29 грудня 2022 року

Різдвяний дарунок для маленьких книголюбів Ірпеня з Великобританії !

Як приємно отримати книги в дарунок напередодні свята від друзів Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського !

Пані Марина Ткаченко в кінці минулого року переїхала з родиною з Ірпеня до міста Плзень в Чехії.

Коли розпочалася у нас війна, вона активно стала допомагати українцям , які виїхали до Чехії, і зокрема звернулась до ірпінців влітку з проханням зібрати в міській бібліотеці для дітей українські книги для наших переселенців в Чехії.

І ось тепер в знак вдячності друзі пані Марини з Великобританії надіслали для маленьких читачів міста- героя Ірпеня 50 книг англійською мовою. Серед них-улюблені книги відомих дитячих письменників Кінні Джеффа ,, Щоденник слабака'', Дала Роальда ,,Матильда'', ,,Казки '' Беатріс Поттер та інші книги англійською мовою .

Дякуємо пані Марині ,та ірпінчанці Майї Аронштам, яка передала ці книги сьогодні нам.

Найкращий спосіб пізнання мови і культури, особливостей менталітету інших країн- це читання книг в оригіналі!

Пізнаваймо світ разом з міською бібліотекою!


29 грудня 2022 року

,, Дай мені ,Боже, сили, винести все це...''

Сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбулась презентація поетичної збірки українського письменника, нашого земляка Євгена Єльпітіфорова ,, Хребет ''.

До книги увійшли 68 поезій про сьогоднішню кровопролитну війну в Україні, яку віроломно розпочала росія в лютому 2022 року.

Вірші проілюстровані світлинами , зробленими автором в Ірпені, Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Димері, Мощуні, Бородянці та інших населених пунктах Київщини.

Ця поезія близька кожному з нас, бо розповідає про ,, сльози будинку ,що склом розповзлися в траві '', як ,,сіються кулі й ракети крізь небо роздерте'', як ,,вростають душі безсонні в підвали і погреби '', про воїнів і українців із ,, сталевим хребтом '', які витримають все на шляху до Перемоги!.

Книга видана за підтримки відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради і надійде до шкільних та публічних бібліотек громади.


24 грудня 2022 року

Знаймо і шануймо традиції свого народу!

Знати українські колядки має кожен,і ми не маємо права їх забувати.

,,Вишуканість мовленнєвої комунікації українців: щедрівки, колядки, народні обрядові пісні ''- такою цікавою була сьогодні тема заняття для учасників розмовного клубу ,, Спілкуймося українською''.

Викладали її учителі Комісаренко Людмила та Лавріненко Олександр - доктор педагогічних наук, професор.

На занятті всі разом знайомилися та розучували колядку ,,Рай розвився ''.

А потім в читальній залі бібліотеки звучали різноманітні колядки у виконанні творчих колективів відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, які подарували всім присутнім гарний і святковий настрій!

Цього ж дня зустрілися на останнє засідання в цьому році і учасники літературної студії ,,Дебют ''.

Щасливих вам Свят, дорогі ірпінці!


23 грудня 2022 року

23 грудня на теоретичній секції методичного об’єднання викладачів мистецьких шкіл сфери культури Київської області відбулася учнівська конференція «Яскраві діячі української музичної культури». Вона була запланована на 16 грудня, але, у зв'язку з обстрілами Київщини, перенесена. У конференції взяли участь 8 шкіл та 13 учнів.

В неймовірно складних умовах готувалися учні-спікери та їх викладачі-консультанти: найчастіше в темряві, холоді. Спілкувалися хаотично, коли з’являвся інтернет. Але їх наполегливість, прагнення до спілкування дивує, бо результат виявився приголомшливим. Доповіді та презентації були яскравими та змістовними, розповіді – усвідомленими, музичні ілюстрації - емоційними.

Теми конференції розподілились за двома тематичним напрямкам: «Українська музика минулого та сучасний український простір» і «Українське мистецьке краєзнавство». Несподівано виявилися паралелі між усіма доповідями.

Б. Лятошинський та його учні: І. Беркович, І. Шамо («”Мелодія” - шедевр Бориса Лятошинського та мій улюблений твір», спікер: Кунченко Ірина; «Втілення класичних традицій у 24 - прелюдіях Ісаака Берковича», спікер: Шевченко Маргарита; «”Мріяти й жити на крилах надій…” І. Шамо», спікер: Савич Маргарита; консультантка: Криштопа Л. А., ДШМ м. Українка).

Композитори Галичини: В. Барвінський, Б. Лепкий, Я. Барнич, пісня «Дивлюсь я на небо» («Вогонь не спалить пам’яті. Життєпис Василя Барвінського», спікер: Кузіна Софія, консультантка: Перехожук Ж. В., ДШМ м. Буча. «”Журавлі” братів Лепких. Історія однієї пісні», спікер: Осадча Яна, консультантка: Верховенко А. В., ДШМ м. Гостомель. «Історія пісні “Гуцулка Ксені”», спікер: Галушко Еммануїла та «Перша пісня, що пролунала у космосі», спікер: Ранчинський Ілля, консультантка Мельниченко С.М., школа мистецтв та ремесел с. Велика Олександрівка).

Творчість Т. Компаніченка («Тарас Компаніченко: на шляху відродження традицій», спікер: Федорук Аліса, консультантка: Залевська О.Г., Іванковичіська школа мистецтв, смт. Хотів) пов’язана з інструментами Ірпінського краєзнавчого музею ( «Музичні інструменти краєзнавчого музею Ірпеня», спікер Молнар Анастасія, консультантка: Байрак В.В., Ірпінська ДШМ).

Доповіді: «Тамара Павленко - композитор, педагог, музично- громадський діяч» (спікер: Пилипенко Ірина, консультантка: Бомко І.В., ДШМ №1 м. Біла Церква) та «Микола Сом – гордість Броварщини» (спікер: Іванко Андрій, консультантка: Панченко Л.О., ДМШ м. Бровари) познайомили усіх з надзвичайними особистостями, місцевими зірками, які поряд з велетнями української музики складають увесь український музичний простір.

Прайс Ігор та Данілова Каміла, учні Ірпінської ДШМ, модерували конференцію: ставили цікаві питання, допомагали у підключенні спікерів та їх презентацій.

Допитливою до спікерів була голова секції музично-теоретичних дисциплін Токарчук Л.П., вона спонукала їх до міркування, судження і отримувала достойні відповіді. Учні вміли мислити, гарно висловлювали свої думки, виявили чудові знання.

З інтересом слухали присутні Артеменко С.І. - музикознавця, членкиню Національної Спілки журналістів України, ведучу музичних програм радіо Культура. Цікавими були їі спогади про видатних українських хормейстерів: П. Муравського, А. Авдієвського,

М. Гобдича, В. Іконника, М. Литвиненка.

Організатор і авторка проекту конференції Байрак В.В. подякувала викладачам, учням та їх батькам за відгук до співпраці, професійний рівень підготовки та виховання у молоді почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини.

Особлива подяка Антонюк Є.П. - завідувачці відділом культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, Дидикіній Н.О. – директору та Андрухович Л.М. – заступнику директора Ірпінської ДШМ ім. Михайла Вериківського, Циганенко О.Є. – директору міської публічної бібліотеки ім. М.Рильського за підтримку, надання приміщення для проведення та допомогу в організації заходу.

Учасники та організатори конференції дуже вдячні Щегловській Г. Б. - головному спеціалісту об’єднання викладачів мистецьких шкіл сфери культури Київської області за підтримку і корегування організації і проведення обласної учнівської конференції в незвичайних умовах військового стану.


23 грудня 2022 року

Шановні жителі міста- героя Ірпеня!

Запрошуємо вас 23 грудня о 14.00 до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського на презентацію книги українського письменника Сергія Мартинюка ,,13 віршів,або битва за Ірпінь змінила світ ''.

У лютому - березні 2022року він був учасником територіальної оборони міста Ірпеня.

Доброго вечора всім Гідним і Незламним.

Отже, нарешті презентація моєї книги "13 віршів або битва за Ірпінь змінила світ" відбулася. Щиро дякую директору Іріпінської міської центральної бібліотеки пані Олені Циганенко за прекрасну організацію і саму атмосферу презентації. Зворушливо і емоційно показані слайди з фото і віршами. Хвиля почуттів почала вирувати по залі. Емоції спогадів і єдине бажання не "пустити сльозу" було і у мене. На початку війни ми не фотографувалися. Селфі не робили. Чому? Якщо б загинули або потрапили б у полон, щоб наші фото не видали нашого розташування і інших оборонців міста. Хоча сльоза все ж таки була. Була ця сльоза в душі. За загиблими друзями. Кляті "братні сусідики" і самі не живуть, і іншим не дають. Мусимо поставити переможну крапку в цій 369-річній війні. Не поставимо зараз високої огорожі від всього російського - культури, літератури, мистецтва, літопису, то, знайте- наші онуки будуть воювати з цими же вбивцями і гвалтівниками. Не маємо права забути! Не маємо права програти.

Моя щира подяка Ірпінському міському голові пану Олександру Маркушину за допомогу в виданні книги.

Дякую всім хто завітав і привітав мене з виходом книги.

Ви в моєму серці.

Все буде Україна!

Ірпінь місто-герой!


21 грудня 2022 року

Сьогодні Ірпінська центральна міська бібліотека тримала і соціальну і культурну оборону дуже героїчно.

Понад 200 відвідувачів зони коворкінгу та підзарядки гаджетів. Старенька лінія інтернету бібліотеки, відреставрована і підсилена Домінет - провайдер інтернету відверто не розрахована на таку кількість споживачів. Але ще до відкриття цієї зони, ми з провайдером домовилися про прокладання нової лінії і ця робота уже триває. Тому сподіваємося, що зможемо надавати можливості для наших містян якісніше.

Від вчора маємо новий потужний генератор за допомогою Олександр Маркушин . Сьогодні тестили і вже сьогодні закінчуємо роботи, щоб заживити усю бібліотеку одночасно.

Працювала на усю потужність і світлиця Святого Миколая. За два дні роботи світлиця прийняла 496 дітей. Сюди приходить чимало родин ВПО. А це говорить про те, що нашим діткам неймовірно потрібні позитивні емоції.

Чуємо багато зауважень, але і неймовірну кількість вдячних відгуків.

Люди, тримаємося і тримаємо фронт тут - в Ірпені

#ІРПІНЬМІСТОГЕРОЙ


19 грудня 2022 року

19 грудня - день вшанування святого Миколая.


12 грудня 2022 року

З 12 по 19 грудня в Україні триває другий Національний тиждень читання

Загальнонаціональне свято відбувається під егідою Українського інституту книги (УІК) спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та при партнерстві ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів з 2021 р.

Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні. Разом переможемо!

Читання - багатогранний процес.

Читання – базове, ключове вміння усієї освіти.

Читання - справа сімейна, бо читати комусь – створювати близькість між людьми.

Читання дітей – одна з найважливіших перспектив духовності, інтелекту культури нації.

Читання поезії – занурення у власні глибини, можливість отримати відповіді на питання, що давно хвилюють.

Серед переваг, пов’язаних із читанням – зняття або зниження стресу, поліпшення концентрації та пам’яті, стимулювання розумового розвитку, пізнання світу, гарно і весело проведений час.

Гасло тижня: "Знайди свою книжку!"

Мета тижня – залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки. Звернути увагу на чинники, що допомагають українцям читати, і проєкти, які роблять книжку ближчою до кожного українця.

Кожен українець має нагоду знайти свою книжку, свого автора, свій формат читання, свою бібліотеку та, зрештою, додати читання до своєї життєвої стратегії.

Читайте! Читайте завжди, при будь-якій нагоді.

Читання - шлях до самовдосконалення!

#Національний_тиждень_читання #Знайди_свою_книжку


3 грудня 2022 року

Сьогодні - 300 літній ювілей Григорія Сковороди

,, Благословенні ви, сліди, Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди З припорошілими саквами,

Що до цілющої води Простує, занедбавши храми'' -

писав Максим Рильський

Сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбулось літературно-мистецьке свято,,Наш Перворозум'' з нагоди ювілею Григорія Сковороди.

,, Людина - університет'' і "Мандрівна академія"

своєї епохи, був і є чи не найцікавішою постаттю українського духу, найкращим представником української національної Свідомості.

,,Він є найвидатнішим за своєю індивідуальністю поетом у староруській і давній літературі на величезному просторі часу від ,,Слова о полку Ігоревім '' до Котляревського і Шевченка ''- писав Іван Франко.

Сковорода на багато років випередив свій час і його прониклива мудрість ніколи не втрачає своєї актуальності.

,, Шукаємо щастя в інших країнах і століттях, а воно скрізь і завжди з нами : як риба у воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде, бо воно скрізь. Це- сонячне сяйво; Прочини тільки двері у свою душу...''- писав він.

У святі взяли участь відомі етнознавці, кандидати історичних наук Любов Боса і Олександр Босий, заслужений майстер народної творчості України , етнолялькарка Тетяна Федорова, викладачі Ірпінської дитячої школи мистецтв імені Михайла Вериківського Андрій і Людмила Степанови. З вітальним словом виступила Євгенія Антонюк- начальник відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міської ради.


12 листопада 2022 року

,,Пригости мене розмовою українською мовою ''

Сьогодні заняття розмовного клубу проходило в ,,Мовній кав'ярні '', в яку запросили учасників викладачі- словесники Ірпінського академічного ліцею Лариса Лук'янченко і Ірина Бокало.

У меню кав'ярні були кава і печиво, а також лексичні смаколики, філологічне еспресо, зернинки- багатинки.

Кожен учасник мав можливість поділитися власною теплою історією до кави.

Після перерви всі були запрошені на святковий концерт за участі високопрофесійних виконавців Національного будинку музики. Годину чарівної музики, спокою і надії подарували присутнім Іванна Пліш(сопрано), Роман Меліш(тенор), Тарас Столяр ( бандура), Андрій Васін ( фортепіано).

Зачарувала всіх музика українських композиторів В.Барвінського, М.Лисенко, К.Стеценко, Ю.Мейтуса та українська пісня!

Цей концерт відбувся в рамках україно- швейцарського проєкту ,,Солоспіви єднання '' для людей, постраждалих від військової агресії.

З посмішкою і надією, словами вдячності за чудову програму виходили учасники клубу з Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Ми теж раділи, що вдалося людям показати все заплановане і подарувати гарний настрій хоча б на ці 2 години.

Через годину вже лунала тривога, яка повернула всіх до суворої воєнної дійсності.

Тримаймося! Віримо в ЗСУ і Перемогу!

Єднаймося навколо рідної мови!


9 листопада 2022 року

Радіодиктант національної єдності.

Вдома і у сховищі, на фронті і в тилу, у школах і бібліотеках, на Батьківщині і за кордоном. 9 листопада українці об’єдналися завдяки радіодиктанту національної єдності. Ірпінці традиційно зібралися у центральній міській бібліотеці. Як все було – дивіться у сюжеті ITV.

Вебсайт: https://itvua.tv

Telegram: https://t.me/ITVnewsua


30 вересня 2022 року

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!

Це свято духовності, мудрості і знань, свято всіх, хто любить і цінує Книгу!

Цьогоріч ми відзначаємо його в умовах війни, та не дивлячись на це, колектив професіоналів і подвижників бібліотечної справи Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського щодня радо відчиняє двері для всіх, хто здобуває нові знання і хоче отримати корисну інформацію, формує громадянську позицію, прагне духовного спілкування і зустрічі з новими книгами , розвиває свій творчий потенціал і хоче порадувати своїми успіхами нас усіх .

Ми віримо в ЗСУ і нашу перемогу, надіємось на щасливе майбутнє України, працюємо з любов'ю до читачів, радуємо вас новими креативними ідеями і цікавими зустрічами!

Поспішайте до нас, ви не пожалкуєте!


27 вересня 2022 року

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Дарування книг бібліотеці- давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення книжкового фонду.

Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

запрошує видавництва, книжкові магазини, письменників, організації, небайдужих жителів Ірпінської громади долучитися до акції і зробити внесок у примноження загальнодоступного книжкового фонду міської бібліотеки.

Багато бібліотечних книг постраждало у лютому- березні 2022року у знищених квартирах наших читачів, певна кількість книг знаходиться і у читачів, які зараз перебувають за кордоном. Прибрана з книжкових полиць бібліотеки і російська література. Поповнити книжковий фонд за рахунок міського бюджету під час війни неможливо.

Бібліотека потребує сьогодні нових сучасних видань українських письменників , класиків української літератури, зарубіжної літератури в українському перекладі.

Ви можете подарувати україномовні книги і з власних бібліотек, цим ви подаруєте своїм книгам друге життя і принесете задоволення читачам.

Тож запрошуємо всіх небайдужих взяти участь у акції!

Читаймо своє! Читаймо українське! Все буде Україна!


17 вересня 2022 року

Історія війни, що пишеться сьогодні...

І6 вересня презентував свою другу книгу ,,Роздуми фантома про державотворення '' Володимир Коротя- ветеран російсько- української війни, командир ротно- тактичної групи ,,Ірпінь''(позивний ,,Повстанець''), яка захищала місто- герой Ірпінь у лютому - березні 2022 року.

Ця книга є продовженням книги ,,Пригоди фантома'', яка теж презентувалась у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського у січні 2020 року.

Обидві книги присвячені спогадам про російсько- українську війну, окопним друзям, життю після війни, вони є для автора певним способом психологічної реабілітації.

Третю книгу, присвячену обороні Ірпеня, молодший лейтенант Володимир Коротя вже виношує в серці і пам'яті, продовжуючи захищати Україну в лавах ЗСУ.

Хай береже Вас, Володимире, і ваших побратимів, Господь на сурових дорогах війни . Повертайтесь додому з Перемогою! Слава Героям України!

З книгами Володимира Короті ви можете познайомитися в нашій бібліотеці.


3 вересня 2022 року

Польські читання в Ірпені

З вересня 2022 року ірпінці долучились до щорічних польських національних читань під патронатом президента Польщі Анджея Дуди.

Вони були започатковані у 2012 році президентом Польщі Броніславом Комаровським з метою об'єднання нації, популяризації читання, ознайомлення народу з польською класикою.

Цього року темою читання стали балади і романси Адама Міцкевича - геніального польського поета і мислителя , борця за незалежність країни.

Його творчість надзвичайно цінував Тарас Шевченко, перекладали на українську мову Іван Франко, Леся Українка, Максим Рильський, Леонід Первомайський, Микола Бажан, наші відомі земляки поети-перекладачі Григорій Кочур і Дмитро Паламарчук.

Ініціатором цікавого і насиченого заходу стала голова ГО ,,Ліга полоністів'', вчителька польської мови, наша землячка Олена Рудник.

Розпочались читання музичним привітанням викладачки Ірпінської школи мистецтв ім.М.Вериківсьго Людмили Марченко, яка виконала ,,Ноктюрн'' і ,,Вальс'' Шопена.

Цікаві відео презентації про історію Польщі та творчість Адама Міцкевича підготували Богдан Рудник і Анатолій Сосновський.

З вітальним словом від Ірпінської міської ради звернулась Євгенія Антонюк -депутат міської ради, начальник відділу культури, національностей та релігій ІМР.

Поетичні читання

організували викладачі польської мови А.Котляр і Т.Бойченко разом зі своїми учнями. Звучали балади А.Міцкевича ,,Романтичність'', ,, Рибка '', ,,Світязанка'' польською мовою та українською в перекладі в перекладі Максима Рильського.

Долучились до організації книжкових виставок та читань і працівники Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

З великою увагою прослухали учасники заходу відео виступ білоруського бійця добровільного батальйону ім.Дмитра Апанасевича , який прочитав напам'ять рідною мовою баладу ,,Світязь'' Міцкевича.

На завершення разом з маленькою співачкою Міла Ладна всі заспівали патріотичну пісню,, Ой у лузі червона калина...''

У нашій бібліотеці є ,,Польська полиця '', на якій представлені книги про Польщу, подаровані читачам Анатолієм Сосновським-керівником польського клубу ,, Re-Re Кум-Кум'', який працював до війни в бібліотеці.

До уваги книголюбів і великий вибір художніх книг польських письменників українською мовою, які є у фонді бібліотеки.

Дякуємо Польщі і польському народу за велику допомогу і підтримку Україні і українцям у війні з росією.


29 серпня 2022 року

Пам'ятайте загиблих Захисників України!

Шануйте живих Героїв!

Слава Україні! Героям Слава!

Від куль померлі, спалені і вбиті Вони лишились назавжди у літі.

У полі житньому, в землі херсонській І на посту у школі краматорській.

Під Києвом, Гостомелем і Бучею. Під соняхом, під вербами, під кручею.

Під Сватовим, під Харковом, Ізюмом Земля полита материнським сумом.

Земля червона, вся залита кров"ю. Хрести, хрести , хрести по придніпров"ю.

По вулицях в смертельному конвої Стоять колишні і нові герої.

Стоять розтрощені Савур-могили. Побиті буками гранітні схили.

Ну а під ними хлопці із Глевахи. Вони для нас, як піднебесні птахи.

Під Миколаєвом, там хлопці всі із Мирного. З Житомира, з Чернігова, та Рівного.

Вони живі для нас, вони без смерті. Хоч їхні долі кулями подерті.

Хоч їх нема, та вони завжди Є!!! Це - небо синє й полечко твоє.

Це - ріки, що вони для нас відбили... Схили плече, прийди на їх могили.

Г.Потопляк.


23 серпня 2022 року

Живи та міцній, Українська державо!

В ці дні ми відзначаємо головні державні свята, пам'ятні для кожного українця. 24 серпня 1991 року були законодавчо закріплені вікові прагнення українського народу до свободи і національного відродження, збулась віковічна мрія багатьох поколінь українців про життя у вільній і незалежній державі.

Україна відбулась як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності і захищати свободу.

Сьогодні ми творимо нашу новітню історію, мужньо переносимо важкі випробування, відвойовуємо на фронті в кровопролитних боях з російським агресором право на життя!.

Пишаймося своїм прапором, адже він наша святиня, а Україна - мужня духом , велика, квітуча і незалежна держава, яку підтримує весь демократичний світ!

Нехай небо над нами буде завжди мирним і блакитним, а урожай щедрим і багатим на рідній землі!

Нехай буде невичерпним джерело Віри, Надії і Любові до рідної України!

Будьмо впевнені у власних силах і перемозі над ворогом! Слава Україні! Героям Слава!

Вивчаймо нашу героїчну історію, шануймо віковічні традиції українського народу, розмовляймо рідною мовою і плекаймо її красу!

Вам завжди допоможе у цьому Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського!


22 серпня 2022 року

Привіт з Іспанії ірпінським дітям!

Напередодні Дня Незалежності України іспанські волонтери та ірпінець Олексій Чешко подарували святковий настрій, подарунки і смачний сік маленьким ірпінцям, які малювали всі разом українську мрію! Свято проходило за сприяння Ірпінська дитяча бібліотека!


10 серпня 2022 року

,,У кожного письменника має бути своє , нескорене обличчя...Творімо новітній літопис України!'' -

каже Сергій Мартинюк , український письменник, журналіст, громадський і політичний діяч.

Літературна зустріч з ним , з нагоди 60- ти літнього ювілею, відбулась сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

Урочисто, і разом з тим тепло і щиро пройшла вона у колі творчої інтелігенції міста, читачів, друзів.

Було приємно, що прийшли привітати ювіляра міський голова Олександр Маркушин і його заступниця з гуманітарних питань Юлія Устич, які нагородили Сергія Мартинюка Почесною грамотою за вагомий особистий внесок в розвиток культури рідного краю, примноження літературних традицій Приірпіння .

Долучились до привітань заступник начальника відділу культури, національностей та релігій Віталій Коваленко, побратими з Тероборони Ірпеня, директор кінокомпанії ,,ГольфстрімПродакшн'' Михайло Гайдай, директор міського історико- краєзнавчого музею Анатолій Зборовський, Тетяна Федорова - заслужений майстер народної творчості України, поет Володимир Симоненко, бард Віталій Кобзар, журналістка телебачення ,,АрміяІнформ'' Зарубінна Яна.

В заключному слові Сергій Якович відзначив,що продовжить працювати над новими творами , якими хоче виховувати нове мислення у молоді- освіченість, віру, гідність, незборимість, шляхетність, які стануть для неї дороговказом в розбудові щасливої і сильної України!


30 липня 2022 року

,,Мова - це форма нашого життя, життя культурного і національного, це форма національного організування'' ( Іван Огієнко)

Пізнавальним і патріотичним, теплим і щирим було сьогодні друге засідання розмовного клубу ,,Спілкуймося українською '', який нещодавно створений при Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського

Сьогодні приєдналися і нові учасники клубу, які проживали раніше в різних регіонах України - Луганщині, Донеччині, Миколаївщині, Харківщині, Черкащині та інш.

Всі, під час знайомства, висловлювали своє бажання докласти власних зусиль, щоб досконало володіти рідною мовою, покращити свою розмовну мову, тому що сьогодні це вкрай необхідне і у професійній діяльності.

Приємно було, що ряд учасників запропонували свою допомогу у підготовці різних цікавих форм і тем занять розмовного клубу.

Сьогоднішня 2-х годинна зустріч була цікавою і насиченою.

Бібліотекар Пальчиківська Віра підготувала інформаційний огляд довідників ,,Не бійтесь заглядати у словник ''..., зачарувала натхненним виступом українська поетеса Ганна Гайворонська, а з музичними медитаціями на слова українських поетів Василя Голобородька і Володимира Затуливітра виступив бард Віталій Кобзар.

Долучайтесь до нашого клубу! Тут цікаво і пізнавально!


26 липня 2022 року

,,Мова- це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її '' Олесь Гончар


28 червня 2022 року

З Днем Конституції України !

Нехай цей урочистий день сповнює нас життєдайною силою у вирішенні головного завдання- побудови заможної демократичної України!

Мирного неба над нашою рідною державою! Слава Збройним Силам України, які мужньо охороняють наші кордони, наше право на життя!

Пишаймося своєю Країною, пам'ятаймо свої права,поважаймо закон!

28червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.Вона була ухвалена на 5 році незалежності, до цього використовувалась стара Конституція УРСР.

Нова Конституція закріпила правові основи незалежної України , її суверенітет і територіальну цілісність, сприяла подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Вона є гарантією прав, свобод кожного українця, закріплює наші обов'язки перед державою, визначає політичний устрій держави.

Конституція України - Основний Закон Держави

Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє.

Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивились у майбутнє.

Упродовж 1990- 1996 років було запропоновано 15 проєктів конституції України, і накінець 28 червня 1996 року була прийнята Конституція незалежної України, яка визнана у світі, як найдемократичніша.

З нагоди державного свята у Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського оформлена книжкова виставка- панорама, на якій представлені Конституція України, книги з історії права, довідкові видання, підручники і посібники з правознавства, науково- популярна література.

Ми не нав'язуємо читачам власних оцінок державно- правових явищ, які мали місце протягом багатовікової історії нашої країни, а спонукаємо їх до самостійних роздумів і суджень, власних оцінок тих чи інших подій, явищ держави і права.

На виставці представлені і патріотичні творчі роботи відомих ірпінських майстрів.

Це- етнолялька ,,Пилип Орлик '', відомий політичний, державний і військовий діяч, автор першої української конституції. Робота виконана заслуженим майстром народної творчості України Тетяною Федоровою.

А також вишиті патріотичні рушники Ганни Корженівської і картина Івана Рябчука з поезією Тараса Шевченка ,, Зацвіла в долині червона калина...''

Запрошуємо до перегляду виставки - панорами.

З Днем Конституції вас, шановні жителі ірпінської громади!

Бажаємо миру , процвітання Україні і добробуту кожній родині!

/Files/images/28062022/Конституція 2.jpg


3 червня 2022 року

У війни недитяче обличчя...

Сьогодні до Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського завітала група поважних гостей у складі :

української дитячої письменниці Катерини Єгорушкіної, виконавчого директора

БФ,, Бібліотечна країна'' Люсьєни Шум, директора дитячого приватного садочку з Вишгороду Мар'яни Ткач, та американських журналістів.

Письменниця Катерина Єгорушкіна відгукнулась однією з перших на висвітлення в дитячій літературі теми сучасної війни.Уже готується до друку у видавництві ,,Віват'' книга ,,Мої вимушені канікули''.

Зараз вона збирає спогади очевидців, зокрема дітей для нової книги, тому ми попередньо запросили на зустріч з письменницею наших юних і дорослих читачів.

Кожен поділився своїми спогадами, переживаннями, думками про жахіття війни, які зараз відчуває вся Україна.

Особливо вразили письменницю спогади Тетяни Федорової та Олени Дараган ,яким довелося пережити повністю окупацію в Ірпені і Бучі, та недитячі роздуми про війну ірпінських дівчаток Аліни, Поліни і Єви.

Надіємося, що почуте увійде до нової книги письменниці.


1 червня 2022 року

Головне бажання дітей України - ,,Я хочу миру''

Сьогодні Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського долучилася до великого Свята, яке проходило в центрі міста з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Книжкові виставки, вікторини, зустріч з письменником Олександром Есауловим, майстер- класи з виготовлення патріотичних сувенірів для наших Захисників- все це принесло задоволення маленьким ірпінчанам!

Сьогодні Захисники роблять все, щоб захистити майбутнє України і щасливе дитинство маленьких українців!


30 травня 2022 року

Поетична зустріч друзів по перу

Війна різко змінила наше життя, принесла біль і нещастя, матеріальні втрати майже в кожну родину... Втікаючи від загарбників покинули свої домівки мільйони українців.

Сьогодні багато ірпінців повернулись додому, бо краще рідної землі немає ніде.

Вже в ,, рідних гніздах'' і більшість наших учасників міської літературної студії ,,Дебют''.

Сьогодні відбулась тепла зустріч друзів в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського ,на якій кожен розповів про свої болючі спогади, дехто вилив їх і в поетичні рядки .

Завітав на зустріч і письменник Валентин Собчук.

Тримаємось, зігріваємо наші серця дружбою і щирим словом, віримо в скору перемогу!

,,Той чуб козацький : Шлях Молочний,

Сивіє небом віковіч...

Настане час, я знаю точно,

Коли зберемося опліч!

І побратаємось панове,

У Вірі й Єдності своїй,

І Воля наша стане знову

На Україні дорогій!

Скуштуєм чистої любові-

З священних дідових криниць...

Затеплимо у храмах нові

Свічки, як відблиски зіниць...''

Володимир Симоненко


29 травня 2022 року

,, До душі- душа''

Сьогодні відзначає свій 40- літній ювілей відома українська поетеса, наша землячка, Юлія Бережко- Камінська.

,, Серед багатьох сучасних молодих поетів виокремлюється творчість Юлії Бережко- Камінської. Вона пише стисло, глибоко, осмислено, сконцентровано, незаангажовано, у неї прекрасна органічна мова, свіжі образи, відсутність штучності і надуманості...''- писав про неї відомий український поет Іван Драч.

В Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського було організовано чимало літературно- музичних і творчих вечорів, презентацій книг в переповненій читальній залі, на яких звучало вишукане і стильне поетичне слово пані Юлії ,,пошепки і вголос'', наповнювало світлом душі і серця шанувальників таланту поетеси.

В нашій бібліотеці є колекція її поетичних збірок з дарчими надписами читачам, тож радимо ознайомитися з творчістю майстрині українського слова!

,,Так хочеться жити,'' бо є ,,задля чого жити'', знову зустрітися з Вами , пані Юліє в Ірпені, Бучі, організувати презентацію вашої нової збірки!

Мирного Вам неба, хай наповнюється джерело творчого натхнення, завжди будуть поруч рідні і близькі, додають сили рідні стіни і квітне Ваш поетичний Сад!!

,Як пахне цвіт і персиків,і вишень,

Уся моя земля у цім цвіту!

А що нам треба? Нам би тільки вижити,

Не обірватись різко на льоту,

Не перестати йти ,куди ідеться- Одна вершина - і уся в стежках!

А що нам треба?

Багатіти серцем- І не скупіти в лагідних словах...''


27 травня 2022 року

Ірпінці, ви неймовірні!

Сьогодні для міста-побратима Піш в Польщі було зібрано 280 книг. Вже завтра вони вирушать до бібліотеки цього міста! Дякую кожному! Нас не подолає жоден ворог!

Особлива подяка

Видавництво Перун

Видавництво Саміт-Книга

Мережі магазинів "Книго-ленд"


22 лютого 2022 року
Нескорена Олена Теліга(1906-1942)

80 років тому в Бабиному яру була розстріляна разом з соратниками поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН, борець за незалежність України, 36- літня Олена Теліга.

Вона стала одним із символів нескореності духу і сили переконання, свідомим і рішучим фанатиком ідеї незалежності України.

,, Українську державу треба здобувати героїчною самопожертвою, бо ніхто її не піднесе на золотій таці. Українську державу треба будувати у свідомості кожного українця... Але для цього треба самому горіти цією незгасною вірою...Якщо ти гориш, тоді і інших здатний запалити ''- писала вона.

Літературний вечір пам'яті Олени Теліги відбувся сьогодні в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського .

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою ,,Олена Теліга- голос мужнього покоління'', її біографією , поезіями і публіцистикою, переглянули чудовий документальний фільм ,,Олена Теліга : Приватний лист світові''.

Творчість гордої українки з державницьким мисленням,- не в архівах минулого, а обернена в майбутнє, з її гострим і ніжним словом , актуальним сьогодні, як ніколи, звіряймо і ми свої помисли!


16 лютого 2022 року
Українці єднаймося! Наша сила- в єдності!

Сьогодні Ірпінці об'єдналися навколо України. Палкі промови, усмішки, але не це було головне. Головним був Дух Громади і Любов до України. В повітрі вітало - нас можна завоювати, але підкорити ніколи. Ми будемо чинити опір. Не треба нас лякати днями і годинами вторгнення. Ми є Ми.

Сьогодні ми отримали стратегічну і моральну перевагу - повну підтримку цивілізованого світу і зброю. Зважаючи на наше геополітичне розташування, сильними ми будемо тоді, коли матимемо національну єдність і мету. Безпека і захист від московитів і "русского міру" мають стати Національною ідеєю, ідеєю збереження державності для сильного народу і сильних духом людей.

Пора покінчити з шизофренічною мішаниною у власній голові та припинити популістичну політику. Популізм - це імпотентне себезаспокоювання, на зразок "аби не було гірше". Не маємо права гратися у "братів-слов'ян". Коли була Україна, на місті москви були болота. До діла, до спротиву, до боротьби за власну Гідність і Честь. З Україною в серці і зі зброєю в руках.

Віримо в себе. Віримо в військо.

Віримо в Україну!!! Все буде Україна!!!

Всі разом: Слава Україні!!!

І заключний штришок: Дякую організаторам і звичайним Ірпінцям за Гідність і Любов до України. Цей тест ми виграли. Програла промосковська ОПЗЖ, більшість депутатів втекли, і не до росії, а на Захід. Вони на всіх ТБ кричали, що Українці це фашисти. Але при цих "фашистах" ходили на засідання ВР, голосували, звали путіна, їли, їздили на машинах. А як тільки мали прийти "руські брати слов'яни" звільняти їх від "фашистів", вони втекли до "гнилої Європи". Якесь диво по опзжовськи? Чи не так?

Свою Україну любіть,

Любіть її во врем'я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть''-

Вчив нас наш Тарас Шевченко!


9 лютого 2022 року

Ірпінь - територія читання!

З 9 по 16 лютого в Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського проходитиме ,,Дегустація книжкових новинок'', які придбала бібліотека за кошти міського бюджету у 2021році.

На тематичних стендах представлено 361 книгу з різних актуальних тем, українську і світову художню літературу.

За останньою статистикою в Україні є 1 книгарня на 160-200 тис. мешканців, книга випадає з поля зору читачів і, як результат - втрачається звичка читати. Тому стати читачем бібліотек - вихід для книголюбів.

Тож чекаємо вас в бібліотеці, щоб насолодитися атмосферою читання і пізнання, саморозвитку і позитивних емоцій!


26 січня 2022 року

Євген Гуцало: дзеркало письменницької душі

26 січня у літературно- мистецькій вітальні Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського відбувся літературний вечір, присвячений 85- річниці з дня народження Євгена Гуцала(1937-1995)- українського письменника, журналіста, поета і кіносценариста, лауреата чотирьох літературних премій.

В його творчому доробку понад 400 оповідань, 20 повістей, кілька романів, 4 збірки поезій, книги для дітей та публіцистика.

,,Він заговорив про українську людину її мовою, тією інтонацією виповідання себе, яку звичайна людина чує в собі, але часто не може висловити, не має хисту перетворити в слова.І тоді на допомогу їй приходить такий письменник - характерник, як Євген Гуцало, і виповідає те, що живе в людині, тривожить, мучить, тішить і печалить її душу, що є її внутрішнім, а отже- справжнім Я''- написав літературознавець Микола Жулинський.

Переглянувши відео- презентацію про життєвий і творчий шлях письменника, учасники заходу мали можливість зустрітися і з гостями- дружиною Ларисою Петрівною і сином Дмитром Гуцало. Вони поділились спогадами, а також Дмитро виконав пісні на слова батька.

Майже 20 років у 70-х- 90-х роках Євген Гуцало творив у Будинку письменників, тут йому добре працювалось.

З метою вшанування пам'яті письменника, одна з вулиць Ірпеня названа на його честь.

Отож хочете почитати хорошу пейзажну чи патріотичну лірику, познайомитися з різними типами характерів українців, сміливо беріть до рук книги Євгена Гуцала, які захоплять вас уже з перших сторінок.

У нашій бібліотеці є великий вибір творів цього майстра українського слова.

Учасниками заходу були творча інтелігенція, працівники культури, студенти Ірпінського фахового коледжу НУБіП України.


14 січня 2022 року

Новорічні щедрування в Ірпені

,Вже рік старий за обрії пливе.

Уже й новий стоїть на виднокрузі.

Хай у Новому буде все нове,-

Старі лиш вина, істини і друзі.''( Ліна Костенко)

Колектив Ірпінська міська публічна бібліотека імені Максима Рильського та її філій щиро вітають всіх з Новим роком і Різдвом Христовим!

Дякуємо міській владі, колегам, партнерам, митцям, друзям та нашим шановним читачам, що були з нами упродовж 2021 року!

Нас об'єднує патріотизм і любов до України, щирість сердець і взаємодопомога, любов до книги і творчості, радість спілкування з талановитими людьми.

Бажаємо всім здоров'я, мирного неба, досягнення нових вершин і самореалізації, родинного затишку і благополуччя, побільше радісних моментів у житті, які переходять у приємні спогади, незабутніх вражень від прочитаних книг!

Ми завжди радо чекаємо на вас, готові до творчої співпраці задля гармонійного розвитку жителів нашої Ірпінської територіальної громади!

Кiлькiсть переглядiв: 325