книжковий фонд

Книжковий фонд

Фонди бібліотек є частиною загальнонаціональної культурної спадщини, історичним джерелом та інформаційним ресурсом країни. Бібліотечні фонди – це підібрані на основі стандартного відбору документи, у відповідності до завдань бібліотеки і потреб її читачів. Вони спрямовані на задоволення читацького попиту, реалізацію прав громадян на доступ до інформації, залучення до культурних цінностей. Головні властивості бібліотечного фонду – це цілісність, відкритість, інформативність, актуальність. Добре сформовані фонди є запорукою позитивного іміджу бібліотек.

Ірпінська міська публічна бібліотека є головною бібліотекою регіону. Вона формує, зберігає, та надає в користування найбільш повне зібрання документів у межах своєї території, організує взаємовикористання бібліотечних ресурсів. Фонд бібліотеки перевищує 71 тис. примірників літератури, і є універсальним за змістом. Основу фонду складає гуманітарна література: художня література, літературознавство, мовознавство, мистецтво тощо. Фонд бібліотеки добре укомплектований книгами за навчальними програмами та для позакласного читання, кращими зразками літератури сучасних українських та зарубіжних авторів. За останні 10 років оновлено галузевий фонд, насамперед довідковими та офіційними виданнями, літературою з питань права, економіки, політики, історії.

Бібліотека ретельно збирає та зберігає краєзнавчий фонд з питань місцевого історико-культурного життя.

Особлива увага приділяється поповненню фонду періодичними виданнями, які складають майже 4 тис. примірників. Передплата часописів кожного разу коригується з урахуванням інтересів користувачів.

З метою повного і якісного комплектування фонду бібліотека постійно вивчає книжковий ринок України. Традиційні джерела поповнення книжкових фондів – місцевий бюджет, Державні програми. Активно використовуються альтернативні джерела. Це, зокрема, кошти, отримані від надання бібліотекою платних послуг, книги, подаровані письменниками-краєзнавцями та збірки місцевих поетів, доброчинні акції «Книзі друге життя», «Подаруй бібліотеці книгу», налагоджено і постійно розширюються зв’язки з видавництвами, книготорговельними, громадськими організаціями, благодійними фондами.

Для більш детального ознайомлення з фондом нашої бібліотеки перейдіть за посиланням:

- Нові надходження

- Електронний каталог

Кiлькiсть переглядiв: 3137