Повернутися до звичайного режиму

Бібліотечні події


З Днем народження, Україно!

З нагоди святкування 30-річчя Незалежності України міська бібліотека для дітей взяла участь у національно - патріотичній панорамі "Україна Незалежна: від витоків до сьогодення",яку організувала Ірпінська міська публічна бібліотека ім. М. Рильського.

На площі перед бібліотекою, для дітей була оформлена книжкова виставка "Моя незалежна країна - вільна, сильна Україна", проведений патріотичний квест "Пізнавай Україну з книгою" та всі бажаючі писали вітання та побажання на карту бажань "Я бажаю рідній Україні”.

/Files/images/01_dityacha/pod/240510457_1499130577106700_2226212964776069294_n.jpg

день незалежності день незалежності

день незалежності день незалежності

день незалежності день незалежності

15 липня 2021 року

17 липня в рамках проєкту «”Ше.Fest” мандрує Україною».

Шановні читачі! О 17 годині запрошуємо всіх бажаючих до міської бібліотеки для дітей, де на дитячій локації вас чекає зустріч з Марією Морозенко - українською дитячою письменницею, членкинею Національної спілки письменників України (з 2006), літературним редактором, філологом, лауреатом багатьох літературних премій.

Також візьмете участь у цікавих інтелектуальних завданнях, пізнавальних відеопрезентаціях, творчих майстер-класах.

Ше.фест

Ше.фест

Ше.фест Ше.фест


28 червня 2021 року

Нашій Конституції 25!

Кожна людина приходить на цей світ із правами. Заледве ти сповістив про своє народження, а вже маєш право на життя, право на повагу до себе, право на розвиток, право на однакове ставлення.

Права і свободи даровані кожному й кожній із нас, і нікому не дано позбавляти цих прав чи їх порушувати. Саме Конституція встановлює наші права і обов`язки.

Конституція захищає наші права і свободи, отже - дозволяє почуватися вільно в своїй країні, в своїй родині, серед інших людей. Почуватися у безпеці. Здійснювати свої мрії.

конституція

конституція конституція

конституція конституція


19 травня 2021 року

день вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського народу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.

День вишиванки - народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Воно відзначається в третій четвер травня.

день вишиванки

день вишиванки день вишиванки

день вишиванки день вишиванки

день вишиванки день вишиванки

день вишиванки день вишиванки

день вишиванки день вишиванки

день вишиванки день вишиванки

день вишиванки день вишиванки

день вишиванки день вишиванки


8 травня 2021 року

день перемоги

Вже вкотре ми відзначаємо 8 травня - День пам’яті та примирення - разом зі всіма країнами Європи.

Цей пам’ятний день започатковано задля вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні. День, коли потрібно віддати шану та повагу усім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять тих, хто загинув на фронтах, в окопах, і тих, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

А 9 травня весь наш український народ святкує 76 – річницю перемоги над нацизмом.

Страшна війна минулого століття, пекуча невиліковна рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні.

Друга світова - це зламані долі, втрачене дитинство, розірвані сім'ї. Це військові злочини: тортури та знущання, досліди над живими людьми у багаточисленних концтаборах. Це спалені міста та села, знищена економіка, заміновані поля, переорані снарядами родючі землі.

Наші батьки, діди проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожен клаптик рідної землі до останнього подиху, до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна перемоги жахлива – мільйони людських життів. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений.

Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління… 76 років тому земля наша нині незалежної держави була звільнена від завойовників. І все менше залишається учасників війни…

Честь їм і шана, живим!
Вічна слава полеглим! Їх подвиг залишиться у віках!
Хай не згасне пам’ять про героїв!

день перемоги день перемоги

день перемоги день перемоги

день перемоги


8 травня 2021 року

День матері

З давніх часів в Україні існувала традиція шанувати матір, як хранительку родини, домівки та сімейного затишку . Жінка споконвіку вважалася берегинею домашнього вогнища.

Із самих давніх-давен людство в піснях і молитвах, віршах і поемах зверталися до своєї берегині — до матері, уславлюючи її благословенне ім'я. Мати дарує людині життя, надихає на добрі справи, віддає все, що має: тепло своєї душі, своє серце і безмежну любов. Її колискові супроводжують нас протягом всього життя, а мудре слово, порада - допомагають долати нам життєві труднощі.

Перше слово і перший крок, перша радість і перший біль, перші сльози і перша любов — усе починається з мами. Все наше життя починається з мами, кожна хвилина у ньому увінчана її бережливим та чистим почуттям любові і турботи. Мама – найдорожча та найрідніша за усіх…

І байдуже, скільки нам років, – поки живі наші батьки, – ми діти.

Мамі небайдужий кожен наш крок, важливий кожен наш вчинок. Материнське серце переживає наші злети і падіння гостріше, ніж свої власні. Мама живе заради дітей і бачить своє майбутнє у власних дітях, у їх добробуті, щасті, радості та успішності. А потім так само віддано і ніжно любить своїх онуків, віддаючи їм своє тепло і ласку.

Обов’язок кожної дитини – любити, поважати і величати свою матусю, бо вона дала нам життя, яке цінувала і цінує вдвічі більше за своє!

В сучасній Україні Указом Президента від 1999 року, встановлено офіційне свято – День Матері, який святкують у другу неділю травня. Цього року День матері святкуватимуть 9 травня.

Це свято є приємним приводом для того, щоб зайвий раз привітати, подякувати, підтримати найріднішу людину – маму.

День матері

День матері

День матері


День матері

День матері


День матері

День матері

День матері


29 квітня 2021 року

Великдень

Чудової весняної пори до нас приходить Великдень.

Великдень – одне з найбільших християнських свят. В Україні його святкують з Х століття. Свято пов’язане з воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день, або Великдень.

Одним з яскравих символів великодних свят – є писанка.

Писанка – своєрідний символ народного живопису. Розписані різнокольоровими візерунками пташині яйця. Писанкарство – давня українська традиція розписувати (розфарбовувати) курячі яйця на Великдень.

Історія писанок, як символу весняного відродження природи, сягає у далеке минуле і повязана з ритуалом весняного відродження на землі. Наші предки вважали, що все на світі почалося з яйця. У ньому – минуле, теперішнє і майбутнє, воно – символ відродження природи. Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і зоряне небо, і вода з рибами, і дерева життя з птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви – усе це вималюване у певному порядку, аби підтримати лад та рівновагу в нашому світі.

Великдень

Великдень Великдень


23 квітня 2021 року

День книги

Щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року, весь світ відзначає День Книги та авторського права

Книги – це найпростіший доступ до світу інформації. Вони дарують нам, читачам, не тільки знання, а й нові ідеї, формують моральні і духовні цінності, знайомлять нас з творчими досягненнями та пробуджують емоції і надихають на нові звершення.

У світі багато культурних досягнень, але саме книга є справжнім вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні світи і культури, історичні звершення і неминучий поступ вперед.

Бажаємо всім, хто долучається до творення книги, творчого натхнення і легкого пера!

День книги


08 квітня 2021 рік

Увага конкурс!

конкурс малюнку День Незалежності

30 років тому Україна стала незалежною суверенною державою. День незалежності виборювався століттями, упродовж яких формувалася українська нація зі своєю культурою та народом.

З нагоди 30-річчя від Дня проголошення незалежності України Національна бібліотека України для дітей розпочинає Всеукраїнський конкурс дитячої творчості
«Незалежна і єдина — моя Україна!».

До участі запрошується кожна дитина з України, яка може проявити свій талант в одній із трьох категорій: малюнок; вишивка; аплікації.

Деталі проведення Конкурсу читайте у Положенні на сайті бібліотеки.

Запрошуємо до участі! На переможців чекають призи!

http://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=9511

Кiлькiсть переглядiв: 765