, працівники культури і митці.

Ірпінь активно долучився до Всеукраїнської акції з промоції читання #Читай_досягай !

В кінці лютого книги надійдуть до абонементу та читального залу бібліотеки з відділу комплектування та обробки літератури.

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги

Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги Виставка книжок отриманих від Українського інституту книги


29 січня 2021 року

Крути

КРУТИ : перемога українського духу

Дата 29 січня 1918 року увійшла в українську історію як день пам´яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.

103 роки тому біля станції Крути близько трьох сотень київських студентів та гімназистів вступили в нерівний бій з більшовицькою армією. І хоча кожного з цих юних лицарів духу переповнювало бажання жити і творити, вони свідомо йшли боронити свою землю. Жоден з них не зламався, не покинув передових позицій. Молоді звитяжці проявили справжню жертовність та відданість національній ідеї, власним прикладом стверджуючи, що український патріотичний дух незборимий та непохитний.

В читальному залі Ірпінської центральної бібліотеки розгорнута книжково-документальна виставка «Крути: перемога українського духу», присвячена тим подіям. Запрошуємо до перегляду.

Книжкова виставка до Дня пам\'яті Крут Схема бою під Крутами

Крути Вірш Д.Кулиняка про Крути

/Files/images/kruti/001.jpg /Files/images/kruti/004.jpg

/Files/images/kruti/003.jpg /Files/images/kruti/006.jpg

Небесна Сотня - Крути Бібліографія видань присвячених бою під Крутами


29 січня 2021 року

КРУТИ - трагедія і перемога українського духу

Подвиг Героїв Крут 29 січня 1918 року став символом патріотизму і жертовності, незламності українських воїнів у боротьбі за державну незалежність.

Цій легендарній сторінці в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років було присвячено годину історичної пам'яті. На захід були запрошені учні 10-а класу ЗОШ N 12.

До молоді звернулись депутати міської ради Євгенія Антонюк і Андрій Ополінський з закликом знати свою історію, пишатися нею, бути гідними нащадками всіх, хто поклав своє життя на алтар свободи і незалежності України.

Учні з великою цікавістю переглянули документальний фільм ,,За Україну, за її волю'', а також вражаючий короткометражний фільм ,,Григорій Пипський'', про одного з героїв Крут, який перед стратою почав співати гімн ,,Ще не вмерла УКРАЇНА...'' його підхопили всі засуджені на смерть гімназисти.

Хвилиною мовчання вшанувала сьогоднішня молодь жертовний подвиг мужніх юнаків.

= =

= =

= =


02 лютого 2021 року

До 120-річчя В.Підмогильного

120-річчя з Дня народження Валер'яна Підмогильного

2 лютого в бібліотеці відбулась літературна година, присвячена 120-ій річниці з дня народження Валер'яна Підмогильного - видатного письменника, одного з основоположників української літератури ХХ століття доби національного відродження, яскравого представника ,,Розстріляного відродження''.

3 листопада 1937 року 36-річного письменника розстріляли у карельському урочищі Сандармох разом з великою групою української інтелігенції, серед яких були Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, Лесь Курбас, Мирослав Ірчан та багато інших.

Молоде покоління, що вступає нині в життя, зобов'язане знати всю правду про те що відбувалося з Україною, українським народом, українською літературою в дикунському ХХ столітті.

Молодь, учні 11-а класу ЗОШ N12 ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, переглянувши документальний фільм ,,Валер'ян Підмогильний'', уривок фільму ,, Гайдамака'', знятий за мотивами однойменного оповідання В.Підмогильного, за сценарієм нашого земляка, письменника, кіносценариста Леоніда Череватенка. Велику зацікавленість викликала розповідь бібліографа з краєзнавчої роботи Яніни Липської про ворзельський період в житті Валер'яна Підмогильного у 1921- 1923 роках, а також спогади про нього.

За своє коротке 15-ти річне творче життя письменник написав романи, повісті, новели, зробив талановиті переклади творів багатьох західноєвропейських класиків. З його творчістю ви можете ознайомитися, завітавши до нашої бібліотеки.

До 120-річчя В.Підмогильного До 120-річчя В.Підмогильного

До 120-річчя В.Підмогильного


08 лютого 2021 року

Місце зустрічі - бібліотека

Сьогодні відбулась довгоочікувана зустріч, після локдауну, учасників літературної студії "Дебют''.

Вже 31-й рік поспішають вони до бібліотеки, щоб поспілкуватися за чашкою чаю, послухати нові твори, привітати колег по перу з Днем народження чи виходом нової книги.

Цього дня привітання приймав Валерій Пісний, який нещодавно відзначив свій ювілей і видав нову збірку гуморесок у видавництві ,,Ліра-К''.

На зустрічі обговорили також участь студійців у заходах бібліотеки до 150-річного ювілею української поетеси Лесі Українки.

Зачарував всіх своїм виступом поет-бард Джемалі Чочуа. Його творчий вечір відбудеться в бібліотеці незабаром.

Якщо ви маєте літературний талант, тоді вам до нас!

 Дебют ,=

,=  Дебют

 Дебют  Дебют


10 лютого 2021 року

Подарунок від Інституту книги

Ми вже повідомляли Вам, що Інститут книги подарував Ірпінській бібліотеці більше 300 книг загальною вартістю 45 000 гривень. Заклад отримав подарунок, як одна з 20-ти найкращих бібліотек Київської області. Про цю подію дивіться докладно у відеорепортажі Василя Чернявського та команди ITV.

Інститут книги поповнив фонди Ірпінської бібліотеки


11 лютого 2021 року

Зима в Ірпені(поетична підбірка)

Вірші Є.Гуцала Вірші М.Рильського

Вірші І.Драча Вірші Л.Костенко


11 лютого 2021 року

Подаруй книгу

Подаруй бібліотеці книгу!

Дорогі друзі!

Ірпінська центральна міська бібліотека запрошує своїх читачів приєднатися до акції «Подаруй бібліотеці книгу»,приурочену до Міжнародного дня дарування книг.

Це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Відтоді у цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок та дарувати їх бібліотекам.

Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Тож звертаємось з проханням до волонтерів, меценатів, благодійників і просто небайдужих людей – подаруйте книги нашій бібліотеці! Фотознімки подарованих книг будуть виставлені на сторінках нашої бібліотеки у Facebook і на сайті.

Приєднуйтесь до акції!
Не залишайтесь байдужими!
Добрі справи робити приємно!
Будемо щиро вдячні за подарунки!


12 лютого 2021 року

Подаруй книгу

Акція "Подаруй бібліотеці книгу"

З нагоди Всесвітнього дня дарування книг сьогодні завітали до нас з подарунками чимало дарувальників, які поповнили наш книжковий фонд на 90 нових книг для дітей і дорослих!

Дякуємо заступнику міського голови Ігорю Дворнікову, начальнику відділу координування культмасових заходів та фізкультурно-спортивної роботи, депутату міської ради Віолетті Дворніковій, начальнику відділу культури, національностей та релігій, депутату міської ради Євгенії Антонюк, депутату міської ради Андрію Літвинову, Тетяні Пенчук і благодійній організації ,,Допомогти може кожен'', жінкам з ГО ,, Асоціація жінок України ,,Дія''.Приірпіння'', Олександру Точоному з сімейної книгарні ,,КАТЕВООКS''.

З радістю чекаємо благодійників і меценатів і в інші дні...

 Подаруй=  Подаруй=

 Подаруй=  Подаруй=

 Подаруй=  Подаруй=


16 лютого 2021 року

До обласного читацького бібліомарафону "Благословенне слово, що гартує"

Симоненко Володимир читає власний вірш "Лесі Українці"


20 лютого 2021 року

Небесна Сотня

День Героїв Небесної Сотні

Подвиг Героїв Небесної Сотні – це ціна нашої свободи. Героїзм українського народу, його славних синів і дочок став свідченням національної зрілості, консолідації, відданості ідеалам демократії та великого патріотизму. Такий же героїзм виявляють сьогодні українські воїни, які захищають незалежність і територіальну цілісність України від російської агресії на Сході країни.

Запрошуємо всіх відвідати нашукнижково-документальну виставку «Реквієм Небесній Сотні», де представлені нові публіцистичні та художні твори, присвячені Героям Революції Гідності.

Небесна Сотня Небесна Сотня Небесна Сотня Небесна Сотня

Небесна Сотня Небесна Сотня Небесна Сотня Вірш присвячений Героям Небесної Сотні


24 лютого 2021 року

 Лесині=


24 лютого 2021 року

 Микола=

"Наша дума, наша пісня не вмре, не загине''...

Надзвичайне патріотичне свято відбулося сьогодні в нашій бібліотеці!

На презентацію книги Михайла Хая "Микола Будник і кобзарство'' прибули шановні бандуристи, кобзарі, лірники з Києва, Харкова, Львова, Переяслава. Вони виступили на концерті пам'яті Панотця і Цехмайстра Миколи Будника, життя і творчість якого були пов'язані з Ірпенем.

Захід пройшов за сприяння міської ради, відділу культури, національностей та релігій, Кобзарського цеху. Проходила пряма трансляція презентації з метою її популяризації.

концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь

концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь концерт пам\'яті Миколи Будника. ірпінь


25 лютого 2021 року

Вінок шани Лесі Українці до ювілею

Учасники літературно-мистецького свята "Лесині джерела'' підготували всі разом теплий і душевний захід. Звучала поезія великої поетеси, яка розкрила її душу, радощі і болі, життєвий шлях у подіях, звучала музика Миколи Лисенка, пісні на слова Лесі Українки, покладені на музику українськими композиторами К.Стеценко і Я.Степовим.

Перегляувши відеофільм і світлини з родинного архіву ми відчули подих тієї епохи, коли зароджувалася українська інтелігенція кінця ХІХ початку ХХ століття. Леся Українка стала в цей період в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури.

Щиро дякую всім учасникам свята: учням і вчителям школи мистецтв ім.Вериківського, учасникам школи акторської майстерності ,, Карнавал + '', учням 8-є кл. ЗОШ N 2 і спеціалісту з виховної роботи та позашкільної освіти управління освіти і науки Тетяні Панасюк. Окрема подяка нашим майстриням Тетяні Федоровій і Ганні Корженівській за участь у мистецькій виставці, а також Вікторії Козак, за авторське виконання пісні на слова Лесі Українки.

Пізнаваймо, вивчаймо, шануймо творчість нашої Великої Українки.

Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь

Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь Свято до ювілею Л.Українки в бібліотеці м.Ірінь

Кiлькiсть переглядiв: 90