книжкові виставки

Віртуальна тематична книжкова виставка


10-14 грудня - Всеукраїнський тиждень права


/Files/images/pravo/003.jpg О.О.Майданник. Конституційне право України: Навч. посібник. – К: Алтера, 2011. – 380 с.

У навчальному посібнику на основі чинного конституційного законодавства розглянуті основні питання теорії конституційного права, висвітлено інститути конституційного права України, проаналізовано особливості, що їм притаманні, питання регулювання суспільних відносин нормам конституційного права України, правовий статус суб’єктів конституційно-правових відносин, їхня правозастосовча діяльність, особливості конституційно-правової відповідальності. Поданий матеріал містить питання для самоперевірки та контролю, тестові завдання.

Підручник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, на широке коло читачів, які цікавляться питаннями конституційного права.


/Files/images/pravo/001.jpg Демиденко Г.Г. Історія вчень про право і державу: Підручник для студентів юридичних вищих навчальних закладів. – Харків: Консум, 2007 – 432 с.

У підручнику викладено основні доктрини на право і державу Стародавнього світу. Середньовіччя, Нового і Новітнього часу, показано народження і розвиток основних ідей про право і державу. Особливу увагу приділено розвитку політико-правових знань у ХІХ і ХХ ст. – теорії правової держави, характеристиці різних шкіл права, вітчизняної історії політико-правової думки тощо.

Для студентів, аспірантів та викладачів юридичних вузів і факультетів, а також всім, хто вивчає філософію права, політологію, цікавиться проблемами держави і права.


/Files/images/pravo/005.jpg Мірошниченко А.М. Земельне право України: підручник. – 2-ге видання. допов. і перероб. – К.: Алерта; ЦУЛ, 2011. – 678 с.

Підручник містить опис системи правових норм, що складають земельне право України, практики їх застосування, а також положень земельно-правової доктрини. Видання має окремі риси збірника законодавства, наводячи велику кількість цитат нормативно-правових актів. Особливістю підручника також є те, що матеріал систематизований за кількома рівнями: основні положенян подані більшим шрифтом, а додаткові відомості для поглибленого вивчення відокремлено і подано меншим шрифтом.


/Files/images/pravo/004.jpg Роїна О.М. Господарський процес: Практичний посібнк. - К. Алерта; ЦУЛ, 2011. - 192 с.

В посібнику надаються необхідні роз'яснення з питань вирішення спорів у господарському суді. Також представлені зразки основних процесуальних документів, які використовуються в господарському процесі.

Посібник розрахований на всіх, кому цікаві питання правозастосування.


/Files/images/pravo/002.jpg Податкові конфлікти: особливості вирішення: навч. посіб. // за заг. ред. Л.В.Трофімової. – К. КНТ. 2010.–360 с.

У навчальному посібнику авторським колективом у доступній формі викладено зміст та особливості податкового конфлікту, розглянуто вирішення податкового конфлікту в судовому порядку, а також проаналізовано окремі категорії судових справ між платниками податків та органами державної податкової служби України.

Для студентів, аспірантів, викладачів, працівників податкової служби, юристів, а також тих, хто цікавиться природою виникнення та механізмами вирішення податкових конфліктів.


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Люди и ВИЧ: Кн. Для неравнодушых. – К.: 2001. – 350 с.: ил./Files/images/snd/003.jpg

Книга є першим в Україні досвідом створення досить місткого видання, присвяченого різним аспектам пандемії ВІЛ-інфекції.

Книга зацікавить людей різного віку, які бажають дізнатися про ВІЛ-інфекцію більше. Зокрема тих, хто живе поряд з інфікованими людьми, їхніх близьких, родичів, співробітників.

Розділи видання несуть інформацію про історію СНІДу, передачу вірусу, його діагностику, лікування, про СНІД та законодавство.

Книга націлена на те, щоб Україна та інші пострадянські країни мобілізували спільні зусилля для контролю над епідемією ВІЛ-інфекції.


Околитенко Н.И., Колбун Н.Д./Files/images/snd/001.jpg

ВИЧ в свете законов природы: Альтернативный взгляд / Н.И.Околитенко, Н.Д. Колбун. – К: Биополис, 2009. – 215 с.

Книга відповідає на питання, які цікавлять багатьох: що ж таке ретровірус, названий ВІЛ, чи дійсно він згубний? Яка істинна роль вірусів у природі? Чому розвиваються хвороби і на чому повинна зосередитися медицина?

На основі практики боротьби з імунодефіцитним станом з допомогою нової медичної технології – інформаційно-хвильової терапії, автори монографії не тільки ставлять під сумнів теоретичну концепцію прихильників інфекційної природи СПІДу, але і обгрунтовують розвиток нової медичної парадигми.

Написана доступною мовою, книга розрахована не лише на спеціалістів, а й на широке коло читачів.


Зонтаг, Сьюзен./Files/images/snd/002.jpg

Хвороба як метафора. СНІД та його метафори / С.Зонтаг; пер. З англ. Т.Бойко. – К.: Видавництво «Жупанського», 2012. – 162 с.

Автор на власному досвіді дізналася про перебіг та лікування небезпечної онкологічної хвороби Тому, переосмисливши буття, написала дану книгу, присвячену таким небезпечним хворобам як рак та СНІД. С.Зонтаг розвінчує міфи, які часто спотворюють правду про хворобу та ізолюють пацієнта, говорить про справжню суть хвороби.

У частині книги «СНІД та його метафори» розглядаються метафори, пов’язані за СНІДом, і показано правду, вільну від вини, сорому і страху.


24 листопада – День пам’яті жертв голодоморів


/Files/images/golodomor_2018/003.jpg Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні: Київська область / Упоряд. А.І.Гай. – Біла Церква: Буква 2008. – 1375 с.: іл.

Для створення даного видання було зібрано і опрацьовано майже 40 тисяч документів і свідчень, які розкривають моторошні картини Голодомору в Україні. Представлено документи партійних та радянських органів, тодішніх спецслужб – ДПУ та НКВС, результати опитувань тисяч очевидців голоду, фотознімки тієї пори, що містять інформацію про причини, перебіг і наслідки найбільшої трагедії в історії українського народу. Вони беззаперечно підтверджують, що лише на території нинішньої Київщини внаслідок організованого правлячим комуністичним режимом штучного голодомору було знищено від 284,5 до 510 тис. українських хліборобів та їхніх дітей. З них 166 тисяч жертв встановлено поіменно.

На сторінках 1188–1198 йдеться по наше Приірпіння. Список жителів – жертв 1932-1933 років, укладено відповідно до архівних даних в алфавітному порядку, де мовою оригіналу вказано ПІБ та офіційну причину смерті (зрозуміло, що замість діагнозу «голод» було вказано: «запалення кишок», «дизентерія», «розлад харчування», «виснаження», «коклюш», «кір» тощо). В селищі Ворзель у цей час померло 339 людини, в основному це діти та персонал дитячого будинку. У Гостомелі померло 82 людини, в Ірпені – 122.

Точну ж цифру померлих від голоду назвати неможливо, адже сліди злочину старанно замітались протягом шести десятиліть.


/Files/images/golodomor_2018/002.jpg Сльоза пекучої пам’яті: Свідчення очевидців Голодомору 1932-1933 років на Київщині. Додаток до Київського обласного тому Національної книги пам’яті. у 2-х т./ В.І.Сергійчук, А.І.Гай, Р.Д.Василинець та ін. – Біла церква: МП Видавництво «Буква», КОТО «Культура», 2009.

Двотомне видання, яке є додатком до Київського обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років містить понад 1300 свідчень жителів Київщини, – тих, хто пережив голод, а також записи розповідей, зроблених їхніми дітьми та внуками, які розкривають моторошні картини найстрахітливішого в житті людства злочину, організованого правлячою комуністичною системою штучного голоду в Україні.

На сторінках 713-716 першого тому мова йде про Ірпінь. Встановлено поіменно 534 прізвища жителів, які тут померли. Свідчення про події тих років надають місцеві жителі: Бурлака М., Виставкіна Г.І., Ламбуцький М.І., ПолушкінаО.Г., Потороча П.В., Рог М.Ф., Самойленко Г.Ф., Самойленко П.І., Селезньова Н.В.

Перед свідченнями очевидців вміщено статті про причини, перебіг і наслідки голодомору в населених пунктах Київської області, медичні аспекти голоду.

Видання розраховане на дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема на Київщині, та усіх, кому не байдужа доля українського народу.


/Files/images/golodomor_2018/001.jpg Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали. / Упоряд. Р.Я.Пиріг; НАН України. Ін-т історії України. – К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2007. – 1126 с.: іл.

Книга містить великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Подано документи Політбюро ЦК ВКП(б) і Політбюро ЦК КП(б)У, РНК СРСР і РНК УРСР, місцевих партійних та радянських органів, установ ДПУ, суду, прокуратури, міліції; листування Й.Сталіна, Л.Кагановича, В.Молотова, С.Косіора, В.Чубаря та інших; численні звернення селян – листи, заяви, скарги, прохання. Публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голоду. Вміщено також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості.

Розрахована на науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.


/Files/images/golodomor_2018/008.jpg 1933: «І чого ви ще живі?» / упоряд. Тетяна Боряк. – К.: Тов «Видавництво «Кліо», 2016. – 720 с.

Працю сфокусовано на такому аспекті Голодомору, як вилучення незернових запасів, їжі й одягу в селян, адже загальноусталеною є думка про конфіскацію саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядник на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, наводить читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Подано аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі, іншими словами – повне позбавлення українського села засобів існування. Оскільки документами є усна історія, то проаналізовано цей вид історичного джерела – загалом та зокрема щодо Голодомору.

На сторінках 306–308 маємо змогу ознайомитися зі свідченнями жителів Київської області, які були очевидцями тих жахливих часів.


/Files/images/golodomor_2018/004.jpg Український хліб на експорт: 1932–1933. – К.: ПП Сергійчук М.І., 2006.– 432с.

У виданні наводяться невідомі раніше документи з колишніх таємних архівів: постанови, збірники, телеграми, статистичні довідники зі світової торгівлі зерновими культурами, угоди з іншими державами тощо, з яких чітко простежено поступове непосильне збільшення плану хлібозаготівлі для українського селянина, експорт нашого хліба за кордон, що і стало причиною геноциду українського народу в 1932–1933 роках.

Український хліб став у руках Москви важливим інструментом у політичних комбінаціях на міжнародній арені. Експорт українського хліба є "одним з тих найбільш забезпечених і надійних моментів, за яким капіталістична Європа повинна піти на чесне співробітництво з країною робітників і селян". І читач має змогу прослідкувати реакцію зарубіжних держав, які або робили все можливе, щоб розбудити сумління тамтешньої демократії та врятувати українське селянство, або, спокусившись на вихідні умови закупівлі хліба в СРСР, залишалися байдужими до трагедії, стверджуючи, що ніякого голоду в Україні немає.


/Files/images/golodomor_2018/006.jpg Злочин: на вічну пам’ять дочкам і синам української землі, мільйони котрих замордувала, убила, знищила у катівнях і голодоморами комуністична більшовицька влада у ХХ столітті: / Упорядник П.Кардаш – Мельбурн-Київ: Фортуна, 2003. – 554 с. іл.

Видання заторкує кілька епох нашої історії, містить переконливі докази того, що українські землі постійно хотіли загарбати наші найближчі сусіди, а народ поневолити і примусити до рабської праці.

Упорядник книги, в якій найбільше місця відведено висвітленню злочинів над українством у ХХ ст., свідомо повертає читача до далеких минулих часів, наводить безліч трагічних фактів нашої історії. Робить це тому, аби підкреслити, що найстрашніші злочини, які вчинили московсько-комуно-більшовицькі кати в Україні мають своє глибоке коріння. А вершиною знущань проти нашого народу був саме Геноцид у 1932–1933 роках. Документи, наведені в книзі, світлини, розповіді потерпілих у ті часи та очевидців переконливо це підтверджують. І уважно читаючи сторінку за сторінкою даний літопис, читач переконається в цьому сам. Правда є гіркою, але ми мусимо знати її і зобов’язані розповісти своїм нащадкам.


/Files/images/golodomor_2018/007.jpg Великий голод в Україні 1932–1933 років: У 4-х т. Свідчення очевидців для комісії Конгресу США / Виконавчий директор Комісії Джеймс Мейс.– К.: Видав дім «Києво-Могилянська академія», 2008.

Чотиритомне видання матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932–1933 рр. містить свідчення очевидців-емігрантів з України, що були зібрані впродовж 1983–1984 рр. за спеціальною методикою oral histori і є доказом геноциду українського народу. Ключова акція уряду (конфіскація всіх продовольчих продуктів тривалого зберігання в українських селах у січні 1933 р.) була здійснена на основі усних вказівок. Вона може бути встановлена тільки за подібністю дій чекістів і комнезамівців у різних селах України, засвідченою людьми, які бачили такі дії на власні очі. Тому свідчення є одним з найцінніших джерел з історії колективізації та Голодомору в Україні.


Кияни – свідки Голодомору / Упор. та заг. ред. Р.Круцик. – К.: 2009. – 416 с./Files/images/golodomor_2018/005.jpg

Книжка містить свідчення очевидців національної трагедії – Голодомору 1932–1933 рр. в Україні, зібрані зусиллями киян: дорослих і дітей, соціальних працівників, школярів, педагогів. До видання ввійшли також статті вчених-дослідників, зокрема Р.Лемакіна, автора терміну і концепції геноциду, де проаналізовано причини і наслідки трагедії; публікації зарубіжної преси за 1932–1933 рр., присвячені тогочасним подіям в Україні. На допомогу вчителям-історикам вміщено методичні матеріали з вивчення теми Голодомору.

Видання розраховане на дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема на Київщині, та усіх, кому не байдужа доля українського народу.


Щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.


Український орфографічний словник: Орфографічний словник української /Files/images/den_pisemnost/013.jpg мови: Близько 143000 слів/Уклад.: М.М.Пещак та ін. – 3-є вид., перероб. і доп. – К.: Довіра, 2004. – 1006 с.

Академічний орфографічний словник відображає лексику української літературної мови у тому стані, якого вона набула на початок ХХІ століття. Зріс обсяг словника – порівняно з попереднім він збільшився на 18 тис. слів.

Словник містить близько 143000 одиниць у нормативному написанні згідно з чинним правописом, з наголосами та необхідною граматичною інформацією.

Як нормативний довідковий посібник словник розрахований на найширшого користувача: викладачів, студентів, учнів та вчителів, службовців, ділових людей, учених, письменників, журналістів тощо.


/Files/images/den_pisemnost/014.jpg Мова – не калька: словник української мови / Т.Береза, І.Зубрицька, Ю.Зелений. – Львів: Апріорі, 2016. – 664.

Сучасний словник гарної української мови «Мова – не калька» розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.

Призначений для шанувальників української мови, яким не байдужа доля рідної мови, культури й словесності.


/Files/images/den_pisemnost/011.jpg Новий тлумачний словник української мови у 4-х т. / Укл. В.В.Яременко, О.М.Сліпушко. – К.: «Аконіт», 2000.

Видання містить 200000 слів, найуживаніших у сьогоденному мовленні.

До Словника включено і протлумачено побутову, ділову, книжну, термінологічну, наукову лексику та іншомовні слова, що вже стали невід’ємною частиною національного лексичного фонду.

Словник надасть потрібну мовну допомогу діловим людям, державним службовцям, військовикам, усім, хто поглиблює знання рідної мови або вивчає українську як іноземну.

Тлумачення слів і їх значеннєвих нюансів досягається значним розширенням синонімічних рядів, з яких завжди можна вибрати єдино правильне і потрібне у відповідному контексті слово, а також введенням до словника питомо українських слів, які тривалий час вилучалися зі словників як «застарілі», «маловживані», «розмовні» і замінялися або кальками з російської, або чужомовними словами.

Тисячі нововведених синонімів та ілюстративний матеріал із творів українських класиків надають Новому тлумачному словникові української мови характеру книги для захопливого самодостатнього читання.


/Files/images/den_pisemnost/010.jpg

Шевчук С.В., Клименко І.В. Українська мова за професійним спрямуванням: підручник. – 3-те вид., виправ і доповнен. – К.: Алерта, 2012. – 696 с.

Підручник укладено відповідно до типової програми дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Структурування матеріалу здійснено відповідно до кредитно-модульної системи організації навчального процесу. Теоретичний і практичний матеріал згруповано у три змістові модулі.

Система вправ і завдань допоможе майбутнім фахівцям набути умінь і навичок професійного спілкування на граматичному, лексичному, стилістичному рівнях. Після кожної теми вміщено запитання і завдання для самоконтролю, індивідуальні проблемні завдання, теми рефератів, наукових повідомлень, які сприятимуть закріпленню вивченого.

Книга необхідна для студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, тих, хто прагне високої культури спілкування на професійному рівні.


Українське слово для всіх і для кожного / Олександр Пономарів. – К.: Либідь, 2012. – 360 с.

/Files/images/den_pisemnost/012.jpg

У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських та іншомовних топонімів, антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. Розділ «Роздуми й коментарі» відбиває різні етапи становлення української мови як державної та функціонування її в незалежній Україні. Для науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів, широкого загалу читачів.


У найближчі дні наша держава відзначає такі важливі пам'ятні дати:

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників.

6 листопада – 75-та річниця визволення Києва військами Першого Українського фронту від фашистських окупантів.


Україна в Другій світовій війні: погляд ХХІ століття. Історичні нариси. У двох книгах./ За ред. О.Є.Лисенко та ін. – К.: Науково-виробниче підприємство «Видавництво «Наукова думка» НАН України», 2011.

/Files/images/vv_vyna/008.jpg У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України – періоду Другої світової війни. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійних інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з’ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.


/Files/images/vv_vyna/007.jpg Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні / авт.-укладач О.Соколенко. – К.: Об’єднання «Всесвіт», 2012.- 1429с.

Наукове громадсько-політичне видання, на сторінках якого розміщені архівні та інформаційні матеріали з Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного, а також світлини, фотодокументи та історико-статистичні довідки, надані обласними архівами України та Комісією у справах колишніх партизанів Другої світової війни при Верховній Раді України, що розповідають про партизанський рух на території нашої держави в роки Другої світової війни. Зокрема, світлини з архіву Комісії у справах колишніх партизанів публікуються вперше.

У книзі на ст. 363-429 подається матеріал про партизанський рух на території Київської області та м. Києва в 1941-1943 роках.

На ст. 396, 400, 425-427 розміщені світлини керівників та членів підпільних організацій на території Приірпіння, зокрема В.Ф.Малишкіна, Ф.Д.Зубкова, В.Й.Нацевича, М.К.Рябка, І.С.Ситника, П.І.Тригубова, В.Є.Педяша, М.В.Білостоцької, Н.О.Білостоцької, С.О.Білостоцького, В.Ю.Терехова, М.О.Махової, О.В.Горійчука, М.Лященкова, Ф.В.Находова, О.Д.Попова, О.С.Зубка, В.В.Горака, К.З.Філіповської, В.Ф. Філіповської.

На ст. 383, 1049, 1059, 1264, 1265, 1271-1275 подаються також відомості про нашого земляка, письменника, Героя Радянського Союзу Збанацького Юрія Оліферовича,який був одним з організаторів партизанського руху на території Чернігівської області, а після війни проживав у селищі Ворзель.

Автор-укладач даної книги, Соколенко Олександр Гарольдович, – наш земляк, краєзнавець, директор ворзельського Музею історії та культури «Уваровський дім».


/Files/images/vv_vyna/004.jpg Вінок безсмертя: Книга-меморіал. – К.: Політвидав України, 1987. – 578 с.: іл.

У книзі-меморіалі зроблено першу спробу звести воєдино та увічнити в пам’яті народу села Української РСР, знищені разом з населенням фашистськими загарбниками. Документальні оповіді, свідчення очевидців трагедії, документи вітчизняних архівів, матеріали з «трофейного досьє» викривають людиноненависницьку сутність нацизму, показують всенародний розмах партизанської боротьби, висвітлюють процес відродження.

На ст. 351–388 йдеться про 17 сіл Київської області, знищених загарбниками в ті страхітливі роки.


/Files/images/vv_vyna/005.jpg Книга пам’яті України: Київська область. Т.3. – К.: Видавництво «Молодь», 1995. – 750 с.

Книга Пам’яті – унікальне історико-меморіальне восьмитомне видання, перша спроба назвати поіменно всіх воїнів, які загинули під час Другої світової війни. Книга матиме юридичний статус, всі записи в ній підкріплюються відповідними документами або обґрунтованими свідченнями.

У 3-му томі на ст. 730 –749 йдеться про наших земляків, жителів міста Ірпеня, селищ Бучі, Ворзеля, Гостомеля та Коцюбинського, які брали участь у Другій світовій війні. Місцеве населення піднялося на боротьбу з ворогом, вже у перші дні війни понад 300 жителів стали на захист Батьківщини і вступили до лав Червоної Армії. У книзі подано історичні факти боротьби та поіменний список загиблих військовослужбовців, партизанів і підпільників, народних ополченців, бійців винищувальних загонів, а в окремих випадках і цивільних осіб, які загинули в бою, померли від ран чи пропали безвісти. Меморіальний список увічнює 283 чол. – жителів Ірпеня, 96 чол. – селища Буча, 37 чол. – Ворзеля, 100 чол. – Гостомеля, 43 чол. – Коцюбинського.


/Files/images/vv_vyna/004.jpg Книга скорботи України: Київська область. Т.2. Ред. колегія: голова М.М.Урупа. – К.: Видавництво «Молодь», 2005. – 391 с.

На честь 60-ї річниці Перемоги було випущено чотири томи «Книги скорботи України» Київської області. Тут поіменно увічнено пам’ять жертв війни 1941-1945 років – як військових, так і мирних жителів.

У 2-му томі на ст. 105 – 110 надано списки наших земляків, жителів різної вікової категорії, розстріляних та закатованих німецько-фашистськими загарбниками: у місті Ірпені – 21 чол., у селищі Буча – 17 чол., у Ворзелі – 23 чол., у Гостомелі – 16 чол., у Коцюбинському – 12 чол.

«Книга скорботи України» має юридичний статус, усі записи в ній підкріплюються відповідними документами або обґрунтованими свідченнями, вона є своєрідним продовженням «Книги пам’яті України».


/Files/images/vv_vyna/003.jpg Звитяжці. Київська область: Книга пам’яті України. Т.7. – К.: Видавництво Ліра-К, 2016 – 766 с.

Спеціальне десятитомне видання «Звитяжці» увічнює пам’ять ветеранів війни, які повернулися живими із фронтів, почали відбудовувати народне господарство країни, продовжують жити по даний час або вже померли. Видання має за мету зберегти для нинішнього і майбутніх поколінь імена тих, кому пощастило вижити у жорстокій борні. У сьомому томі на ст. 19 – 131 поіменно мовиться про наших земляків, які на час написання тут проживали чи померли: жителів Ірпеня – 627 чол., селища Ворзель – 263 чол., Гостомеля – 229 чол., та Коцюбинського – 142 чол. Стисло викладено їхні біографічні дані.

Даним виданням завершено повний меморіальний цикл, присвячений людям, які на собі відчули жахіття Другої світової війни.


/Files/images/vv_vyna/002.jpg Ворзельське підпілля: маловідомі сторінки війни. – Ворзель: видавництво СПД Соколенко О.Г., 2008.– 210 с. – іл. 106.

Книгу створено на основі досліджень неопублікованих матеріалів Державного архіву Київської області та зібраних авторами спогадів ветеранів-підпільників про діяльність підпільної організації селища Ворзель. Архівні фонди показують дійсну картину та масштаб діяльності ворзельських патріотів і відкривають справжні імена активістів, які утворювали підпілля, імена яких були забуті.


/Files/images/vv_vyna/001.jpg Бійці вогняного тилу / М.Журавель. – К.: Видавництво «Молодь», 1964. – 167с.

Дане видання – хвилююча розповідь колишньої партизанки М.Журавель про діяльність партійно-комсомольського підпілля «Арсеналець» та партизанського загону імені МЮДу на Київщині буремного 1943 року.

Авторка є свідком жахливих подій війни, тому вона називає справжні імена людей, з яким її звела доля під час боротьби, а також розповідає про документальні події в Києві та області. Зокрема, на ст. 117 – 131 у розділі «В Ірпені» М.Журавель висвітлює діяльність партизанських загонів на території міста Ірпеня, селищ Ворзеля, Бучі, Гостомеля.


14 жовтня – День Українського козацтва та День захисника України.


Українське козацтво: мала енциклопедія

/Files/images/002.jpg Ред. Ф. Г. Турченко та ін. – К.: Генеза; Запоріжжя: Прем’єр, 2012. – 568 с.

Видання комплексно представляє читачеві один з найяскравіших феноменів вітчизняної історії – українське козацтво.

Мала енциклопедія містить 1376 статті, у яких відображено обставини виникнення і становлення козацтва та його роль в історії, військове мистецтво, громадський устрій, судочинство, господарську діяльність, побут, звичаї та духовність, міжнародні контакти. Серія біографічних статей розповідає про найвидатніші постаті козацької історії, про вітчизняних та зарубіжних державних діячів, дипломатів, учених, письменників і митців, об’єктом уваги яких було козацтво.


Гетьмани України-Русі/Files/images/006.jpg

Т. Чухліб– Донецьк: ТОВ «ВКФ БАО», 2012. – 304 с.

У виданні змальовано тридцять три історичних портрети найвідоміших володарів гетьманської булави давньої України-Русі: Дмитра Байди-Вишневецького, Петра Конашевича-Сагайдачного, Івана Виговського, Івана Мазепи, Кирила Розумовського, Семена Палія та інших.

Читач має змогу познайомиться зі сповненими пригод і випробувань біографіями козацьких ватажків, дізнатися багато цікавих фактів з особистого життя гетьманів, довідатися про їхню роль на військовий та політичний арені.


/Files/images/012.jpg Реєстр усього Війська Запорозького після Зборівського договору з королем польським Яном Казимиром складений 1649 року, жовтня 16 дняй виданий по достеменному виданню О.М.Бодянським

К.: МСП «Козаки», 1994. – 2011 с.

«Реєстр» – є справжнім документом, що визначає число полків, які на той час були в Україні: Чигиринський, Черкаський, Канівський, Корсанський. У книзі подається перелік усіх прізвищ козаків війська Запорозького.

Сам документ було передано з архіву російського генерала, любителя російської та слов’янської історії й старовини, таємного радника і сенатора варшавських департаментів, Андрія Яковича Стороженка 1857 року.


Страна казаков/Files/images/004.jpg

Ред. Г.Я.Сергиенко; сост. А. А. Олейников – К.: ООО "Журнал "Радуга", 2004. 217 с.

Збірник спогадів сучасників і документів про події в Україні в першій половині ХVІІ – початку ХVІІІ ст. Видання продовжує серію "Історія України в історичних дослідженнях, документах і спогадах сучасників", почату в січні 2004 р. виданням монографії Н.І.Костомарова "Богдан Хмельницький". Містить архівні документальні матеріали про події 1648 – 1654 рр. в України.


Україна-Европа: хронология развития 1500 – 1800/Files/images/001.jpg

Т. 4. Сост.В. А. Зубанови др. – К.: КРИОН, 2009. – 612 с.

У 4-му томі енциклопедичного 5-титомного видання висвітлюється у хронологічній послідовності історичний розвиток України і Європи з 1500 до 1800 рр. Цікаві факти та барвисті ілюстрації допоможуть дізнатися про історію України, зокрема, козацької доби, в контексті історії європейських країн. Історичні події співвіднесені з європейськими державами у сучасних кордонах.


Лицарі булави/Files/images/005.jpg

Шудря М.– К.: Велес, 2008. – 284 с.

Історичні розвідки автора, Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка про українських гетьманів, їхній родовід, освіту, вдачу, місця народження та поховання. Подано цікаві маловідомі факти з життя славних синів України, також розміщено покажчики з основними відомостями про воєначальників Запорозької Січі, гетьманів, військових і політичних діячів інших країн.

Микола Шудря – кінодраматург, письменник, журналіст, сценарист, перекладач, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка (1991), заслужений діяч мистецтв України. Проживав з родиною в Ірпені з 1958 до 1998 року по вул. Садовій, 72.

Засвіт встали козаченьки/Files/images/003.jpg

В. Собчук– К.: Прометей, 2018. – 128 с.

Роман у новелах, у якому історія козацької епохи України переплітається з сучасністю, колишнім козацьким містечком Гостомелем. Розповідається про історію давнього Гостомеля, починаючи з сивої давнини, писемні джерела про те, що містечко належало двом козацьким ватажкам, на початку 16 ст. Семену Полозу, який уклав перший козацький реєстр, а в кінці 17 ст. – Семену Палію, який підняв повстання проти Речі Посполитої, й по суті, був гетьманом без булави Правобережної України протягом двох десятирічь.

Собчук Валентин Миколайович (нар. 1964) – поет, прозаїк, журналіст, лауреат літературної премії ім. Антоновичів. Проживає в Ірпені по вул. Северинівській, 56.


Лицар Дикого Поля. Петро Калнишевський /Files/images/007.jpg

Кулиняк Д. І. – К.: ТОВ ВПЦ «Літопис-ХХ», 2012. – 208 с.

Книга є своєрідним підсумком багатолітніх пошуків і досліджень автора про останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, канонізованого Українською православною церквою влітку 2008 року. Кулиняк Д.І. висвітлює 112-літній життєвий шлях останнього кошового, який у віці 84 років був засуджений до тюремного ув’язнення на Соловках терміном на 25 років, і відбував його в особливо суворих умовах. Цей незламний січовик є уособленням цілого століття української історії.

Данило Кулиняк – відомий український поет, прозаїк, журналіст, публіцист, історик і еколог, член Національної спілки письменників (1987), лауреат багатоьх літературних премій. Проживав у Ірпені по вулиці Калініна (нині – вул.Кулиняка) з 1990 по 2016 рік.


АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви/Files/images/008.jpg

Авт. пр. та укл.І.Штогрінта ін. – Харків.: «Харківська книжкова фабрика «Глобус», 2016. – 354 с.

У річницю виходу «кіборгів» із руїн Донецького аеропорту Радіо Свобода і видавництво «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» презентували книжку «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США і Росії – усе це під обкладинкою непростої, але дуже важливої і правдивої книжки.

«Залізо не витримувало, а ми стояли, бо за нами – країна, наші близькі. І ніхто аеропорт не здав. Там просто вже не було за що триматися» – кіборг Микола Миньо.


АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви/Files/images/011.jpg

Авт. пр. та укл.І.Штогрінта ін. – Харків.: «Харківська книжкова фабрика «Глобус», 2016. – 354 с.

У річницю виходу «кіборгів» із руїн Донецького аеропорту Радіо Свобода і видавництво «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» презентували книжку «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США і Росії – усе це під обкладинкою непростої, але дуже важливої і правдивої книжки.

«Залізо не витримувало, а ми стояли, бо за нами – країна, наші близькі. І ніхто аеропорт не здав. Там просто вже не було за що триматися» – кіборг Микола Миньо.


Люди Донбасса. Жизнь сначала

/Files/images/009.jpg

В. Миронова– Харьков: Бибколлектор, 2016. – 175 с.

Книга про переселенців з Донбасу, людей, які не скаржаться, не вимагають і не ниють. Вони хочуть будувати нову Україну, заради якої підтримували майдани в Києві та Донецьку, допомагали українським військовим і прагнули напоумити людей, які повірили ворожій пропаганді.

Перед нами 31 розповідь про позитивних, сильних людей, які не лише добиваються самореалізації за непростих обставин, але і прагнуть допомагати іншим. Адже й автор книги належить саме до таких людей.


Широкинська операція. Спогади учасників наступу/Files/images/010.jpg

Полк «Азов»; – Київ – Маріуполь – Мена: «Домінант», 2016. – 72 с.

Прес-службою «Азова» для книги було зібрано спогади багатьох учасників операції, всю інформацію про загиблих товаришів. У виданні йдеться про одну з небагатьох успішних операцій українського війська під час війни на Донбас 2015 року, де полк «Азов» майже власними силами, героїзмом молодих воїнів звільнив 5 населених пунктів за 5 днів і відвів вогонь від мирного Маріуполя.

Книга-фотоальбом розповідає від першої особи про пережите учасниками тих подій та ілюструє ці події живими фотографіями.

Кiлькiсть переглядiв: 36