Майстри декоративно-прикладного мистецтва

- Заводова Н.Г.

- Корженівська Г.С.

- Плеско С.М.

- Рябчук І.І.

- Федорова Т.С.


Корженівська

Корженівська Ганна Степанівна –

народна майстриня, займається вишивкою картин, ікон, рушників, серветок у техніці «хрестик».

До Вашої уваги деякі роботи Ганни Степанівни:

Робот Корженівської роботи Корженівської роботи Корженівської


Заводова

Заводова Ніна Георгіївна –

народна майстриня, займається виготовленням штучних квітів, вишивкою стрічками, виготовленням побутових виробів технікою «печворк», розписом сувенірів.

Роботи Ніни Георгіївни

роботи Заводової роботи Заводової Роботи Заводової


роботи Заводової роботи Заводової


Плеско

Плеско Світлана Миколаївна –

народна майстриня, займається бісероплетінням та машинною вишивкою картин.

До Вашої уваги деякі роботи Світлани Миколаївни:

Плеско роботи Плеско роботи Плеско

роботи Плеско роботи Плеско роботи Плеско роботи Плеско


Рябчук

Рябчук Іван Іванович –

майстер вишивки у техніці «хрестик», автор «Вишитого Кобзаря»

Народився Рябчук І.І. в 1941 році в селі Петрівське (колишній Юшків ріг) Таращанського району на Київщині. Після війни родина перебралася до Умані. Батько-фронтовик, який закінчив біологічний факультет Дніпропетровського університету, працював викладачем в Уманському педучилищі ім. Т.Г.Шевченка, а мати завідувала бібліотекою Уманського педінституту ім. Павла Тичини.

Іван Рябчук у 1959 році закінчив Львівське музичне училище, потім вступив у Ніжинський педінститут ім. Гоголя. З третього курсу студента Рябчука забрали в армію. Доучувався він вже після відбуття строкової служби. Іван Рябчук з 1970-го по 2009-й рік викладав хорове і оркестрове диригування в Уманському педучилищі, водночас грав на домрі в оркестрі народних інструментів цього ж училища. Оркестр був лауреатом різних конкурсів.

Рябчук Мати – Віра Павлівна – усе життя вишивала. Вся хата була у вишивках. Іван виріс у цьому вишитому світі української народної культури. За життя мами Іван Рябчук не вишивав, тільки допоміг трохи вишити тло на іконах, що вишивала мама. Та коли мами не стало, у 2002 році, за словами майстра, у його душі щось перевернулося і він вирішив – цю справу підхоплю. Спочатку Іван Іванович вишив портрет Тараса Шевченка і вірш «Заповіт». Потім вишив вірш «Думи мої», потім – «Тече вода». Нині в доробку автора понад двадцять серветок, вишитих віршами Тараса Шевченка.

роботи Рябчука

Майстер вишиває хрестиком, витрачає на одну вишивку 1-3 місяці. Жінки, які вишивають, говорять, що вишивка Івана Рябчука – ідеальна. Її зворотня сторона така ж гладенька, без жодного вузлика, як і лицьова. Серветки облямовує оригінальним вишитим узором і мереживом.

В Ірпінь, рідне місто дружини Івана Івановича – Валентини Павлівни, Рябчуки переїхали у 2009 році. Іван Рябчук співає в народному хорі ветеранів «Пам'ять» і народному ансамблі козацької пісні «Хортиця».

роботи Рябчука Виставки його вишивки експонувалися в Ірпені на різні свята та урочистості та в різних містах України – Борисполі, Каневі, Криворівні на Іванофранківщині, інших містах ат закордоном – в Італіїі та інших європейських країнах.

У планах Івана Рябчука – створення буклету, слайду та відеофільму.


Федорова

Федорова Тетяна Семенівна –

народна мисткиня, лялькарка, Заслужений майстер народної творчості України (1998), лауреат премій імені Данила Щербаківського (2009) та обласної імені Петра Верни (2013).

Федорова Т.С. народилася в Умані 24 жовтня 1944 року, та майже все життя майстрині пов’язане з Приірпінням. Закінчила Ірпінську середню школу №1 імені Макаренка, а у 1969 році філологічний факультет Київського державного університету імені Т.Шевченка. З 1970 до 1992 рр. працювала на видавничій, газетярській та громадських нивах. Автор багатьох літературно-, мистецтвознавчих публікацій. Член Національної Спілки журналістів України (1984р.), член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України. Проживає в Ірпені. роботи Федорової

роботи Федорової З 1992 року, понад 20 років Тетяна Семенівна працює у царині етнографічної ляльки та ляльки в історичному костюмі. Виготовила понад 500 ляльок. Працює в техніці: порцелянова лялька, текстильна лялька, лялька-мотанка, лялька-листівка, лялька-плакетка, лялька-брошка.

Федорова

Федорова Т.С. учасниця міжнародних, республіканських виставок та фестивалів. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури, президії і Мистецтв України (грудень 2003р.). Учасниця днів культури України в Сінгіпурі у 2008р.

Роботи Тетяни Федорової представлені у приватних колекціях України, США, Канади, Англії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Ізраїлю, Італії, Лівану, Росії, Китаю, Угорщини, Сінгапуру, Японії, а також у Сінгапурському музеї «MINT», Національному музеї архітектури і побуту України в Пирогово, Київському музеї іграшки і ляльки, Ірпінському історико-краєзнавчому музеї та в музеї П.Г.Тичини в селі Піски.


Кiлькiсть переглядiв: 963