Нові надходження до фонду бібліотеки


Кралюк П.М. Ярослав Мудрий. – Харків: Фоліо, 2018. – 156 с. /Files/images/nov_nadh2doc/1. мудрий.jpg

У пропонованій книзі йдеться про одного із найвідоміших князів періоду Давньої Русі - Ярослава Мудрого (983/987 - 1054). Автор показує, що саме цей князь створив повноцінну Руську державу як середньовічну імперію на теренах Східної Європи. Саме за його часів остаточно утвердилося християнство на руських землях, була створена Київська митрополія, інтенсивно розвивалася освіта й книжність, здійснювалася грандіозна розбудова Києва як столичного міста, почало утверджуватися письмове право замість традиційного усного. Також у роботі показано, як інтерпретувалася діяльність Ярослава Мудрого в українській та російських культурах і як велася та ведеться «боротьба» за цього князя між росіянами й українцями.


Згурська М. Данило Галицький . – Харків: Фоліо, 2018. – 121 с./Files/images/nov_nadh2doc/2. галицький.jpg

Данило Романович Галицький — один з тих яскравих історичних діячів, яким багате раннє Середньовіччя. Він жив у бурхливу, жорстоку епоху усобиць та монголо-татарських набігів і увійшов в історію як збирач давньоруських земель, правитель Галицько-Волинського кня­зівства, великий реформатор, далекоглядний політик та хитромудрий дипломат. Данило Галицький був першим в історії українського народу легітимним, тобто визнаним в Європі, королем. До того ж він першим серед російських князів спробував покінчити із залежністю свого князівства від монголо-татарських завойовників. Та найбільша заслуга Галицького полягає в тому, що він був патріотом своєї землі. Від­родження інтересу до історії української державності зробило постать князя Данила Романовича цікавою і для наших сучасників.


Тагліна Ю.С. Михайло Грушевський. – Харків: Фоліо, 2018. – 121 с.

/Files/images/nov_nadh2doc/3. грушевський.jpg

Михайло Грушевський (1866–1934) є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України. Видатний вчений і суспільно-політичний діяч, він створив 10-томну «Історію України-Руси» — першу повну історію України, таким чином перевершивши навіть таких своїх видатних попередників, як Костомаров, Куліш, Драгоманов, Антонович. Але Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив історію: 1917 року став на чолі нової Української держави — його було обрано головою Центральної Ради (1917—1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, першим президентом якої і був М. С. Грушевський.


/Files/images/nov_nadh2doc/4. невідомі сторінки історії.jpg Ідрісов Д. Невідомі сторінки історії України. Україна і світ. – Харків: Фоліо, 2018. – 221 с.

Книга «Невідомі сторінки історії України. Україна і світ» пропонує дещо відмінний погляд на історію України, ніж у шкільних підручниках. Вона знайомить читачів з історичними подіями, які пов’язують нашу країну з історією інших держав. Її мета — показати Україну частиною великого й розмаїтого світу. Так, із неї ви більше дізнаєтеся про першу монархію на теренах України — Боспорське царство; про учня апостола Петра — Климента Римського, який спочив у Херсонесі; до­відаєтеся про те, як пов’язані герой українських народних картин леген­дарний козак Мамай і знаменитий золото­ординський темник XIV сто­ліття Мамай, а також про Роксолану — фатальну жінку турецького султана — та про маловідому іншу українку — Турхан, яка у важкий для Османської імперії час очолила цю могутню державу і врятувала від розпаду. Про це та багато чого іншого й розповідає наша книга, яка, сподіваємося, зацікавить читачів.


/Files/images/nov_nadh2doc/5. книга жахіття.jpg Литовченки Т. і О. Книга жахіття. 1932-1938: Від війни до війни. – Харків: Фоліо, 2018.- 203 с.

Кожне століття залишило криваву відмітку на історію України. Не було жодного покоління, яке б не відчуло тиску окупантів і загарбників, яке б не постраждало від горя й несправедливості. Проходили роки, а біль залишалася.

Люди обурювалися у глибині душі, але вже не наважувалися відкрито противитися чинній владі й чекістському свавіллю. Це підштовхнуло радянське керівництво до рішення пройтися по україн­ських землях котком Голодомору 1932—1933 років. А також Кривавим терором 1937—1938 років, який знищував усіх без розбору — і своїх, і чужих… Однак лідерам Країни Рад цього було замало, й вони взялися розпалювати пожежу Світової революції також і в інших країнах. Розпочали з Іспанії… Книга містить цікаві факти з історії нашої країни а також європейської та світової історії.


/Files/images/nov_nadh2doc/6. лузина.jpg Лузіна Л. Чарівні традиції українок. – Харків: Фоліо, 2018. – 63 с.

Лада Лузіна – надзвичайно цікава письменниця нашої сучасності. Вона чи не перша почала досліджувати і вивчати історичні події Києва і України, пов’язані з потойбічними силами, містикою і обрядовістю. «Народні обряди наших прабабусь настільки пронизані чарами, що нема сумніву - саме ці реальні свята та ритуали і стали основою всіх відомих легенд і казок про київських відьом. Читаючи сьогодні про чарівні традиції українок, ти не припиняєш дивуватися, якими унікальними Вміннями та Знаннями володіли наші предки! Яку унікальну роль відігравала жінка в українській громаді! І з яких прадавніх глибин ідуть ті чи інші звичаї!» - говорить письменниця. Книга надзвичайно яскраво ілюстрована, містить світлини старого Києва та околиць./Files/images/nov_nadh2doc/Без імені.jpg Русавська В.А. Гостинність в українській традиційній культурі: Навчальний посібник. - К.: Ліра-К, 2019. – 280 с.

У посібнику розкривається сутність гостинності українців, її характерні ознаки, з’ясовується місце і роль гостинності в українській традиційній культурі кінця ХVIII – початку XX ст. Автор книги, професор кафедри готельно-ресторанного бізнесу Київського університету культури Валентина Андріївна Русавська вперше дослідила гостинність як цілісне соціокультурне явище і стверджує, що з другої половини XІX ст. український народ починає усвідомлювати значення готельно-ресторанного сервісу як способу динамізації всього суспільного розвитку. В посібнику також охарактеризовано ознаки і функції гостинності: релігійність, символічність, комунікативність, сакральність; розкрито її структуру (буденна, святкова, родинна, громадська), проаналізовано специфічні особливості гостинності різних верств населення. Посібник призначений для студентів та викладачів гуманітарних дисциплін вищих навчальних закладів.


/Files/images/nov_nadh2doc/1. вайтхед.jpg Вайтхед К. Підземна залізниця: Роман / Пер. з англ. – К.: Форс Україна, 2018. – 304 с.

Роман Коліна Вайтхеда, автора численних бестселерів, тримає читача в напрузі від першої до останньої сторінки. Ми ніби поринаємо в ХІХ століття, на плантацію в Джорджії. Разом із рабинею-втікачкою дивом вириваємося з тенет жаху, щоб наступної миті втрапити в ще страшніше пекло.

Але це не просто авантюрна проза. У творі затронуті украй серйозні питання: що таке Америка часів Громадянської війни? Що таке нація, і як вона твориться? Виявляється, славнозвісна Декларація незалежності теж має хиби, як і «велика американська ідея», перед якою вже понад 200 років з пошаною чи заздрістю схиляється світ.

«Підземна залізниця» - це назва таємної системи організації втеч негрів-рабів з південних рабовласницьких штатів США, яка існувала до Громадянської війни 1861-1865, мала «станції» (помешкання співчуваючих громадян, де втікачі зупинялися в дорозі), «кондукторів» (керівників груп втікачів). Маршрути проходили від штатів Кентуккі, Віргінія, Меріленд в північні штати і Канаду і були насичені неймовірними подіями і пригодами.


/Files/images/nov_nadh2doc/2. винничук.jpg Винничук Ю.П. Діви ночі: Пригодницька повість. – К.: Довженко-Букс, 2017. – 314 с.

Дія відбувається наприкінці сімдесятих років у Львові. По суті дія повісті триває всього лише вісімнадцять днів, а головним героєм є - хто б ви думали? Звісно, Юрко Винничук. Якось, повертаючись з воєнкомату, бо Юрко щойно дембельнувся з армії, парубок зустрічає двох одеситок – Маріанну і Лєну. Гостинний галичанин здуру запрошує їх до себе скуштувати наливки. Хіба ж він знав у що це потім виллється? Чим заробляють на життя юні створіння? І як їх занесло до Львова? Куди затягне ця пригода Юрія і як він зможе виплутатися?

Автор вивертає перед читачами нутро престижного благочестивого Міста Лева, заводить нас у ресторани, де працюють місцеві і гастролюючі жриці кохання, зводить з фарцівниками, що приторговують польськими джинсами та закордонним алкоголем. Ми відкриваємо для себе Львів інший, не шоколадно-кавовий, романтичний та сентиментальний, а Львів діловий, де творяться брудні справи.

Незважаючи на аморальність зображеного у повісті дійства, книга зовсім не відштовхує, а навпаки – притягує, захоплює. Бо автор сипле дотепами, приправляє все це галицькою говіркою, не прикрашає дійсність, а правдиво незамуленим оком змальовує її. Чудова гостросюжетна повість з еротичним присмаком – гарне доповнення літнього вечора…


/Files/images/nov_nadh2doc/3. дюнан.jpg Дюнан С. Борджиа. Во славу семьи: Роман / Пер. с англ. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 416 с.

Популярна британська письменниця Сара Дюнан має мільйони прихильників у цілому світі. Від її романі буквально захоплює дух.

Багато її творів екранізовано

Початок ХУІ століття. Молодий і талановитий Чезаре Борджиа, син Папи Римського Олександра УІ, впевненно крокує до створення своєї власної імперії. Він завойовує місто за містом, і готовий на все заради влади. В цьому його підтримує і його сестра Лукреція, розумна, хитра і підступна жінка. Вдало вийшовши заміж за Альфонсо д'Есте, вона веде активну діяльність по створенню власного двора у Феррарі. Саме ці персони а також їх нащадки опиняться в центрі епохальних подій, які будуть впливати на розвиток чи не всієї Європи. Велич і слава, могутність і зневага, зради і змови – їм належить пройти через все це, але зберегти честь сім'ї.


/Files/images/nov_nadh2doc/4. кідрук.jpg Кідрук М. Любов і піраньї: Роман. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 288 с.

Після гамірних містечок Мексики та мовчазних пірамід ацтеків, після загадок пустелі Наска та кам’яних охоронців острова Пасхи у новій мандрівці відомого письменника зустріне дивовижний тваринний світ Бразилії — і там буде багато всього, а не лише «диких мавп»!
Будь-хто у житті тікав від проблем. Але мало хто робив це буквально, покинувши всі непорозуміння з коханою дівчиною та вирушивши у подорож Бразилією! Та цього разу у Макса вперше не було плану подорожі, заброньованих хостелів та квитків, а натомість була компанія київських «білих комірців», які вирішили, що зимова відпустка з фотополюванням на кайманів і піраній у Пантаналу більш екзотична, ніж пляжі Єгипту чи лижні траси Буковелі. І тепер найбезлюдніша у світі та водночас повна життям волога саванна щомиті насміхатиметься з офісної пихи та вражатиме горе мандрівників зустрічами зі своїми екзотичними мешканцями! І нехай для когось покусаний піраньєю палець стане найбільшою пригодою у житті! Бо ще є ті, для кого пригода — це нові мандри і нове кохання!


/Files/images/nov_nadh2doc/5.пратчетт.jpg Пратчетт Т. Творцы заклинаний: Фантастический роман / Пер. с англ . – К.: Форс Украина, 2018. – 320 с.

Це один з перших романів із популярного циклу Террі Пратчетта про відьом і чарівників Плаского світу. Центром і оплотом Диску є Незримий Університет. Життя там іде за строгими правилами і сталими законами. Головна героїня, звичайна сільська відмочка, намагається потрапити в Незримий Університет і стати першою чарівницею на Диску. Але досі

лише чарівникам-чоловікам дозволено було порушувати правила, напиватися до бісиків і горланити пісні на все горло. А от жінки… Магічний закон взагалі не допускав появи жіночої статі в Незримому Університеті. Та поява молодої відмочки порушує всі освячені часом магічні традиції і викликає такий хаос, про який може написати лише Т.Пратчетт. Не дивуйтеся, якщо вам доведеться повернутися з останньої сторінки знов на першу: занадто вже закручений сюжет, карколомні пригоди і витівки на кожному кроці.


/Files/images/nov_nadh2doc/6. прах.jpg Прах В. Кав’ярня: Роман / В’ячеслав Прах. – К.: Форс Україна, 2018. – 192 с.


«Кав’ярня» - це дебют молодого автора В’ячеслава Праха. Він один із тих небагатьох сучасних письменників-чоловіків, що пишуть любовні романи. Книга зразу завоювала популярність серед молоді. Його романи написані легко і щиро, викликають справжню бурю емоцій і переживань. Буквально накривають хвилею цікавості, що на деякий час навіть втрачаєш орієнтир в просторі, повністю віддавшись на волю читання. Це історії про самотність і п нерозділене кохання, пристрасті і розчарування. Думки, викладені В'ячеславом Прахом, хочеться вивчити напам'ять, щоб при нагоді цитувати їх. Подобається і манера викладу, і сюжет, одним словом - все! Настільки точне розуміння психології жінки, ще й від чоловіка-автора, вражає. Тому корисно прочитати всім, незалежно від статі та віку.


/Files/images/nov_nadh2doc/7. сафон.jpg Сафон К.Р. Вязень Неба: Роман / Пер. з ісп . – Харків: Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 320 с.

«В’язень Неба» — чергова книжка із циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок. З деякими творами цього циклу ви вже знайомі.
Дія цього роману відбувається в Барселоні 1957 року. Даніель Семпере, власник книгарні, — щасливий чоловік і батько. Його продавець і приятель Фермін готується до весілля, а на носі ще й Новий рік та Різдво. Чоловіки в доброму гуморі чекають на прийдешні святкування, аж раптом все змінюється. До крамниці заходить загадковий сеньйор, який хоче купити подарункове видання «Графа Монте-Крісто». Він дивно поводиться, робить якісь записи, і Даніель відчуває: тут щось не так. Незнайомець якимось чином пов’язаний з Ферміном. Це привид його минулого, який може розкрити страшні таємниці…


/Files/images/nov_nadh2doc/8. фрай.jpg Фрай М. Скриня мерця: Роман . – К.: Форс Україна, 2017. – 384 с.

Насправді під іменем Макса Фрая пише Світлана Юріївна Мартинчик - автор літературних творів, оглядів і рецензій.

Найвідоміші роботи Макса Фрая присвячені пригодам сера Макса з Єхо. Окрім «Лабіринтів Єхо» (8 книг) та «Хронік Єхо» (6 книг), йому присвячені книги «Гнізда химер» та «Мій Рагнарок». Також Макс Фрай склав велику кількість антологій. Макса Фрая називають найзагадковішим письменником сучасності.


«Скриня мерця» - це історія, яку хочеться проковтнути за декілька годин.

Знову наш улюблений Єхо з жителями чарівного Міста, які очевидно призабули, хто лякав їх Мантією Смерті зовсім недавно.

А тут ще й хтось загадковий відкрив скриню мерця, й у Єхо починають гинути могутні маги. На перший погляд, у всьому винен нещасливий випадок однак проникливий сер Макс радше повірить у неможливе, ніж у банальне. І як завжди, не тільки виявиться правим, а й зможе розмотати заплутаний клубок із безсмертних мерців, заблукалих сновидців, привидів мертвих магів, утілених ілюзій, шалених вітрів і ще багато чого. Долучайтесь до чарівного слідства – і ви знайдете відповіді на важливі запитання.


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/А.Болава .jpg Болава А. У темряву: Роман / Пер. з чес. – К.: Знання, 2017. – 239 с.

Роман Анни Болавої «У темряву» - це історія самотньої жінки, єдиною втіхою якої є збирання цілющих трав. Ця пристрасть дісталася їй у спадок від бабусі. Лікарські рослини – сенс її життя. Тісний контакт з природою замінює героїні спілкування з людьми, яких вона намагається уникати. Перебуваючи наодинці з природою, жінка часто розмірковує над тим, чи не накладено часом на їхню родину якесь родове прокляття, адже ні в неї, ні у двох її сестер немає дітей, не складається особисте життя. Невже нікому з них не вдасться вирватися з цього зачарованого кола?


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/Дік Ф. .jpg Дік Ф.К. Убік: Роман / Пер. з англ. – К.: Комубук, 2018. – 304 с.

Ґлен Ранситер, впливовий власник найбільшої в галактиці корпорації у сфері телепатичного шпигунства, помирає від вибуху, влаштованого його бізнес-конкурентами. Однак колишні підлеглі і далі отримують від свого шефа дивні бентежні послання, тоді як світ навколо них поступово втрачає свої звичні обриси, а сам час, здається, починає рухатися у зворотному напрямку. Що саме він намагається їм повідомити? І чи й справді Ранситер – мертвий, а вони зуміли уникнути загибелі під час того фатального вибуху? Можливо, все якраз навпаки?

Один із найвідоміших фантастичних романів Філіпа К. Діка «Убік» занурює читачів у моторошний химерний футуристичний світ шпигунських інтриг, часових вивертів та кріогенних просторів, де межа між живими та мертвими видається навдивовижу тонкою та невиразною. Чи зуміють його герої знайти вихід із цього облудного тривожного лабіринту? Чи їхніх час невблаганно і безповоротно спливатиме, поки не спливе до краплі? Як і у більшості найкращих своїх романів, в «Убіку» під покровом науково-фантастичного сюжету Філіп Дік зумів змалювати справжню ексзистенційну людську драму, сповнену запалу, боротьби, страху, відчаю і... надії.


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/Остін Д..jpg Остін Д. Чуття і чутливість: Роман / Пер. з англ. – К.: Знання, 2018. – 431 с.

Сюжет роману виписаний навкруг любовних історій двох сестер: розсудливої і стриманої Елінор і романтичної, пристрасної Маріанни. У них є ще менша сестра Маргарет і старший брат Джон. Коли помирає їхній батько, маєток переходить Джону, а сім’я вдови залишається з мізерними статками. Далі розповідається про подальшу долю сестер Дешвуд, їх сердечні драми. Тонкий психолог і знавець людського серця, письменниця створила надзвичайно виразні й правдиві образи. Її герої — живі люди, з усіма їх достоїнствами і недоліками, здатні і на високі почуття, і на великі помилки. Доля Маріанни Дешвуд стала запереченням розхожих уявлень того часу про романтичну пристрасть як вершину людських почуттів. Зазнавши зради коханого, Маріанна переконалася, що навіть таке високе почуття, як любов, повинно засновуватися на благородстві, щирому серці та вмінні зрозуміти іншу людину...


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/Сафон К. .jpg Сафон К.Р. Гра янгола: Роман / Пер. з ісп. – Харків: Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 512 с.

Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон є одним із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки одна за одною стають літературними сенсаціями та здобувають шалену популярність. «Гра янгола» - одна із книг циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок – лабіринту історій, що зачаровують і змушують якнайшвидше дістатися останньої сторінки.

…Молодий письменник Давид Мартін пише розважальні детективи з продовженням, які читає вся Барселона, але мріє створити серйозний роман. Він кохає дівчину, та вона виходить заміж за чоловіка, якому Давид багато чим зобов’язаний. Аж раптом його мрії здійснюються – за дивного збігу обставин усі перешкоди поступово усуваються. Починається химерна, заплутана гра, головним призом у якій є талант письменника.


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/Славич І. .jpg Славич І. Мара: Роман / Пер. з рум. – К.: Знання, 2017. – 255 с.

Містична, загадкова Трансильванія, батьківщина видатного румунського письменника Іоана Славича, постає в одному з найвідоміших його творів — романі “Мара”.

Семиграддя — так поетично звався цей край, заселений румунами, угорцями, німцями, євреями, що лежав на плоскогір’ї Араду між Зерандським хребтом та угорською пуштою і входив до складу Австрійської імперії. Чудернацько переплелися тут долі румунки Мари, її дітей Персіди і Тріки та родини німця Нацла, змушуючи читача напружено слідкувати за драматичним сюжетом роману. Кохання, зрада, смерть — все є в романі, як і в житті, і все зрозуміле та близьке сьогоднішньому світу, цінності якого так само під загрозою морального розпаду, як і сто років тому. Роман вперше перекладено українською мовою.


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/Сосьє Ж. .jpg Сосьє Ж. Дощило птахами: Роман / Пер. з фран. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 160 с.

Навіщо жінка-фотограф прямує до таємничого лісу? Хто такий Тед Бойчук? Як йому вдалося вижити під час жахливої катастрофи? Цього фотограф так і не дізналася, адже Бойчук помер якраз перед її прибуттям до маленького хутору посеред хащ. Два літні мешканці хутору — Том і Чарлі — ще не знають, що поява фотографа повністю змінить їхнє життя. Так само, як і поява іншої старенької леді...

«Дощило птахами»— не лише масштабна історична драма, а й лірична оповідь про маленьких людей, які втекли від гомінкого світу у праліс. Надзвичайно зворушливий роман Жослін Сосьє відзначено багатьма міжнародними літературними преміями останніх шести років. Твір перекладено німецькою, шведською, англійською, нідерландською а тепер і українською мовами.


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/Троккі А. .jpg Троккі А. Молодий Адам: Роман / Пер. з англ. – К.: Комубук, 2018. – 232 с.

Головний герой роману Джо - самітник, який ніде не знаходить свого місця. Його важко назвати розчарованим, схоже, у нього ніколи не було жодних ілюзій. Його гостра чуттєвість, мов губка, вбирає в себе кожне враження, попри те, що його життя це похмуре одноманітне існування помічника шкіпера на баржі, яка курсує між Ґлазґо та Единбурґом. Одного ранку темні води річки прибивають до баржі тіло молодої жінки. Невдовзі знаходиться й гаданий винуватець. Але чи й справді відбулося вбивство і як із цією трагедією пов’язаний Джо? Занурюючись у, здавалося б, неквапливу приземлену оповідь, читач невдовзі відкриває у ній численні больові точки, сповнені надзвичайної пристрасті й напруги, де текст роману починає гарячково пульсувати, то підносячись до висот філософського трактату, то знову поринаючи у замкнутий тісний світ баржі, де панує сіра буденність. І мимоволі виникає питання: що ж насправді створив автор - сенсаційний трилер, постмодерний псевдо-детектив, чи похмуру екзистенційну драму, де немає злочину, однак за нього все одно доводиться заплатити?


/Files/images/nov_nadh2doc/2019/Юрсенар М. .jpg Юрсенар М. Адріанові спогади: Роман / Пер. з фран. – К.: Журнал «Радуга», 2017. – 232 с.

«Адріанові спогади» - це розповідь від першої особи у вигляді вигаданих листів римського імператора Адріана. Це унікальна історична проза, яка відтворює манеру листування римських інтелектуалів пізньої Імперії настільки точно, що роман був з успіхом перекладений на класичну латинь. Така ж довершена і літературна майстерність автора, яка буквально «оживляє» перед читачем складну, багатогранну і неординарну особистість великого римського імператора, політика і філософа, будівничого і поета, полководця і невтомного мандрівника, вічно крокуючого в невідомість.

Матеріали підготувала

провідний бібліограф Ірпінської центральної міської бібліотеки

Сметанюк Інна


/Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/1.jpg Ростовський В.С. Сучасна українська кухня: навчальний посібник. – К.: Кондор, 2018. – 134 с.

Національні кулінарні традиції відіграють важливу роль в житті українського суспільства. Українська кухня сформувалася, як самобутня, автентична, в середині XIX ст. і за цей період набула характерних рис, пережила зльоти і падіння, але до початку XXI ст. зберегла свої неповторні риси.

Автор книги по крихтах збирав кращі рецепти, технології виробництва багатьох кулінарних і кондитерських шедеврів, представлених за останні 27 років незалежності України. Матеріали були взяті з різних кулінарних конкурсів, виставок, оглядів, з колекцій кращих кулінарів країни, автор проводив власні розробки, використовував нові технології. Книга яскраво оформлена, має безліч ілюстрацій та фото, буде цікава широкому колу читачів. Тож беріть книгу – і готуйте з натхненням!


/Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/2.jpg Лісовський П.М. Міжнародні відносини: ментальність, геополітика, глобалізація: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2017. – 156 с.

Це навчальний посібник, в якому висвітлено сучасні проблеми міжнародних відносин у контексті ментальності, геополітичних та економічних інтересів, а також системного аналізу глобалізаційних процесів. Книга розрахована, в першу чергу, на студентів, викладачів та науковців, які досліджують цю галузь.

Особливе місце у посібнику займають проблеми кібербезпеки як запоруки якості виховання підростаючого покоління./Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/3 .jpeg Коллінз Д. Від хорошого до величного. Чому одні компанії прориваються, а інші – ні / Пер. з англ. – К.: Наш формат, 2017. – 368 с.

Ценастільна книга провідних топ-менеджерів світу. Відтепер вона перекладена українською мовою.

У цій книжці Джим Коллінз аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які, попри всі кризи, п’ятнадцять років поспіль показували найкращі результати у своєму розвитку. Автор досліджує, яким чином таким фірмам як Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris та іншим вдалося взяти настільки високу планку? Джим Коллінз вивів формулу — дев’ять кроків, які дозволять розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить шалені прибутки. Книга написана цікавим, доступним стилем, зацікавить всіх, хто хоче зайнятися саморозвитком та розпочати свій бізнес./Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/4. .jpg День провокатора: Спогади учасників Першогрудневого повстання 01.12.2013 . – К.: Домінант, 2016. – 64 с.

Це був, практично, переддень Революції Гідності. Саме 1 грудня 2013 року після нічного розгону мирної демонстрації студентів в Україні розпочалась Національна революція. Тоді українська молодь не просто вийшла на вулиці, 1-го грудня революціонерами були захоплені КМДА, Будинок Профспілок та Жовтневий палац. У перший день зими між цими будівлями утворилась територія, визволена від януковичівського режиму - така собі революційна республіка Майдан. Читач зможе зазирнути в недалеке минуле, щоб ще раз усвідомити і зрозуміти причини, які спонукали молодь доводити свою гідність, право на вільне життя. Бо цю хвилю вже не зупинити…


/Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/5. .jpg Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві. – К., 2017. – 136 с.

В нашу епоху інформатизації ми всі відчуваємо потребу у відборі правдивого від фальшивого. Ця книга – результат проекту «Довіряй – але перевіряй». Першим етапом проекту стала виставка плакатів художників з клубу ілюстраторів Pictoric на бульварі Вацлава Гавела. 60 робіт українських художників, у яких було розкрито теми цензури, пропаганди, свободи слова, фейкових новин, інформаційної війни, критичного аналізу медіаповідомлень, зв’язку влади з медіа, соціальних мереж і суспільного телебачення поєднані в одному виданні з текстами журналістів, фахові висловлювання яких розкривають тему медіаграмотності.


/Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/6..jpg Пономарів О. Д. Українське слово для всіх і для кожного. – К.: Либідь, 2017. – 360 с.

У книзі видатного мовознавця, журналіста Олександра Пономаріва містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо висловлювання думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Також автор виділяє групу іншомовних слів, які ввійшли до нашої повсякденної мови та пояснює їх походження. Наводяться способи відтворення українських етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. У розділі «Роздуми й коментарі» автор відображає різні етапи становлення української мови як державної. Видання стане в нагоді науковцям, редакторам, лекторам, журналістам, викладачам, студентам і всім, хто любить рідну мову./Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/7..jpg Герус Л.М. Українська народна іграшка. – К.: Балтія-Друк, 2017. – 64 с.

Іграшка – незмінний атрибут нашого життя. Ми довго пам’ятаємо свою першу іграшку, адже з нею часто пов’язані особливі етапи нашого становлення і дорослішання.

Це видання знайомить з народною іграшкою, виготовленою з тканин і ниток, глини, дерева, трави, соломи,…сиру, показує їх особливості та розмаїття. Книга містить світлини експонатів музеїв, приватних зібрань авторських творів. Має на меті зацікавити читача у відродженні народного іграшкарства як запоруки етнодуховного здоров’я нації./Files/images/nov_nadh2doc/lyutiy_2019/8..jpg Максименко Д.С. Різнокольорове дитинство: ігротерапія, казкотерапія, ізотерапія, музикотерапія: Практична психологія. - К.: Центр учбової літератури, 2018. – 240 с.

Чи важко тепер працювати з дітьми? Так, як власне і завжди. Діти непередбачувані, емоційні, рухливі. А дошкільний вік є фундаментом загального розвитку особистості. Тому важливо розвивати інтерактивні якості дитини, які вона набуде в цей період і використовуватиме їх все життя. Автор пропонує систему корекційно-розвиваючих занять, які і допоможуть гармонійному розвитку особи. Вона доповнює загальноосвітню програму дошкільних установ і дозволяє долучити її в план роботи вихователя, музичного керівника, інструктора з фізичної культури, психолога... Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з дітьми так і зацікавленим батькам.


/Files/images/nov_nadh2doc/винничук аптекар.jpg Винничук Ю. П. Аптекар: роман. – Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. – 318 с.

Представляти Юрія Винничука немає потреби: письменник віддавна користується шаленою популярністю в найширших читацьких колах, а його романи – всі як один - всуціль бестселери і важливі події літературного життя країни. Зовсім нещодавно вийшов його новий роман – "Аптекар", дія якого розгортається в XVII столітті спочатку у Венеціанській республіці, а далі у Львові. Серед героїв фігурують цілком реальні персонажі, наприклад, поет і дипломат Юрій Немирич, але також є відьми і всіляка нечисть.

З роману ви дізнаєтесь про складні стосунки, які формуються в любовний трикутник, поринете у переплетіння інтриг і таємниць, і до кінця роману шукатимете відповідь на вічне запитання: було насправді чи все це вигадане?


/Files/images/nov_nadh2doc/дашвар покров.jpg Дашвар Л. Покров: роман. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 384 с.

Завжди гострі й пронизливі, психологічні й чутливі – такі вони, романи Люко Дашвар. І цього разу «Покров» торкнеться струн душі кожного…

Дія цього роману розгортається проти ночі 30 листопада 2013 року, яка багато чого змінює і в житті країни, і в долі героїні твору киянкиМар'яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей : виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина – зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? І до чого вони приведуть? Була б знала – не шукала, скаже потім Мар’яна. Адже доведеться врешті решт стати перед вибором – незліченні скарби, що їх мають успадкувати нащадки від свого предка, чи кохання і воля...


/Files/images/nov_nadh2doc/кідрукм зазирни.jpg Кідрук М. Зазирни у мої сни: роман. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 528 с.

На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, що оселилася у снах?Мирону Белінському доведеться шукати відповідь на це запитання самому: колись його батько покинув родину без пояснень. Тепер біда спіткала його маленького сина. І ніхто не здогадуються, що відбувається з маленьким Тео. Мирону доведеться проковтнути зраду найближчої людини, знехтувати порадами лікарів, відмовитися від кар’єри і навіть дозволити ученим зазирнути в мозок свого сина. Лише дочитавши роман до кінця, ви дізнаєтесь, чи допомогло це здолати силу, яка заволоділа думками Тео. Силу, яка поза життям і смертю, поза добром і злом. І чи не занадто високою була ціна?


/Files/images/nov_nadh2doc/дяченки віта ностра.jpg Дяченко М. та С. Віта Ностра: Роман. – К.: Довженко БУКС, 2017. – 380 с.

Дівчинка-підліток Саша приїздить з мамою на південь, до моря. Відпочинок, сонце, пляж… що може зіпсувати такий відпочинок? Виявляється, лише дивний і страшний чоловік в сонцезахисних чорних окулярах, що «ніколи не вимагає неможливого». Саме Саші і доведеться відчути і перевірити це на собі. Для цього вона навіть змінить свій звичний, затишний світ на незнайоме місце, де владарює страх.

«Віта Ностра» - це роман-ідея, роман-перетворення, роман про те, як стати дорослим, пізнати себе, розібратися в своїх страхах. Саша Самохіна пройде через це, вступивши до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викладачі – на грішних янголів. На кого вчать у цьому закладі і що буде по його закінченні – читайте.


/Files/images/nov_nadh2doc/калитко земля загублених.png Калитко К. Земля загублених, або Маленькі страшні казки: Оповідання. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 224 с.

Ця книга – для прихильників малої прози. Збірка оповідань молодої української письменниці Катерини Калитко надзвичайно цікава тим, що вміщує в собі цілу низку самобутніх історій, кожна з яких схожа на окремий фільм. Захоплюючий, деколи моторошний, з непередбачуваним кінцем. Кожна історія – це пережитий життєвий досвід, вистражданий головними героями.

Наприклад, в першому ж оповіданні ми одразу поринаємо в заплутану драматично-психологічну ситуацію, яка ставить перед читачем кілька важливих питань. В наступному оповіданні на нас чекає таємнича історична подія. Потім авторка знову повертає нас в повсякденну українську реальність, створюючи таким чином, враження подорожі в часі.

До речі, в товаристві з цією книгою час дійсно летить непомітно.


/Files/images/nov_nadh2doc/положій 5 секунд (1).jpg Положій Є. П’ять секунд, п’ять днів: Роман. – К.: Нора-Друк, 2017. – 176 с.

П'ять секунд, п'ять років, вічність - такий часовий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який все життя - у Вільних профспілках, на обох Майданах - бореться за справедливість, зрештою, коли починається війна, йде на фронт і там потрапляє в "Іловайський котел". Тяжко поранений, у складі групи з тридцяти бійців, намагається вижити в безнадійній ситуації. Після піврічного лікування, восьми операцій, емоційно виснажений, він приймає рішення, що вже зробив свою справу і прийшов час відпочити. Але коли старий товариш - народний герой, той, хто разом з ним пліч-о-пліч боровся за правду, тепер силою і страхом створює в рідному місті свою бізнес-імперію, стає очевидним: якщо не борешся зі злом, опиняєшся на темному боці. Тож боротьба триває.../Files/images/nov_nadh2doc/скрябін.jpg Скрябін К. Я, Шонік і Шпіцберген: Роман. – Харків: Фоліо, 2017. – 122 с.

До видання увійшли повість Кузьми Скрябіна "Я, Шонік і Шпіцберген" та його пісні написані в 2006-2014 роках. Читаючи їх, ми ще раз переконуємося якою талановитою людиною був Андрій, як він чудово та влучно жартував, умів передати атмосферу дійсності та завжди займав чітку громадянську позицію. Його пісні, а тепер уже й прозові твори, давно розібрані на цитати. Але кожного разу відкриваєш Кузьму заново.

Як от: «Колись мені в голову почали стріляти думки, що їздити треба в місця непопулярні, нетуристичні. Пожити з ескімосами, поїздити на оленях під Північним сяйвом…

Такі адреналінові мандри миттєво накривають тебе з головою. Це – як стрибок з парашутом: поки не зробиш крок, то не знаєш, який то кайф! А Шпіцберген? Він такий жорстокий, що аж красивий. Ти стоїш і не знаєш, чого від нього чекати: може загубишся, може замерзнеш. І то було в червні. А що ж там робиться взимку?..»


/Files/images/nov_nadh2doc/ульяненко.jpg Ульяненко О. Син тіні: Роман. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Тіньовий бізнес. Всі знають, що він існує. Існує за своїми неписаними законами, має свою структуру, свій величезний капітал, міжнародний вплив. Але в цьому романі автор заглядає у потаємне тіньового бізнесу – в його серцевину, за його тінь... "Куди б ти не перевів погляд, - пише Олесь Ульяненко, - ти можеш, не маючи совісті, а маючи меткий практичний розум, уміння рахувати, використовуючи психологію і вдачу крадія, вийти, як не крути, в люди".

Саме так і жив головний герой цього твору - вбивав, зраджував, отруював атмосферу навколо себе і насолоджувався власною безкарністю. Але дечого він не врахував - що над нами є Вищі сили, чиї жорна мелють помалу, зате впевнено...


/Files/images/gruden_2018/Алексieвич.jpg Алексієвич С. Останні свідки: Соло для дитячого голосу. – К.: Дух і Літера, 2016. – 368 с.

«Останні свідки» — це історія німецько-совєтської війни очима тих, чиє дитинство було пов’язано з Білоруссю. Близько сотні коротких спогадів від першої особи, об’єднані прагненням оприлюднити пам’ять про війну, є яскравим зразком художньо-документальної прози.

Світлані Алексієвич вдалося опитати чи не всі верстви населення— чуємо голоси теперішніх робітників, учителів, льотчиків, художників, поштарів, поварів, науковців, інженерів… Але зрештою усі вони зливаються в один— недарма ж і підзаголовок книжки свідчить: «Соло для дитячого голосу».


Вергеліс О. Українська драма: Епізоди. – К.: Радуга, 2016. – 455 с.

/Files/images/gruden_2018/Вергелiс.jpg Нова книга відомого театрального критика Олега Вергеліса "Українська драма" - це авторський погляд на тенденції, явища, образи, які визначають життя нового сценічного часу третього тисячоліття. У виданні проаналізовані режисерські пошуки видатних сучасників театру Едуарда Митницького, Ростислава Держипільського, Андрія Білоуса, та інших. Цікавими будуть розповіді про акторські звершення Анатолія Хостікоєва, Наталії Сумської, Петра Панчука, Ірми Вітовської, Віталія Лінецького, Давида Бабаєва, Валерії Заклунної.

Однією з ключових фігур видання - є Богдан Ступка. Книга присвячена пам'яті видатного актора. Для всіх, хто любить театр ( а як його не любити?) – ця книга справжній подарунок.


/Files/images/gruden_2018/Дереш.jpg Дереш Л. Спустошення: Роман. – Львів: Вид-во Анетти Антоненко, 2017. – 376 с.

Спустошення шириться світом...

Одного серпневого дня троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій життя, сценарій життя людей навколо, сценарій історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажаєвкрай швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак коженіз учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви. Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеґґер називав Ніщо?

Новий роман Любка Дереша «Спустошення» — про межу, з-за якої не повертаються. Дуже актуальний як на сьогоднішній день.


/Files/images/gruden_2018/Дзюба.jpeg Дзюба І.М. Чорний романтик Сергій Жадан. – К.: Либідь, 2017. – 112 с.

Ця книжка — своєрідна зустріч двох поколінь українських літераторів. Авторитетний і досвідчений Іван Дзюба ділиться своїми думками щодо творчості Сергія Жадана — одного з кумирів нинішньої молоді.
Книга пересипана іскрометним гумором, дотепними зрівняннями і алегоріями, читається напрочуд легко, хоча і відноситься до літературознавчих досліджень.


/Files/images/gruden_2018/Жижек.jpg Жижек С. Погляд навскіс. Вступ до теорії Жака Лакана через популярну культуру / Пер. з англ.. – К.: Комубук, 2018. – 320 с.

Як ви ставитесь до сучасної філософії? Ну… якось так.. А спробуйте прочитати книгу словенського філософа Славоя Жижека. Він активно звертається у своїх текстах не стільки до складних роздумів, скільки до численних життєвих прикладів. І це набагато полегшує розуміння сучасного світотворення.

Він яскраво ілюструє ідеї французького психоаналітика Жака Лакана за «Касабланкою» і романами Стівена Кінга. І цьогорічний переклад його праці «Погляд навскіс. Вступ до теорії Жака Лакана через популярну культуру» допоможе зрозуміти концепції психоаналітика чи бодай краще розібратися в собі. До речі, найкраще осягнути працю філософа в середньму віці. Коли вам за…


/Files/images/gruden_2018/Ковалiв.jpg Ковалів Ю.І. Війна після війни. – Біла Церква: Буква, 2016. – 72 с.

У серії «Бібліотека українського патріота» вийшло в світ літературно-художнє видання письменника-літературознавця Юрія Коваліва «Війна після війни».

Книга окреслює трагічні події в Україні другої половини ХХ століття, яка протистояла колоніальній, загарбницькій політиці Москви, акцентує оборонний характер національного руху спротиву, виявляє вроджену вдачу Москви до поглинання чужих земель.

Видання розраховане на тих, хто ціною свого життя готовий захищати рідну землю. Читач мусить дійти висновку, що Москва постійно воювала з Україною, тільки форми війни були різними, що сьогодні прийшов час дати гідну й остаточну відсіч її зазіханням.

Автор наводить фрагменти історії від 1945 року до 90-х років ХХ століття, розкриваючи перебіг руху українського супротиву.


/Files/images/gruden_2018/Пекар.jpg Пекар В.О. Різнобарвний менеджмент: Еволюція мислення, лідерства та керування. – К.: Довженко БУКС, 2017. – 191 с.

У книзі популярно викладена теорія еволюції людського мислення, організацій і великих соціальних систем, за якою останнім часом у фаховій літературі закріпилася назва «інтегральна динаміка». Ця красива і практична модель не лише дає ключ до розуміння стилів лідерства та управлінських культур, а й забезпечує інструментами їх зміни.

Текст грунтується на курсі лекцій, який читає автор у провідних українських бізнес-школах, але істотно перевищує його за обсягом. Книга вміщує кольорові діаграми, графіки, ілюстрації. Користується неабияким попитом серед підприємців, стане в нагоді управлінцям та всім зацікавленим у розвитку та вдосконаленні своїх компаній та організацій.


/Files/images/gruden_2018/Трамп.jpg Трамп Д. Думай как чемпион: откровения магната о жизни и бизнесе. – К.: Форс Україна, 2017. – 224 с.

Дональд Трамп – людина-легенда. Його правила лідерства – це безцінні уроки для тих, хто має наміри досягти успіху в бізнесі і житті. Ось лише кілька таких правил, ознайомившись з якими, вам закортить прочитати книгу від початку до кінця.

В бізнесі краще бути зухвалим і наполегливим, ніж впертим і незговірливим.

Найгірше, що може зробити бізнесмен – це дати зрозуміти партнерам, як сильно він прагне досягти успіху. Не соромтесь торгуватися, домагаючись для себе найвигідніших умов.

Цінуйте себе високо. Життя – це мистецтво, і бізнес – мистецтво, тому будьте художником, покажіть все, на що ви здатні.

Приділяйте увагу всім сторонам життя.

Прилаштовуйтесь або програєте.

Зацікавлені? Тоді починайте читати книгу.


Скрябін. Проза

Скрябін, Кузьма.

Проза/ К. Скрябін; худож. оформл. Л.Вировець. – Харків: Фоліо, 2016. – 380с.

Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник.

До цього видання включено усі прозові твори відомого музиканта, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором, письменницький талант.


/Files/images/58469bbd45989.jpeg

Моісєєнко, Ігор

/ І.Моісеєнко – К.: Дніпро, 2016. – 176 с.

Автор книги не тільки вперше сформулював та емпірично обґрунтував дієву Українську національну Ідею, але й пропонує шляхом внесення в Конституцію України та утвердження окремим Законом у стислі строки сприяти тому, аби кожен громадянин України відчув її благотворний вплив.


/Files/images/І_Лильо_Львівська_кухня-копия.png

Лильо, Ігор Миколайович.

Львівська кухня/ І.Лильо; передм. В.Поліщука; худож. оформл. Л.А.Бейгер. – Харків: Факт, 2016. – 256с.:іл.

Львівска кухня як складова частина галицької — це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської традицій, яку акуратні та педантичні австрійці приправили запаморочливими ароматами Середземномор’я і впорядкували та класифікували. Тому ця кухня неповторна. Але, попри свою витонченість та оригінальність, львівська кухня і далі намагається опиратись на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. А це викликає велику повагу. Книжка лише на перший погляд присвячена кухні. Насправді вона набагато цікавіша і змістовніша. Відомий знавець міста Лева Ігор Лильо поєднав історії з життя відомих людей давнього Львова та Галичини з характерними саме для їхнього характеру рецептами страв. А рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління в покоління, і сучасні господині охоче їх використовують.


/Files/images/1034645.jpg

Загребельний, Михайло Павлович.

Богдан Ступка / М. П. Загребельний.–Х. : Бібколектор, 2016.–128 с.

Річард III і король Лір, гетьман Мазепа і Тев’є-молочник, Леонід Брежнєв і Тарас Бульба… Це лише невеликий перелік ролей, які зіграв у театрі й кіно Богдан Ступка (1941–2012)– видатний український актор, лауреат багатьох премій, народний артист УРСР (1980) та СРСР (1991), Герой України (2011), кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня. У Голлівуді його порівнюють з Робертом де Ніро й Аль Пачіно. В Польщі й Росії вважають своєю зіркою, феноменом, який народжується раз на століття, на що Богдан Сильвестрович відповідав: «Я – український актор! Я собі працюю, а люди називають те феноменом. Треба працювати і чесно ставитися до роботи. Вийти на сцену і зіграти найкраще за всіх…».


/Files/images/volkovvovchycover.jpg

Волков, Олексій.

Вовчий місяць: роман/ О.Волков – К.: Нора-Друк, 2016. – 464 с. – (Серія «Морок»).

Герой роману «Вовчий місяць», колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну, де на момент його приїзду скоєно кривавий резонансний злочин – масовий розстріл людей. Не пов'язані, на перший погляд, між собою події стають основою карколомного сюжету, де головний герой змушений протистояти цілому світу. Проти нього безжальна корумпована система, готова в будь-який момент знищити непокірну людину, яка, ніби скабка на гладенькій дошці, заважає усім. Чи можливо перемогти в такій ситуації?

Герої книжок Олексія Волкова завжди борються до останнього, а читачу пропонується пережити ще одну непересічну гостросюжетну історію, яку майстерно змоделював неперевершений маєстро українського детективу.


/Files/images/zabuzhko_1_0.jpg

Забужко, Оксана.

«І знову я влізаю в танк»: Вибрані тексти 2012 – 2016рр.: статті, ессе, інтерв’ю, спогади/О.Забужко; іл. В.Гавриша. – К.: Комора, 2016. – 415.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці – це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і не переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.


/Files/images/447425_8208755.jpg

Винничук, Юрій

Мальва Ланда: роман/ Ю.П.Винничук; худож. оформл. О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2016. – 604с.

Значний за розміром й багатий на літературні досягнення роман «Мальва Ланда» став квінтесенцією безмежної фантазії Юрія Винничука, його сміливого гумору та спокусливого еротизму. Цей твір насичений дивовижними персонажами, сюрреалістичними мареннями та хвилюючими поворотами сюжету. Дія його відбувається на фантазійній сміттярці, яка населена симпатичними потворами — клаками, жарівляками, дротяними удавами, привидами, русалками; там є Море Борщів і там подають каву по-сміттярському... Але не все так смішно. Написаний на початку 1990-х, цей роман видався на диво сучасним. Ось рядки з нього: «... — Свобода, за яку не пролили жодної краплі крові, не має вартости. Її не можна оцінити. — Чи мало крові пролили досі; — спитав князь. — Ту кров пролили інші покоління... Потрібна свіжа кров... Війна очищуюча і об’єднуюча, війна, як дощ після посухи, скропить націю кров’ю і злютує її в один міцний кулак. Схід і Захід повинні стати одним цілим...». Чи міг хтось уявити, що ці слова виявляться пророчими.


/Files/images/Без названия.jpg

Борхес, Хорхе Луїс.

Вигадані історії/ Х.Л.Борхес; перекл. з ісп. В.Шовкун. – К.: КМ, 2016. – 192с.

Хорхе Луїс Борхес відомий і як поет, і як прозаїк. За свій вагомий внесок у літературу він був пошанований премією Сервантеса – найпрестижнішою літературною нагородою в іспаномовних країнах. Лаконічні прозаїчні фантазії або пригодницькі й детективні історії цього уславленого аргентинського письменника часто маскують роздуми про серйозні проблеми.

"Вигадані історії" вперше опубліковано у 1940 році. До збірки увійшли оповідання, що їх між собою пов'язують теми – сни, лабіринти, бібліотеки, дзеркала, вигадані письменники, філософія і релігія.Береза, Тарас./Files/images/images (2).jpg

Мова – не калька: словник української мови/ Т.Береза, І.Зубрицька, Ю.Зелений. – Л.: Апріорі, 2016. – 664с.

Сучасний словник гарної української мови «Мова - не калька»розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.
Призначений для найширшого кола шанувальників української мови: викладачів, студентів, учнів і вчителів, урядовців, ділових людей, учених, письменників, перекладачів, журналістів, працівників редакцій і видавництв тощо, одне слово, для всіх, кому небайдужа доля рідної мови, культури й словесності.


/Files/images/images (1).jpg

Альєнде, Ісабель.

Оповідки Єви Луни/ І.Альєнде; перекл. з ісп. С.Борщевський. – Л.: Вид-цтво Анетти Антоненко, 2016. – 256с.

Вперше в Україні виходить книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, за якою давно закріпилося неофіційне звання “Габріеля Гарсії Маркеса у спідниці”. Серед письменницького доробку – 20 книжок; переклади на 35 мов; понад 65 млн. примірників по всьому світу; 50 міжнародних літературних нагород у 15 країнах. Двадцять три її оповідки – це історії кохання й зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача.


/Files/images/nov_nadh2doc/ph_1_k16425.jpg

Українка, Леся. Листи. 1876-1897 / Л.Українка; упоряд. В.А.Прокіп (Савчук); передм. В.П.Агеєвої. — К.: Комора, 2016.

З ким товаришувала Лариса Косач, ким захоплювалася і з кого кпила, що читала, де бувала, чим журилася і про що мріяла, як народжувалися задуми її творів… Із листів, написаних до рідних, близького оточення і «товаришів по зброї», перед нами постає молода, енергійна, блискуче освічена українська аристократка, яка активно відстоює свої погляди, творить нові смисли і змінює світ. Уперше опублікований без вилучень, зі збереженням авторського правопису, епістолярій Лесі Українки відкриває читачам можливість по-новому побачити одну з найяскравіших постатей української культури межі XIX-XX століть.


/Files/images/nov_nadh2doc/68241953.jpg

Стражний Олександр. Менталітет Майдану: Хроніка подій — свідчення очевидців. Нове видання / О.Стражний. — К.: Видавництво «Дніпро», 2016

У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Розгляд, зроблений не просто учасником Руху спротиву, але й психіатром, надає фактам неочікуване осмислення. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях — він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє. Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «незадіяними». Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.


/Files/images/nov_nadh2doc/Dyplomatychna_istoriya_Ukrayiny.jpg

Слабченко Євген. Дипломатична історія України / Є. Слабченко; упорядник Ірина Матяш. – К. : Видавництво «Кліо», 2016.

Є. А. Слабченко – український громадський діяч в еміграції, кінорежисер, кінооператор, колекціонер бібліотечних і архівних зібрань, відомий у світовому кіномистецтві як Ежен Деслав (8.12.1899–10.09.1966).

У праці висвітлено історію України як суверенної держави від Київської Русі до Української Народної Республіки через процес боротьби за незалежність шляхом як дипломатичних зусиль, так і збройної боротьби, її роль як регіонального і міжнародного гравця, налагодження контактів з іншими країнами та організацію дипломатичної служби. Особливість тексту полягає в популярному стилі викладу, підкресленій демонстрації відданості автора українській ідеї, героїзації подвигів козацтва, інтересі до питань дипломатичного протоколу, висвітленні української історії через дипломатичні акції.


/Files/images/nov_nadh2doc/12a5e4d75fdc5aa6f7b61e4347156c0b.jpg

Почепцов Георгій. Сучасні інформаційні війни. Вид. 2-ге, доповнене/ Г.Почепцов. — К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2016.

Сьогодні, коли кожна людина, а особливо – телеглядач, стикається з проявами інформаційної війни, конче необхідно навчитися відрізняти правду від брехні, а ще як уберегти себе від чужих інформаційних впливів в умовах інформаційного конфлікту.

У книжці Георгія Почепцова, відомого фахівця в галузі інформаційної війни, системно викладено історію виникнення і розвитку методології інформаційних воєн та розкрито різницю між американською, британською і російською моделями. Вперше вводиться поняття смислової війни, розглядається її роль в сучасному світі.


/Files/images/nov_nadh2doc/dd16d8f96ad4f33b1bc85f93b7783b70.jpg

Несбьо Ю. Поліція: Роман / Ю.Несбьо; пер. з англ. М.М.Козлової; худож.-оформ. Д.О.Самійленко. — Х.: Фоліо, 2016

Офіцера поліції знаходять мертвим на місці давнього вбивства, у розслідуванні якого він брав участь. Коли те саме трапляється з двома іншими поліцейськими, стає зрозуміло, що це не випадковість. До того ж ці давні справи не було розкрито. Нові вбивства скоєно з жахливою жорстокістю, а у поліції немає жодних припущень. І що найгірше: вони втратили свого кращого слідчого — Харрі Холе, який пішов з поліції, щоб викладати у Поліцейській академії... ( Десятий роман циклу «Харрі Холе»)


/Files/images/nov_nadh2doc/155.jpg

Наш Дімаров: Статті. Інтерв’ю. Спогади. Листи. Присвяти. Вид. 2-ге, випр. / Упоряд. Є.Дімарова. — К.: Фенікс, 2016

Книга містить рецензії, спогади дружини письменника Євдокії Дімарової та його друзів, листи, статті та розвідки відомих літературних критиків, літературознавців, присвячені творчості цього видатного українського письменника, а також присвяти його шанувальників.


/Files/images/nov_nadh2doc/main_img.jpg

Лойко Сергій. Аеропорт. Головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали / С.Лойко. — К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016

«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.


/Files/images/nov_nadh2doc/img007_1_32.jpg

Есаулов Олександр. Антилюди: Роман / О.Есаулов. — Вінниця, Теза, 2016. — 188,[2]с.

Ні, це не відчуття помсти. Відчуття самозбереження? Сьогодні він убив чужих дітей, а взавтра вб’є моїх? Це вже ближче, але все ж таки не те. Ні… Я прислухався, вдивлявся в себе і намагався зрозуміти, що примушує мене взяти до рук «сватюшку» й позбавити життя іншу людину. Може, відчуття справедливості? Око за око, зуб за зуб? А може, все разом? Життя за життя? Не знаю… Не знаю! Не знаю!!! Але такі люди не мають права на життя!Тому що вони не люди! Вони - антилюди!


/Files/images/nov_nadh2doc/kostenko_cover.jpg

Дзюба Іван. «Гармонія крізь тугу дисонансів…» /І.Дзюба, Л.Костенко, О.Пахльовська. — К.: Либідь, 2016

Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов.


/Files/images/nov_nadh2doc/патерик.jpeg

Авдєєнко, Віктор. Київський патерик. 17 непростих питань української історії / В.Авдєєнко. – Х.: «Орбіта», 2016.

Ким насправді були літописні поляни? Хто автор «Слова о полку Ігоревім»? Куди поділися хозари і звідки взялися козаки? Чи можна було уникнути татаро-монгольського ярма? Чи мала шанси Україна стати державою за Богдана Хмельницького і Михайла Грушевського? Про все це – і не тільки – докладно і захоплююче розповідає історик, журналіст, письменник Віктор Авдєєнко, висуваючи часом зовсім несподівані версії історичних фактів.


Толкачов, Олексій. /Files/images/rzne/омріяна Україна.jpg

Омріяна Україна: ключ до майбутнього / О.Толкачов. — К.: Видавництво «Самміт-Книга», 2016.

Омріяна Україна - це ідеальний образ нашої країни в майбутньому. Це взірець, це дороговказ, це мрія, яка здатна змінити хід історії.

Яка вона? На це питання Олексій Толкачов дає сміливі, влучні і, водночас, лаконічні відповіді.

В легкій публіцистичній формі відбувається кристалізація Української Мрії. Водночас, визначаються основні цінності майбутнього, які забезпечують втілення Мрії в реальність. Автор також змальовує трансформації, які мають відбутися, торкається проблем нової ідентичності України, її глобальної місії у світі майбутнього.


Майдан (Р)еволюція духу МАЙДАН.(Р)ЕВОЛЮЦІЯ ДУХУ: Мистецько-культурологічний проект / Автор і куратор Антін Мухарський. — К.: НАШ ФОРМАТ, 2015. — 312с.: іл. — 3000 прим.

Видання розраховане на коло читачів, яким цікава контраверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру. Великий повно кольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-14 рр., емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану. Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний і світлий бік Майдану, версії причин і наслідків, «білих плям» і таємничих збігів у подіях листопада-лютого 2014 року.


Куява, Жанна. Гордієві жінки Куява Жанна

Гордієві жінки: Роман / Ж.Куява; передм. В.Гранецької. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 288с. — 5500 прим.

Три сестри, Софія, Лія і Мія, багато років живуть на віддаленому хуторі. Їхні найближчі родичі, дід Гордій і бабуся Устя, померли, ще раніше померла їхня мати Марія, яку дівчата майже не знали. Про неї в будинку нагадує «червона» кімната, повна маків – на картинах, рушниках, у книжках… Три сестри не ставлять зайвих питань і взагалі мало спілкуються одна з одною – так їх виховав дід Гордій. Живуть як живеться, та настає день, коли священна для них «червона» кімната відкриває неймовірні родинні таємниці. І Гордієві жінки наважуються нарешті круто змінити своє життя…


до булави треба голови Олександр Мороз Мороз, Олександр.

До булави треба голови/ О.О.Мороз — К.: Парламентське видавництво, 2016. — 592с.

Чому в Україні живеться не так, як годилося б? Що є причиною не кращої дійсності? Що слід зробити для необхідних змін? Відповіді на ці питання дає автор, пропонуючи небайдужому читачеві аналітичні матеріали, коментарі, інтерв’ю, репліки. Упродовж років незалежності переконання автора в потребі соціальної справедливості не змінювалися, він послідовно відстоює той європейський вибір України, який вона повинна забезпечити в себе сама. Ключові для того теми: зміст і дотримання Конституції, зміна системи влади, збереження у власності народу землі, гарантії прав і свобод людини… Це не просто бачення автора, це його політична позиція, предмет його боротьби, власне, суть його життя.


Григорчук, Мирослав. /Files/images/rzne/україна моя гордість і моя біль.jpg

Україна: моя гордість і мій біль: Філософсько-правове есе / М.Григорчук. — Городок: Видавництво «БЕДРИХІВ КРАЙ», 2016.—266с.

Філософсько-правове есе розповідає читачам про те, що саме чекає Україну в майбутньому, про роль українців у політичному житті держави, про сутність внутрішніх і міжнародних конфліктів України.

Використовуючи філософський, політичний та економічний досвід інших держав, автор показує реальний стан теперішньої соціально-економічної ситуації в Україні. Сучасний стан світосприймання українцями досить деформований, в першу чергу, через вплив конкретних обставин і умов. Тому одне із основних завдань цього видання – допомогти читачам розібратися із багатьма питаннями, що стосуються минулого, теперішнього і майбутнього нашої держави.


/Files/images/nov_nadh2doc/aeroport.jpg Лойко С. Аеропорт : роман . – К.: Брайт Букс, 2015.- 344 с.

«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту.Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.


/Files/images/nov_nadh2doc/ilikeUkraine_cover_.jpg

Я like Україну! Я люблю Україну. Збірка оповідань. Укладачі Брати Капранови. — К. : Нора-Друк, 2016. — 400 с.

Незалежній Україні — 25 років. Але боротьба за Незалежність триває — і на полі бою, і в головах українців. Українські письменники стали до лав бійців одними з перших — спочатку в інформаційному просторі, а дехто й потім зі зброєю в руках.

До цієї збірки увійшли твори 25 письменників, які люблять Україну — кожен свою і кожен по-своєму, і саме про цю любов вони пишуть. Двоє з авторів збірки — Артем Чех та Геннадій Молчанов — свою любов до України довели зі зброєю в руках на східному фронті, а один — Андрій Миронюк — загинув за неї у Донецькому аеропорту.


/Files/images/nov_nadh2doc/10kniga_10.jpg

Дзюба І.М. «Гармонія крізь тугу дисонансів…» / Іван Дзюба, Ліна Костенко, Оксана Пахльовська. – К.: Либідь, 2016. – 584 с.

Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов.


/Files/images/кільце на древі.png Панченко, Володимир.

Кільця на древі / В.Панченко. — К.: ТОВ «Видавництво "Кліо"», 2015. — 560с.

До нової книги літературознавця Володимира Панченка увійшли дослідження, що висвітлюють несподівані аспекти інтелектуальних біографій та творчості Лесі Українки, Миколи Зерова, Миколи Хвильового, Юрія Яновського, Леоніда Первомайського, Ліни Костенко, Миколи Холодного, Юрія Андруховича… Автора цікавить складна (часом навіть химерна!) «геометрія» кілець на древі літератури, на древі індивідуальної творчості, на древі пізнання літератури, – і саме вона визначає наскрізний сюжет книги.

Видання адресовано не тільки фахівцям-філологам, а й усім, хто цікавиться складним «рельєфом» історії української літератури ХІХ-ХХ століть.


/Files/images/время собирать камни.jpg Палатник, Михаил

Время собирать камни/ М.Палатник. – Б.М.: Ин-тут Перспективных исследований, 2015. – 346с.

Евреи – не народ, а духовная общность, вставшая под знамена первопроходца Авраама. Группа, принявшая на себя роль посредника между народами земли и Высшей силой, Природой или Творцом. Как развивалась методика Авраама? Что происходило с евреями, пытавшимися убежать от своей миссии? Что стоит за антисемитизмом? Об этих вопросах с вами будут говорить еврейские мудрецы и каббалисты всех поколений.

Книга основана на первоисточниках и исторических материалах и дает ответ на главный, вечно актуальный вопрос: что делать? Как "не пропасть поодиночке" и, наоборот, вытащить себя и весь мир в пространство нового, светлого и счастливого существования.


Кiлькiсть переглядiв: 541